Acaba kaç OPC sahibi üyemiz var?

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatih966

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar

Mehmet beyle bu akşam görüştüm Bu cumartesi ben gidiyorum. Bakalım ne olacak bir görüşeceğiz. İnşallah iyi bir performans ortaya çıkacak.

Haydi hayırlısı...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar

Mehmet beyle bu akşam görüştüm Bu cumartesi ben gidiyorum. Bakalım ne olacak bir görüşeceğiz. İnşallah iyi bir performans ortaya çıkacak.

Haydi hayırlısı...

Hayırlısı inşallah , Fatih abinin bu anında yanında olacğaım ben de :D Eğer yaparsanız map'i deneriz ve farkı canlı canlı görürüz böylece...Hem bakarsın ben de yaparım birşeyler ;)

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Güzel bi gündü (:)

nereye baksam opc görüodum (:)

mavi mavi maşallah..bi poloma baktım bi opclere çok pişman oldum almadığım için..(:)

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Mehmet abimize teşekkür ediyorum,çok güzel bir gün oldu bizim için de. Kendisine ayrıca teşekkür etmek istiyorum,çünkü hiçbir chip tuning firmasının veya bu işi yapan şahsın yapmayacağı birşeyi yaptı, ücretsiz olarak aracıma map yapıp deneme için bana günlerce süre verdi. Diğer firmalarda böyle bir uygulama olmadığını biliyorum bu sebeple kendisinin bu konuda kar veya ticari amac gütmediğini de görmüş olduk :) Ayrıca bizi çok misafirperver bir şekilde de ağırladı kendisi :)

Benim aracımda AFR,Turbo boost gibi saatler bulundugu için mapin benim araçta denenmesinin daha iyi olacağını söyledi kendisi,ve sonuc olarak hem benim hem de Fatih abi'nin araca map yaptı. İlk yaptıgı map tam bir "uçak" olsa da benim araç malesef kabul etmedi o mapi ve arıza verdi. İkinci attığı map ile halen gezmekteyim,bir sorun cıkarmadı.

Dyno olarak malesef kendisi de dahil istediğimiz rakamsal sonucu elde edemedik..Araçlar üzerinde biraz daha calısılması gerektiği için,birkaç gün sonra tekrar ayar yapılabilir..Fatih abinin aracı rakamsal olarak daha iyi veriler aldı.

Kendi aracım stock 205 hp , 244 nm tork 1.1 bar peak ten 215 hp 360 nm tork gibi bir değere kavuştu , 1.5 peak yapıyor... Tork hissedilir biçimde arttı,alt devirlerde araç resmen atlıyor öne . Fatih abinin araç da yanılmıyorsam 183 hp verdi stock olarak dynoda , onun da araç 210 hp 347 nm tork vermişti.

Mehmet abi'nin mapi biraz düzenleyerek cok daha iyi sonuclar alacağından eminim,vaktimiz kalmadıgı için daha fazlasını deneme zamanımız olmadı,bu sebeple ayrılmak durumunda kaldık.

Fakat dediğim gibi,bu test sürüşü imkanını sağladığı ve kafamda fikir edinmemi sağladığı için kendisine tekrar tekrar teşekkür ederim. Buluşmanın resimlerini az sonra koyarım :)

fatih966

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Emre güzel bir gün oldu. Ayrıca Mehmet bey'e de buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum. Yukarıda bahsettiğin değerleri daha da iyi yerlere getireceğine eminim. Benim aracın hiç bu kadar atik olacağını ummazdım ama o inanılmaz tork kuvveti adamı koltuğa resmen kilitliyor. Hani derler ya ön cama 100$ yapıştırsam alamazsın aynen öyle. Benden 1000$ tabi bütünlük bulabilirsem :).

Biraz geç saatlere kaldık ama hiç itiraz edecek durumda da değilim çünki MEGAGARAGE hiç boş kalmıyor. Bir 320d giriyor bir scirocco 2.0 TSI çıkıyor adam ne yapsın her müşteri ile ilgilenmek düşüncesiyle kimseye hayır diyemiyor.

Birazdan bende resimleri ekleyeceğim

Ha unutmadan o döner den bir daha yemek istiyorum. Yeni yılda buluşmak üzere.