99 Opel Corsa 1.4 rolantide stop ediyor

mahoni38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel corsa 1.4 GLS 1999 model sahibiyim. Aracı galeriden aldım. Biraz bindim sonrasında boşta stop ediyor. Her zaman yapmıyor. Bazen yapıyor düzeliyor bazen yapıyor. Sanayide rolanti motorunun ordaki kelebek girlenmiştir diyorlar ancak garanti vermiyor. eğer düzelmezse değiştirmek lazım tahmini 800 TL diyor. baska bir (eski)opel sahibi de bende de vardı düzelmiyor parça değişse de diyor. evet sizce durum nedir? Çözümsüz sorun alman arabaları için olmaz sanki. benim bundan önce 1976 model vosvos minibusum vardı. onda bile çözümsüz sorunum yoktu.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr yi kör conta ile kapat

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle ariza koduna baktirin. Map sensoru,bogaz kelebegi konum sensoru sikintili olabilir. Araba calisirken bu sensorlerin kablolarini kontrol edin.

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer arızayı ben de 3 aydır yaşıyordum.araba hareket halinde iken benzinde veya gazda boşa almak istediğimde debriyaja basınca devir rölanti devrinin altına düşüp çıkıyordu.rölantide bir oyaama vardı.bundan sonra ya araba stop ediyor ya da ben gaz verip arabayı toparlamaya çalışyordum.bazeb farketmiyordum ki bir bakmışım, stop etmiş.bu da direksiyon ve freni sertleştiriyordu.tehlikeli oluyordu.ben boğazın ve rölanti motorunun temizlenmesi gerektiğini forumdan çok okumuştum.
iyi bir usta aradım çünlü özellikle corsa b kasada boğaza ulaşmak çok uğraş gerektiriyor.ustayı bulduktan sonra o da teşhisi koydu.bi sürü kablo ve gaz sistemini hortumlarını söktükten sonra boğaz kelebeğini ve rölanti motorunu temizledi.ikisi de kurum bağlamıştı.özellikle de rölanti motoru.usta boğaz contasını da değiştirmiş ve temizleme spreyi, antifiriz dahil özel servis toplam 140 lira istedi.ben de verdim.
netice olarak , bu işlemi 5 gün önce yaptırdım, fazla kullanamadım ama gördüğüm kadarıyla rölanti artık daha sabit ve stop etme olayını henüz yaşamadım.motor da rahatladı sanki.