A kasa vectraya rektefiye ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Rektefe için normal şartlarda 180.000 km bir opel için az. 220.000 km deki aracımın motoru canavar gibi. Motordaki üfleme bir dereceye kadar kabul edilebilir, fazla ise o başka. Motorda yağ kaçağı yoksa yağ sarfı için verdiğiniz değerler fazla. Katkı maddesi olarak ben restore'yi öneririm. Doğan aracımdaki benzer şikayetler için kullanmıştım, faydasını görmüştüm. Bir de sık sık yağ markasını değiştirmemenizi öneririm. Sık sık değiştirilen değişik marka yağlarda motor yeni yağa uyum sağlayana kadar yağ sarfiyat bir miktar artar.

lord

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli olarak aynı yağ markası kullanıyorum ama söylediğiniz yağ katkısı restore bor ile aynı özelliklere sahip bir katkımı yok farklı özellikleri varmı ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sürekli olarak aynı yağ markası kullanıyorum ama söylediğiniz yağ katkısı restore bor ile aynı özelliklere sahip bir katkımı yok farklı özellikleri varmı ?
Restore onarım amaclı katkı maddesidir. İçerisinde çok küçük metal tozcukları bulunan bir malzemedir. Aracın yağ+yağ filitresi değiştikten sonra motora ilave edilir, ilave edildikten sonra ya araç bir süre rölantide çalıştırılır yada 10-15 km yol yapılır.

zz33zz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de yağ yakma vardı 1000 km de yarım litre.bazı arkadaşlar normal demiştide ben yinede kararttım gözü opel garajda açtırdım motoru aa motor hararet görmüş yağ filim boşluğu artmış subap lastikleri ölmüş zaten velhasıl yapıldı taş gibi oldu ben yaptırdığımda araç 97 bindeydi ama demek harareti yiyince motor kendinden geçmiş. Satın alırkende anlamadıkki mavi dumanda atmıyorlardı katkı koymuşlar sanırım. sende bir açtır motoru ne varsa çıkıyor ortaya. ben 2600 km deyim daha çok yol yapamadım malum günde 8 km git 8 km gel :) ama eksiltme yapacağınıda sanmıyorum.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bor katkısı deneyebilirsiniz ama ustaya danışarak uygulayın; 180000 bana da düşük bir km geldi vectra a için ,ben 231000 kmde satmıştım motor canavar gibiydi...

km düşük derken o km ye nasıl gelindiğini hesaba katmak lazım arkadaşlar
ben de 150bin de yaptırdım motoru mesela,

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
180 bin az gerçekten.ama daha önce motorun başına nelerin geldiğini bilmemiz lazım.hararet falan gördüyse ya da yağsız yağı eksik binildiyse normal üflemesi.araç ilk elden beri sizde değilse büyük ihtimal daha önce başına bir işler gelmiştir söyleyim:(

lord

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de yağ yakma vardı 1000 km de yarım litre.bazı arkadaşlar normal demiştide ben yinede kararttım gözü opel garajda açtırdım motoru aa motor hararet görmüş yağ filim boşluğu artmış subap lastikleri ölmüş zaten velhasıl yapıldı taş gibi oldu ben yaptırdığımda araç 97 bindeydi ama demek harareti yiyince motor kendinden geçmiş. Satın alırkende anlamadıkki mavi dumanda atmıyorlardı katkı koymuşlar sanırım. sende bir açtır motoru ne varsa çıkıyor ortaya. ben 2600 km deyim daha çok yol yapamadım malum günde 8 km git 8 km gel :) ama eksiltme yapacağınıda sanmıyorum.

ne kadar tutmuştu hatırlaya biliyomusun çünkü segman atalım dedi ler 1,500 e rektefiye yapalım dedile 2 000 civarına abes geldi bana