acaba arac yagmi yakiyor?

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar, bir suredir aracimi biraz zorladigimda ve ozellikle 5. viteste biraz hiz yaptigimda iceriye yanik bir koku geliyor, koku sanki yanik yag veya kukurtumsu bir koku gibi. aracin eksozundan herhangi bir duman cikisi yok zaten dedigim gibi biraz zorladigimda oluyor genelde, yag degisimi 5000 km kadar oldu bu sure zarfinda 1 L kadar yag ilavesi yaptim. aksam ustu yag cubugunu cikarip kokladigimda, o kokuyu hissetim. kokunun nedeni ne olabilir? arac 97 tigra. tesekkurler...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
contadan egzosa yag atiyordur..üst kapak contasindan..

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen üst kapak contası olabilir.Birde benim başıma geçen hafta şöyle biri durum geldi.Aracım Corsa GSI seninle aynı motor şanzıman var.Yağ koyma kapağım sızdırmaya başlamış.Direk manifolda damladığından bende seninle aynı sorunu yaşadım.Kapağını aç ve ecotec yazan kapağa bak yağ bulaşmış mı diye.Kapağın lastiği eskidiğinden kaçırma yapabiliyor.Kapaksa yetkili servisten al.Yan sanayi denedim yetkili servisin elinde yok diye yek kelime ile iyice rezil oldu.Orj. aldım dert bitti:)

yan sanayi:5TL (bedava olsa alınmaz)
orj: 30 TL

Saygılar...

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen üst kapak contası olabilir.Birde benim başıma geçen hafta şöyle biri durum geldi.Aracım Corsa GSI seninle aynı motor şanzıman var.Yağ koyma kapağım sızdırmaya başlamış.Direk manifolda damladığından bende seninle aynı sorunu yaşadım.Kapağını aç ve ecotec yazan kapağa bak yağ bulaşmış mı diye.Kapağın lastiği eskidiğinden kaçırma yapabiliyor.Kapaksa yetkili servisten al.Yan sanayi denedim yetkili servisin elinde yok diye yek kelime ile iyice rezil oldu.Orj. aldım dert bitti:)

yan sanayi:5TL (bedava olsa alınmaz)
orj: 30 TL

Saygılar...

cevabiniz icin cok tesekkurler! umarim ust kapak contasi degildir ve sadece kapakla sorunu giderebilirim. peki sorun ust kapak contasinda ise bunu anlamanin bir yolu var midir?

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabiniz icin cok tesekkurler! umarim ust kapak contasi degildir ve sadece kapakla sorunu giderebilirim. peki sorun ust kapak contasinda ise bunu anlamanin bir yolu var midir?

O zaman o ecotec kapağının bittiği hizada zaten motor üstünde yağlanma görürsünüz.Olmadı motor soğukken bir el gezdirin elinize gelir zaten yağ.Conta pahalı değil korkutmayın kendinizi.Ben geçen yaz karter contası aldım 25TL idi mesela.20de ustama attım iş bitti.He bu silindir kapak yada üst kapak olduğundan 20 değil 30 40 verirsiniz ustaya hepsi o

Saygılar...

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman o ecotec kapağının bittiği hizada zaten motor üstünde yağlanma görürsünüz.Olmadı motor soğukken bir el gezdirin elinize gelir zaten yağ.Conta pahalı değil korkutmayın kendinizi.Ben geçen yaz karter contası aldım 25TL idi mesela.20de ustama attım iş bitti.He bu silindir kapak yada üst kapak olduğundan 20 değil 30 40 verirsiniz ustaya hepsi o

Saygılar...

tekrar tesekkurler! cevabiniz beni rahatlatti. yalan olmasi ust kapak contasi diyince biraz endiselenmistim ama neyseki korktugum kadar masrafli bir is degilmis :D
saygilar...