97 GSI Astra Fren Problemi

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında Bu konuyu Üyelerimizden Yalçın Abi İyi Bilir Onunda Yorumlarını Almak Lazım.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alla allaaa sinirlendim şimdi yaa :):)
YOK ÖLE BİŞİ
bakın arkadaşlar yıllardır astra gsi yada f kasa yaparda kullanırımda ewet sorunluları var yok diil ama bilinçsiz yapılan işçiliklerden kaynaklanan tutmama problemleri yok öle diil işte bende 430 ps turbo astra f var düne kadar eski fren sistemi ile kullanıyodum nası duruyordu peki dediğiniz gibi ise bırakın onu bunuda kulak verin FREN ÇOK ÖNEMLİDİR HAYATINIZ O ORTADAKİ PEDALA BAĞLI HEM SİZİN HEM AİLENİZİN VE YOLCULARIN OK
gene sinirlendim şimdi :):)
fren tutmama yada zayıf tutma problemi astra f lerde şunlardan kaynaklanır
1. vestınhaus un üzerindeki hava hortumunda yada sibobunda çalışmama yada kaçak vardır
2. fren diskleri balataların basma basıncı düşük olabilir bunun sebebi ise fren kaliperlerinin iyi çalışmaması yada disklerin aşınmış olmasıdır
3.astrayada freninede laf söyletmem :):)
4.arka fren bakır borularında ezilme basıncın yağ basıncı tabi düşük gitmesi
5.arka frenlerin iyi çalışmaması balataların zayıf olması
6.el fren ayarının tutmaması yada düşük olması buda abs yi etkiler
7.yan san balata kullanılması
daha saysam varya sayfa yetmez neyse
bir astra gsi f kasa gsi olmasada farkmaz kullanıcısının frenlediği zaman abs nin devreye girmesi tabiiki astra g h kasa yada meriva vectra b c ye göre daha erkendir sebebi abs sisteminin eski sistem ve bosch marka olmasından kaynaklanır erkende girse kızaklamaz kızaklıyorsa eğer abs devre dışıdır sizin abs devre dışı olup ışığı başka ışıklara bağlanmışda olabilir abs kızaklamaz devrede ise özelliği bu zaten 90/91/92 modellere inersek ki calıbralardada aynı sistem vectra a +gt modelindede aynı sistem kullanılmıştır onlar daha erken girerler yapı 9larak aks kafalarındaki abs okuyucularının çentik sayıları ile ilgili bunlar geçen zamanlar içerisinde mühendisler tarafından iyileştirilmiş ve haalada iyileştirilmektedir mesela bende ilk 1992 4*4 calıbramda trafikte frene dokunduğum anda abs devreye girerdi ve öndeki araca dokunmamakiçin devamlı elim el freninde gezerdim naaptım oraya bi düğme taktım abs yi devreden ayırdım o yıllarda düğmeyi kapadığımda abs ışığı yanar iptal olurdu caddeye çıkıncada kontağı 1 kere kapar açardım abs devreye girerdi bu sorun opele defalarca bi çok bilinçli kullanıcı tarafından iletildi ve 1993 den sonraki araçlar dahada iyileştirildi astra f ler bunu kapsamaz bunlardada 2 tip abs vardır kartları az fişli yada çok fişli olarak mesela km teli olan olmayan km yi dıgıtal okurlar vsvsvs
yani özün kısası sizlerin bi çoğunuzun aracınızda fren problemleriniz var fakat bi çoğunuz yapısal zannediyor hayır diiil frenleriniz sorunlu bakıma muhtaçlar siz siz olun emin ellerde bi kez daha baktırın a dan z ye fren önemli
GELELİM fıatlara
ÖN BALATA gm 87 YTL 200 VS DİİL ARKADA 55 YTL
UZUN ÖZE YAZDIM BAŞINIZI AĞRITTIM AMA aydınlatmak açısından nacizane hepinizi seviyorum çok arkadaşımızıda trafikterörüne verdik o bakımdan bukadar yazmamın sebebi teröre FRENDEN dost vermeyelim kazasız kullanımlar hepinize

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Madem bu kadar büyük sorunları var durmakla ilgili neden fren sistemini değiştirmeyi düşünmüyorsunuz ki? En basit olarak Astra G'nin fren sistemini uygulayabilirsiniz aracınıza çok maliyetli olucağunu sanmıyorum çoğu parçayı özellikle çıkma bulursanız çok uygun bir fiyata gelir.
BAKIN :
burdada opelim net ailesine bi bilgilendirme daha yapmak istiyorum....
fren sisteminizi değiştirirken astra f olarak tabi bu yazdığım:
1.ana merkez kesinlikle vectra b
2.fren disk ve kaliperleri astra g olmak zorunda yoksa frenler özellikle arka tutmazzzzzz çok yaptım çokda yaptılar hüsran
nacizane bi köşenizde dursun bu bilgi direk astr g kiti olmaz yada astra f lere calıbra turbonun sistemini oturtun komple gitsin ama maliyetli olur bijonları 5 tir podyalarda + jantlarda değişmeli ama kastırarak da durur arabanız :):)

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,

Bu dediğin uygulamaları nerede yaptırabilirim, benim araçta ön diskler serviste fatura yaptığı söylendi yaklaşık 15.000 km önce ön balatalar değişmişti.(eski sahibi tornalatmış arabayı 2006nisanda aldım)arka ile ilgili bir uygulama yaptırmadım, ama 1 sene boyunca el freni problemim vardı tutmama bu sorunu(3 kez opel erpaş yapamadı.) opelteam'de giderildi.fren kızaklama ile ilgili lastik üzerine yoğunlaştığımız için lastikten değişiminden sonra devam edince sorunu dahada araştımaya başladım.birde sistemin yağını değiştirip tekrar havasını almak mantıklımı.? Cevapların için teşekkür ederim.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayağın için geçmiş olsun
sistemin yağı değişimi gereksiz yağ bozulmaz fakat arabaya örneğin dot 4 varsa içinde dot 3 koyarsan sistemin içindeki merkez lastiklerini şişirir ve frenler tutmaz şimdi snn arızana bakmadan bişi diyemem görmek lazım olasılıkları yazmıştım 1 olasılıkta yağ işte