Acaba kaç OPC sahibi üyemiz var?

fatih966

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Resimlerimizde burada

Güne DYNO testleri ile başladık

opcondyno.jpg

opcondyno1.jpg

opcondyno2.jpg

opcondyno3.jpg

DYNO sonrası yüklenen MAP ları denemek için Şile yoluna çıktık bu arada da Gedizler Opel e gidip şu yeni Astra yı bir görelim dedik.

opcongedizler.jpg

opconbath1.jpg

Öğle molasında da berbaer bir banyo yapılım dedik.:eek:

opconbath2.jpg

opconbath4.jpg

opconbath.jpg

fatih966

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Videoları da Corsa OPC on Dyno adı altında yada Fatih601 kullanıcı ismi ile Youtube dan izleyebilirsiniz. 9 adet video var yarın hepsi yüklenmiş olur herhalde...

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Mehmet abimize teşekkür ediyorum,çok güzel bir gün oldu bizim için de. Kendisine ayrıca teşekkür etmek istiyorum,çünkü hiçbir chip tuning firmasının veya bu işi yapan şahsın yapmayacağı birşeyi yaptı, ücretsiz olarak aracıma map yapıp deneme için bana günlerce süre verdi. Diğer firmalarda böyle bir uygulama olmadığını biliyorum bu sebeple kendisinin bu konuda kar veya ticari amac gütmediğini de görmüş olduk :) Ayrıca bizi çok misafirperver bir şekilde de ağırladı kendisi :)

Benim aracımda AFR,Turbo boost gibi saatler bulundugu için mapin benim araçta denenmesinin daha iyi olacağını söyledi kendisi,ve sonuc olarak hem benim hem de Fatih abi'nin araca map yaptı. İlk yaptıgı map tam bir "uçak" olsa da benim araç malesef kabul etmedi o mapi ve arıza verdi. İkinci attığı map ile halen gezmekteyim,bir sorun cıkarmadı.

Dyno olarak malesef kendisi de dahil istediğimiz rakamsal sonucu elde edemedik..Araçlar üzerinde biraz daha calısılması gerektiği için,birkaç gün sonra tekrar ayar yapılabilir..Fatih abinin aracı rakamsal olarak daha iyi veriler aldı.

Kendi aracım stock 205 hp , 244 nm tork 1.1 bar peak ten 215 hp 360 nm tork gibi bir değere kavuştu , 1.5 peak yapıyor... Tork hissedilir biçimde arttı,alt devirlerde araç resmen atlıyor öne . Fatih abinin araç da yanılmıyorsam 183 hp verdi stock olarak dynoda , onun da araç 210 hp 347 nm tork vermişti.

Mehmet abi'nin mapi biraz düzenleyerek cok daha iyi sonuclar alacağından eminim,vaktimiz kalmadıgı için daha fazlasını deneme zamanımız olmadı,bu sebeple ayrılmak durumunda kaldık.

Fakat dediğim gibi,bu test sürüşü imkanını sağladığı ve kafamda fikir edinmemi sağladığı için kendisine tekrar tekrar teşekkür ederim. Buluşmanın resimlerini az sonra koyarım :)

masallah :D

Emre senin aracta komple krom egzoz vardi ve 192 den 205 mi cikmisti galiba..chip sonucundada tork cok iyi artmasina ragmen 10 HP artis mi oldu

bu arada chipten once boschun dynosu 205 tam olarak verdi mi, dynolar arasi cok fark oluyoda ondan sordum. Mesela Savas abinin dynosu kw i 1.36 digil de 1.40 ile carpiyodu eskiden simdi nedir durum bilmiyorum.

Fatih abinin aracinda en bastaki olcumde niye 9 HP lik bir kayip oldu acaba...

emegi gecen herkese ve paylasim icin tesekkurler :)

Son düzenleme:

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
masallah :D

Emre senin aracta komple krom egzoz vardi ve 192 den 205 mi cikmisti galiba..chip sonucundada tork cok iyi artmasina ragmen 10 HP artis mi oldu

bu arada chipten once boschun dynosu 205 tam olarak verdi mi, dynolar arasi cok fark oluyoda ondan sordum. Mesela Savas abinin dynosu kw i 1.36 digil de 1.40 ile carpiyodu eskiden simdi nedir durum bilmiyorum.

Fatih abinin aracinda en bastaki olcumde niye 9 HP lik bir kayip oldu acaba...

emegi gecen herkese ve paylasim icin tesekkurler :)

Benim araç egzoz ile dynoda 212 vermişti , başka bir dynoda da 215 . Burda 205 verdi ancak %5 hata oranını eklediğimizde üstüne 215 ediyor zaten. Stock olarak bir sorun yok. Map ile tork cok iyi almamıza rağmen hp olarak almamış bile sayılabiliriz.Sebebini bilmiyorum ancak herhalde bulacaktır Mehmet Gazihan. Fatih abi de 10 gün sonra geldiğinde tekrar haberdar eder bizi zaten gelişmelerden.
Fatih abinin aracı da 183 verdi rakamsal olarak ancak ona da %5 payı ekleyince normal çıkıyor.

Ben dün akşam konustum Mehmet abimiz ile,stock map'e dönmek istediğimi dile getirdim.Kendisi bu şekilde gezmenin bir problem yaratmayacağını ve 10 15 gün boyunca deneyebileceğimi söylüyor ancak ben çok hoşnut değilim durumdan (ücretini vermediğim birşey sonucta,sömürür gibi 15 gün kullanıp da yok abi sağol diyemem :) o sebeple daha sonra görüşmeye karar verdik.

Yarın Mehmet abiye gitmeden önce tekrar bir ölçüm alacağım , sanırım Paşaoğlunda olur. Orda zaten stock (egzoz yokken alınan - 196 hp ) dyno verileri mevcut kıyaslama yapabiliriz tam olarak. Bir de stock map'e döndükten sonra gidip ölçerim tekrar orda,egzozun da farkını görmüş oluruz diye düşünüyorum. Tabi bir de orta susturucuları sökmem gerekiyor ki 51 mm den iki adet orta susturucu takılı şu an :)

Son düzenleme:

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç egzoz ile dynoda 212 vermişti , başka bir dynoda da 215 . Burda 205 verdi ancak %5 hata oranını eklediğimizde üstüne 215 ediyor zaten. Stock olarak bir sorun yok. Map ile tork cok iyi almamıza rağmen hp olarak almamış bile sayılabiliriz.Sebebini bilmiyorum ancak herhalde bulacaktır Mehmet Gazihan. Fatih abi de 10 gün sonra geldiğinde tekrar haberdar eder bizi zaten gelişmelerden.
Fatih abinin aracı da 183 verdi rakamsal olarak ancak ona da %5 payı ekleyince normal çıkıyor.

Ben dün akşam konustum Mehmet abimiz ile,stock map'e dönmek istediğimi dile getirdim.Kendisi bu şekilde gezmenin bir problem yaratmayacağını ve 10 15 gün boyunca deneyebileceğimi söylüyor ancak ben çok hoşnut değilim durumdan (ücretini vermediğim birşey sonucta,sömürür gibi 15 gün kullanıp da yok abi sağol diyemem :) o sebeple daha sonra görüşmeye karar verdik.

Yarın Mehmet abiye gitmeden önce tekrar bir ölçüm alacağım , sanırım Paşaoğlunda olur. Orda zaten stock (egzoz yokken alınan - 196 hp ) dyno verileri mevcut kıyaslama yapabiliriz tam olarak. Bir de stock map'e döndükten sonra gidip ölçerim tekrar orda,egzozun da farkını görmüş oluruz diye düşünüyorum. Tabi bir de orta susturucuları sökmem gerekiyor ki 51 mm den iki adet orta susturucu takılı şu an :)

Herşeyi bitirde deneyelim Emrecim :D:D