ABS Işığı yanması

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bu ikinci oldu.. sureklı olmuyor... daha once 2 hafta once kadar olmustu... bugun sabah tekrar oldu...
kontagı acıp ısıkların sonmesını beklıyorum... marsa bastıgımda abs ısıgı yanıyor ve araba calıstıktan sonra 2 yada 3 sn yanık kalıyor ve daha sonra sonuyor...
stop edıp tekrar denedıgımde ısık yanmadı...
sebebı ne olabılır....

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de oluyordu. kontagı çevirip ışıklar sönünceye kadar bekliyorum. kontağı açtığımda ABS ışıgı yanp sönüyordu. ayrıca yakıt ibreside sıfıra inip tekrar normal yerine geliyordu. tahminen 15-20 gün sonra yolda kaldım. sorun aküdenmiş. aküyü değiştirdim hiç bir sorun kalmadı. akü kaç yıllık 3 yılı geçtiyse muhtemelen aküdendir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bu ikinci oldu.. sureklı olmuyor... daha once 2 hafta once kadar olmustu... bugun sabah tekrar oldu...
kontagı acıp ısıkların sonmesını beklıyorum... marsa bastıgımda abs ısıgı yanıyor ve araba calıstıktan sonra 2 yada 3 sn yanık kalıyor ve daha sonra sonuyor...
sebebı ne olabılır....

Anliyamadim pek neyi dert ediyorsun marsa bastiktan aracin calistiktan sonra ABS isigi iki saniye sonra sönüyor diyorsun bundan normal ne var yanmasini mi istiyorsun :) saka hersey normal yaniyorsa calsitiktan sonra o zaman problem olur...:D

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sebebı ne olabılır....
ECU abs ile ilgili geçici arıza kaydı yapmış.Araçta arıza var.Ama büyük arıza mı küçük arıza mı cihaza bağlatılarak anlaşılabilir.Opellerde bu böyledir.Marşa basmadan önceki konumda bütün ışıklar söner,eğer ışık araç çalıştıktan 2 3 saniye sonra sönüyorsa sönen işaretle ilgili sorun var demektir.

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünün cansızlığından kaynaklanıyor.5 yıllık akümde yapıyordu aynı durumu, hatta birkaç kez marş basmadı o olaydan sonra.115 lira verip aküyü değişince o problem geçti.tak diye de çalışır oldu araç.

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2997 model twinport ve 2007 temmuz ayında trafıge cıkıs zamanı...
onerılerınız ıcın tesekkurler... daha once olmayan bır olaydı... 2 defadır bole olunca ne oldugunu anlamaya calıstım...
zenon yok ve aku orjınal akusu...

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bukadar kısa sürede akünün biteceğini sanmıyorum.Ancak senin sorunun % 99 aküden. belki akün tam şarj olmuyordur bi ölçtür derim

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler onerılerınız ıcın arkadaslar...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle aküden bendede var aynı sorun geçen gün araba çalısmadı takvıye kablosu yoktu amcamın akuyu taktık mecburen onun akusu yenı marşa bastıktan sonra hiç yanmadı ama kendı akümüzle bastığımız zaman aynı yanıyor :D