Açik Hava Filtresi

myalciin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.camili.net
Arkadaşlar Vectra B GT var buna açık hava filtresi taktım ama sesde hiç bir farklılık olmadı.

Daha önce 2000 model Astra CD vardı onada kullanıyordum çok güzel bir ses veriyordu ama Vectra'yı etkilemedi sebep nedirki.

Egzosu açacam ama 1 kere parka çektirdim egzost yüzünden bunun için cesaret edemiyorum.

mustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava girişi ve girdikten sonraki sirkilasyon farklıdır en iyisi eksoz

LilJon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabada egsoz varsa hava filtresinin sesi pek anlaşılmıyo

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada da hava filtresi ses yapmıyo... şöyle bişey var z motorlarda hava filtresi ses yapmıyo test edildi onaylandı... benim astranın 98 modeli deli gibi bağırıyo ama benim 2003 model araba hava filtresiyle aynı gidiyo...

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım vectra b lerde cift girdaplı manifolt kullanılıyor bunun yüzünden düşük ve orta devirlerdeki gaz vermelerde hava giriş yolu uzadığı için yeteri kadar hava ivmelenmesi olmadığı için ötme yapmıyor .
saygılarımla

myalciin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.camili.net
Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim.

Benim arabada egzos yok. Takmıycamda İstanbul yolunda motorlu bir polis var hiç affetmiyor yolda peşinden gelip yine tutuyor ve direk parka.

Bu benim başıma Astra'yla gelmişti onda filitre ve egzos vardı çok güzel tok bir ses çıkıyordu. Tabi polis amcam yatmış kenarda pusuya bende onu görmedim. Bir aragazı vites küçülttüm makasa girdim çıktım sonra arkamada motorlu bitiverdi. 2 ceza birden Tehlikeli araç kullanmak ve ses kirliliğine sebebiyetten 188 YTL + aracı trafikten men etti. Egzosu kapattırdım parktan çıkardım bir dahada egzos takmadım takmamda ama filitrede yetiyordu yüksek devirde çok tatlı bir ses çıkıyordu. Bu sesin aynısını Vectra GT de de çıkmasını istedim takdım çıkmıyor.

Ne yapmak gerekir egzos takmadan güzel tok bir ses almak için sadece yüksek devirlerde.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu opellerin motorlarında
pek anlaşılmıyo nedense

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectrada böle bi sorun var arkadaşınkinde hemen hemen her çeşit açık hava filtresi denedik yok ses vermiyo araba. eksozda da polis yakalıyo diyosun senin işin zor :)