((abs)) yardim

zeynel_28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir süredir msj attıyorum kimse cevap yazmadı sorunum şu.aracımın ara sıra abs lambası yanıyor akebinde hız göstergem calışmıyor ve araç stop ediyor.Servise gittim ön poryodan oldugunu soylediler ve 500 ytl masraf cıkardılar.baska bi ustaya sordum alakası yok 20 ytl masrafı var dediler sizce ben ne yapmalıyım.bu sorun nerden kaynaklanabilir...

Blade De'Nogua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede ara sıra abs ışığı yanıyor.
Ustanız neye gore 20 tl masraf var dedıler?

zeynel_28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön poryoda bilye ayarı bozuk oldugunu sadece ayar gerektıgını soyledi.servis daha farklı soyledi.baska biryerdede kablolardan olabilecegini okumuştum sizce ne yapmalıyım aracım 2003 astra clup modeli.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın poryası ayar grektirmez ayarla olacak bi iş değil..poryada abs sensörü var aracınızın km side ordan okunuyor..başka bir servisten fiyat alın.300 tl civarı olması gerek

zeynel_28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işallah oyledir bu hafta topkabıda baska bi servise gidecem bakalım ne cıkacak.bu olay canımı cok sıktı..

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
teknik servise yazarsanız problemleri daha çok kişi fikir verir diye düşünüyorum.

zeynel_28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ilgilendiğiniz için sagolun halan bu soruna cevap bulamadı.

probtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım benimde abs ışıgı devamlı yanıyordun iki üç hafta öyle gezdim sonra cihaza baglattım sol ön porya arızalı yazdı bir kaç gün sonra başka bir yere yagını kontrol için göstermeye gittigimde usta baktı kaplonun birisi kopmuş kaployu yaptı şimdi sorun yok

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözülmedi derken ? sonuçta yorumların buluştuğu 3 ana nokta :
Sol ön sensör kablosu temassızlık yapabiliyor yada gerçekten sensör bozuk.Kabloyu inceleyince durum kesinleşir zaten.Lehim yapılabilecek durumda ise tamiri yapılır ve bahsi geçen "20TL" de sanırım bunun bedeli olarak söylenmiş.Son ihtimal ise; sensörün tam porya üzerindeki oluklarda ortalı olmayışı.

Eğer bunlar kontrol edildi ve halen düzelmedi ise ona göre yorumlar gelecektir.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözülmedi derken ? sonuçta yorumların buluştuğu 3 ana nokta :
Sol ön sensör kablosu temassızlık yapabiliyor yada gerçekten sensör bozuk.Kabloyu inceleyince durum kesinleşir zaten.Lehim yapılabilecek durumda ise tamiri yapılır ve bahsi geçen "20TL" de sanırım bunun bedeli olarak söylenmiş.Son ihtimal ise; sensörün tam porya üzerindeki oluklarda ortalı olmayışı.

Eğer bunlar kontrol edildi ve halen düzelmedi ise ona göre yorumlar gelecektir.

Aynen abi hemfikiriz. abs sensörleri poryaya sabit değil sanırım poryanın değilde büyük ihtimalle sensörün ya yönü kaydı yada sensör arızalı en kötü ihtimal kablolarda var sorun bence poryayı değişmeye o kadar para bayılmaya gerek yok.