Acaba ne kadar yakar?

fkorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selamlar,

Bugün 2003 Vectra 1.6 Comfort pazarlığı yaptım ve arabayı aldım gibi. Ancak nette biraz araştırınca içime bi korku düştü. bu arabanın yakıtının çok fazla olduğunu söylüyorlar. Bu arabadan kullanan üyelerimizden yakıt konusunda yorumlarını bekliyorum. Eğer gerçekten 400 civarı yakıyorsa kaporayı yakmayı düşünüyorum. teşekürlerr..

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski vectralar 300-350 yakıyodu şehir içi.. km çoksa alma bence

Son düzenleme:

speedy20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Vectralar çok yakıyo.Hele kasa ağır olunca 1,6 motor kaldırmıyo.ilk Kalkışlarda normalden daha çok yakıyo.350-400 arası yakıyo

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C ler yani senin sorduğun 2003 model vectralar B kasaya göre fazla yakar.Comfort zaten 1.6 motor.2.0 motor vectralara oranla aynı hızı elde etmek için fazla çaba harcayacaktır.Şehir dışında 2.0 ile 1.6 arasında yakıt açısından pek fark yok ama şehir içinde asıl detay ortaya çıkıyor.O da 1.6 nın 2.0 a göre çok yaktığı.Minareyi çalan kılıfını hazırlar demişler.O yüzden vectranın konforunu ve güvenini istiyorum diyorsan yakıt da çok önemli değil dersen al.Şehiriçinde çok gezinen biri isen lpg taktırman iyi olur derim.Vectra b alacak olsan ve fazla kullanacak olmasan lpg taktır demezdim.Bu senin nerde nasıl araba kullandığına bağlı.

Son düzenleme:

fkorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cevap yazan arkadaşlara teşekkürlerr.

Arkadaşlar uykularımdan oldum :) satıcı benden cevap beklemekte neyseki biraz daha sürem var. araç 2003 model 1.6 comfort oyster renk 66000 km de boyalı parçaları var ancak değişen yok dün iyice baktırdım arabaya ayrıca tüm bakımları 60000 de yapılmış faturasını gördüm triger değişmiş fren balataları değişmiş lastikler pek iç açıcı değil. araç 22000 ytl ye alıcam alırsam. ben kızılcahamamda ikamet ediyorum ve genellikle ankara ya gidip gelmekte kullanıyorum yani ortalama yaptığım 500 km nin 60-70 i ilçede geri kalanı uzun yol diyebilirz. şimdi bu şartlar altında bu aracın yakıtı tahmini olarak kaç olur? inanın sizlerin fikirleri benim için çok çok önemli. teşekkür ederim:alkis:

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir fikir olarak o kasaya göre hava yol şartları hariç ayağının altında yumurta warmışcasına gaz pedalına tepkilerle ortalama 8-8.5 litre yakar gibime geliyor... abanırsan 12-13lt yi bulur rahat...

srkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar uykularımdan oldum :) satıcı benden cevap beklemekte neyseki biraz daha sürem var. araç 2003 model 1.6 comfort oyster renk 66000 km de boyalı parçaları var ancak değişen yok dün iyice baktırdım arabaya ayrıca tüm bakımları 60000 de yapılmış faturasını gördüm triger değişmiş fren balataları değişmiş lastikler pek iç açıcı değil. araç 22000 ytl ye alıcam alırsam. ben kızılcahamamda ikamet ediyorum ve genellikle ankara ya gidip gelmekte kullanıyorum yani ortalama yaptığım 500 km nin 60-70 i ilçede geri kalanı uzun yol diyebilirz. şimdi bu şartlar altında bu aracın yakıtı tahmini olarak kaç olur? inanın sizlerin fikirleri benim için çok çok önemli. teşekkür ederim:alkis:

fiyatı makulmuş...araçta bakımlı ise al derim... ilerde lpg de düşünebilirsin...

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dediğin gibi ise yani temiz ve bakımlı ise almanda sakınca yok.Arabanın yıpranıp yıpranmadığını zaten ilk bakışta anlarsın.Şehirdışında daha fazla kullanacaksın.Ortalama yakıt tüketimi 70-80 km hızla 5.viteste 5 lt/100 km olur.Tabii bu değer 80 km'yi aşmayacak bir hızda sürmen sonucu ortaya çıkar.Senin içinde epeyli ekonomik olur.80'ı aşar 100-120 km hızla gidersen o zaman 7-8 lt / 100 km yakıt tüketimin olur.Şehirdışı kullanımın çok olacağı için bu arabayı almanda bir sakınca yok diyorum.İşini çok çok iyi görür.Seni yormaz ve sürerken güven verir.Yakıt konusunda başlarda bir lpgsiz deneme yap.Ne kadar gidiyor.Beğenmezsen sıralı lpg taktır.