Acil fikir beyan edermisiniz. Opel corsa 1.4 enjoy active...

tersaneci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor hacmi ve euro normları gereği performansı düşük tamam ama anlattığınız kadarda olması sıfır araç olmasına bağlamak istiyorum zira sıfır arabada çekiş sorununa sebep olacak arıza çıkması düşük bir ihtimal.
tavsiyem bin km ye kadar sabredin. birde bence mümkün mertebe motor sıcakken ara ara yüksek devirde kullanın aracı mesela 2de 5000 devire kadar basıp 3e atın. her ne kadar yeni araçlarda motor açılması yok densede bana göre var... birde ben ticari araçlarda yük ağırken yokuşu gördümmü bir vites düşürür yokuşa öyle sararım devir düşmeye başladımı hemen bir vites daha düşürürüm... bunu motor gücü düşük olduğunda yani aynı hızda yokuşu çıkamadığım arabalarda yapıyorum...mesela ömrümü yiyen kia bongo k2700 :D 80 beygirlik 1980 yılının teknolojisine sahip bir motor vardı araçta yokuşta ömür törpüsüdür...
birde öyle deneyin derim....

Tesekkur ederim dediklerinizi yapacagim. Olmadi memnun olmayan musteri edasinda teknik bakim ve testlerini yaptirip sanirim bu araci elden cikaracagim. Yada gidip geri verecegim 1.6 motor secenegine yonelecegim bilgi ve fikir veren herkese tesekkur ederim.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim dediklerinizi yapacagim. Olmadi memnun olmayan musteri edasinda teknik bakim ve testlerini yaptirip sanirim bu araci elden cikaracagim. Yada gidip geri verecegim 1.6 motor secenegine yonelecegim bilgi ve fikir veren herkese tesekkur ederim.

Bende 2012 1.2 16V Essentia var. Tek başımayken çevre yolunda deneme maksatlı kadranı sona getirmişliğim var, chip yada modifiye uygulaması yok tabiki bu yüzden uzun sürmüştü, hatta ilk 1000km de 160ı zor görürdü. Araç sonuç olarak ekonomi arabası uzun yolda 5. vites 90-100km bandında en güzel ekonomiyi sağlıyor. Rampalarda yığılması ve vites düşürmek normal 5. viteste hızınız yüksek olsa bile rampa çıkamazsınız kolay kolay hemen yığılır. Ankara' da Konya Yolu' ndan Oran' a çıkarken (Gölbaşından, Merkez istikametinde yada tam tersi) düzlükte 4. vitese çekerek gaz pedalını dayarsam ve şerit değiştirmezsem (yolu bilmiyorsanız uzun ve eğimli ve virajlı bir rampa) en tepede 110' a kadar görebiliyorum, ama es kaza önümdeki araç çekilmesin, frene dokunayım, işte o zaman 3e düşürüp yüklü kamyon gibi çıkmaya başlıyorum :)

Araçtan, rampalarda ve özellikle dik olanlarında, bir dizel yada yüksek hacimli benzinli motor performansı beklemeyin. Performansı biraz daha iyileştirmek için chip tuning yapabilirsiniz, bildiğim kadarıyla garantiyi de bozmuyor.

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben kullandım nesi var ki :D
egzantirik arızalı değilse köpek gibi gidiyor. sadece şanzıman oranları astraya göre çok iyi değil...

2012 de 124hp lik 0 km cruze aldık babama. Yalova bursa yolundaki rampalarda utanmasa 2 ye düşecek son sürat desen 180 e çıkana kadar yol bitiyo ve lpg yoktu sonuç olarak 3000 km de satıldı.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 de 124hp lik 0 km cruze aldık babama. Yalova bursa yolundaki rampalarda utanmasa 2 ye düşecek son sürat desen 180 e çıkana kadar yol bitiyo ve lpg yoktu sonuç olarak 3000 km de satıldı.

bendede 2012 vardı wtcc edition. evet rampada güç kaybı var ancak aracı boşuna satmışsınız. :D bende ilk aldığımda noluyoz dedim eşşek gibi anırıyo gitmiyor falan. tsb raporunda filtre belirtmişler. 2 tane onlar kırıldı. sonra araç kendine geldi. birde chip yaptırdınmı arabaya euro normlarından kurtardınmı her türlü gideri var...

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bendede 2012 vardı wtcc edition. evet rampada güç kaybı var ancak aracı boşuna satmışsınız. :D bende ilk aldığımda noluyoz dedim eşşek gibi anırıyo gitmiyor falan. tsb raporunda filtre belirtmişler. 2 tane onlar kırıldı. sonra araç kendine geldi. birde chip yaptırdınmı arabaya euro normlarından kurtardınmı her türlü gideri var...

valla 2 gün öncesinde ben gsi almıştım babam 1 kere kullandı sonra soğudu cruzedan haklı olarak. :D alışamadı ısınamadı sevmedi vs vs vs nesi vardı nesi yoktu bilmem ama 100 e çıkana kadar yaşlandırıyodu insanı.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence pilotajlık bir sorun... Siz sakin kullanım şartlarında aracın yokuşta çıkmasını bekliyorsunuz. Gaza basın korkmayın. 4000-5000 devir bandında bir deneyin. 2. vites de 70, 3. viteste 110 ye kadar basın.. yani 80 ne düştünüz takın 3 e basın gaza...50 ye düştünüz takın 2 ye basın gaza.... 80 e düştünüz vitesi 4de takarsanız tabiki de araç yokuşta toplamaz ve hızınız düşer...

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonra 15 litre yaksın :)

tersaneci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence pilotajlık bir sorun... Siz sakin kullanım şartlarında aracın yokuşta çıkmasını bekliyorsunuz. Gaza basın korkmayın. 4000-5000 devir bandında bir deneyin. 2. vites de 70, 3. viteste 110 ye kadar basın.. yani 80 ne düştünüz takın 3 e basın gaza...50 ye düştünüz takın 2 ye basın gaza.... 80 e düştünüz vitesi 4de takarsanız tabiki de araç yokuşta toplamaz ve hızınız düşer...

5vitesten 4 dustum gaz pedalini sonuna kadar bastim ne devir saatinde nede km artis yoktu 3 e attim bastim gaza durum yine ayni 80 km ustune cikmadi devirde 2000 devir civarinda kaldi hani cok dik bi rampa olsa 1 2 inelim ama cok dik sayilmazdi yokusa baslamadan zaten 120 civariydi hizim rampada dustu 100 e 4 taktigimda toplamasi gerekmezmi dajada dusmesi anormal degilmi. Ve yeni fark ettim devir saati calistirdigim 0 ile 1000 devir arasinda calisiyor. Sorunmudur bilmiyorum aractan pek anlamam ama aldigim bayii ye goturup motortesti yaptirmayi dusunuyorum.

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5vitesten 4 dustum gaz pedalini sonuna kadar bastim ne devir saatinde nede km artis yoktu 3 e attim bastim gaza durum yine ayni 80 km ustune cikmadi devirde 2000 devir civarinda kaldi hani cok dik bi rampa olsa 1 2 inelim ama cok dik sayilmazdi yokusa baslamadan zaten 120 civariydi hizim rampada dustu 100 e 4 taktigimda toplamasi gerekmezmi dajada dusmesi anormal degilmi. Ve yeni fark ettim devir saati calistirdigim 0 ile 1000 devir arasinda calisiyor. Sorunmudur bilmiyorum aractan pek anlamam ama aldigim bayii ye goturup motortesti yaptirmayi dusunuyorum.

bu kadar düşüş varsa mutlaka bi sıkıntı vardır araçta. normal diil yani bu dediğiniz.