97 GSI Astra Fren Problemi

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Arabamı 2006 Nisanda aldım üzerinde Michelin Exalto orjinal 195 55 15 ebat lastik vardı,16 Jant alınca 215 40 16 Falken FK451 lastik aldım daha sonra lastiklerin tabanla yanak kısımları yarıldığından (iç kısmından)değiştirmek zorunda kaldım şimdi Yokohama AC01 205 45 16 lastik kullanıyorum ama kızaklama 50km giderken frene basınca abs devreye girmesi 1 metre aracın kayması, yol tutmaması vb bu sorunlar var (her türlü asfaltta).michelin lastik kullanırkende vardı üzerindeki lastikler 2002 üretim tarihi idi bu yüzden değiştirmiştim lastikte diş vardı ama yanaklar çatlamaya başlamıştı.sorunum her 3 lastiktede kızaklama var bir tamirci Astra F bunların freni tutmaz dedi bu doğrumu arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.ben vectra b kullandım pedalın üzerinde tepinmeme rağmen düşük süratte abs devreye girmedi çok iyi frenledi tabi diskleri büyük farkındayım ama astranın freni kartal freni gibi:(

xet4

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra f lerin frenleri çok zayıf
merivanın disk ve kaliperlerini uydurabilirsin 4 bijonluydu sanırım onlar.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben süratli kullanımlarda kesinlikle fren kullanmam...Bu arabalarda fren kullanmak ya da frene güvenmek diyim..Yüksek süratlerde tam bir facia..Motor freni kullanmak tercihimdir.

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski bir flash kullanıcısı olarak motor freni herzaman kullanırım ama ufak kafa uzatmada yarıda bırakıyor zaten yüksek sürati yazmadım bile neyse yapacak birşey yok......

skaratas2

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
aynı problemi bende yaşıyorum ve dediğin gibi kullanmadık lastik te kalmadı aşağı yukarı.abs nin devreye girmesi çok kolay bi frenajla gerçekleşebiliyor.sanırım kayağı arabanın bütün yükünün önde ve ağır olmasından kaynaklanıyor artık ona yoruyorum.yüksek süratlerde poblem oldukça büyük.Aman dikkat.!!!

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Madem bu kadar büyük sorunları var durmakla ilgili neden fren sistemini değiştirmeyi düşünmüyorsunuz ki? En basit olarak Astra G'nin fren sistemini uygulayabilirsiniz aracınıza çok maliyetli olucağunu sanmıyorum çoğu parçayı özellikle çıkma bulursanız çok uygun bir fiyata gelir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyla ilgi istanbul bostancı sanayide fren ustasıyla görüştüm, sorunla ilgili sistemin fren hidroliğini değiştireceğini havasını alacağını arka balataları kontrol edip disklerin gerekirse tornaya gireceğinden bahsetti.astra f lerin arka balataları zor bulunuyormuş.bunlar için ortalama 200ytl bir rakkamın çıkacağından bahsetti usta şimdi size sormak istediğim.

4 disk fren sistemlerin örneğin arka frenin tutmadığını nasıl anlarsınız(araçta arkada savurma yok çekme yada kilitlenme yok) usta arka balataların tutmamasından dolayı yapabileceğini söyledi.(abs nin erken girmesine)

Not:ustanın dediği uygulamayı yaptıramadım, sizlerede danışmak istedim tabi diğer geçerli sebebim sol ayak tendonumu kopardığımdan yaklaşık 3 ay ayağımda alçıda kalıcak ve arabama binemeyeceğim:(