97 Corsa GLS beyaz duman atması

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 Corsa 1.4 GLS Egzost beyaz duman atması:
-Bazen oluyor bazen olmuyor (Hangi zaman ve şartlarda yaptığını tespit edemedim araç daha yeni bende)
-Yağ eksilmiyor (aldığımdan beri 300 km yaklaşık ş.içi-ş.dışı yaptım) usta da baktı 2 farklı gün
-Su eksilmiyor
-Motorun çalışmasında bi gariplik yok (en azından usta öyle söylyor)
-Bugün sabah ve öğlen motor soğukken kontak 3-4 kez basınca aldı.Kontak basıyor ama almıyor motor..
---Motor conta sıkıntı olabilir diyen de çıktı ne yapmalıyım bilen var mı?
Aynı konuyu bir konuya da cevaben yazmıştım fakat forum acemisiyim anca konu açmayı vs.öğreniyorum affınızı bekleriz...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O duman benim aracım da oldu. Kafaya takma aracın devirsiz kullanılmasından kaynaklı bir sorun zaman içinde eksoz içinde biriken pisliklerden dolayı beyaz duman atıyor. Sonradan düzeliyor.

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O duman benim aracım da oldu. Kafaya takma aracın devirsiz kullanılmasından kaynaklı bir sorun zaman içinde eksoz içinde biriken pisliklerden dolayı beyaz duman atıyor. Sonradan düzeliyor.
teşekkür ederim.. Umarım dediğiniz gibidir..Tanıyana kadar herhalde Opel'i biraz böyle tedirgin zamanlar geçireceğim..(Yalnız Opel Forumunda bunu demek hoş olur mu bilmem ama VW BORA başkaymış..Özledim şimdiden eski arabamı)
Bu 1.4 GLS ecotec motorları devirsiz kullanmalı mı devirli kullanmalı mı? (VW'lerin 8V Hitler motorları devirsiz kullanmada taş gibiydi ve az yakardı o durumda)

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Opelin derdi bitmez bana göre. Duman atar, su eksiltir, yağ eksilir, direksiyon sertleşir, ERG tıkanır, rolentide dalgalanma olur, olur da olur... alışacaksın artık yapacak bir şey var oda opeli satmak :D

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelin derdi bitmez bana göre. Duman atar, su eksiltir, yağ eksilir, direksiyon sertleşir, ERG tıkanır, rolentide dalgalanma olur, olur da olur... alışacaksın artık yapacak bir şey var oda opeli satmak :D

umarım bu kadar olmaz.Hakkaten ben BORA'ma kızıordum en ufak bişeyde..Bu böyle ise zor ;) hayrlısı diyelim inş..Şimdilik bizi götürsün yeter.Masraf çıkartmasın, az yaksın, götürsün duamız bu :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşin garip kısmı zaten burada başlıyor ya. O duman neden çıkar? işte elli sebep var. Bujiler dahi eskimiş olsa yine o duman çıkıyor o kadar yani. Artık ben opel kullanıcısı olarak bazı şeyleri sallıyorum ya değilse kafayı yedirir yeminle. :D

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin garip kısmı zaten burada başlıyor ya. O duman neden çıkar? işte elli sebep var. Bujiler dahi eskimiş olsa yine o duman çıkıyor o kadar yani. Artık ben opel kullanıcısı olarak bazı şeyleri sallıyorum ya değilse kafayı yedirir yeminle. :D
OPEL'i tanısam eyvallah..Lakin işte acemisiyiz.Bu canına yandımın dumanı araç ısınıp hararet 90ı geçince kesiliyor gibi..Motor hakkında tam olarak nasıl bilgi sahibi olabilirim.Hayatımda ilk kez böle bir hata yaptım galericiden aldım ilk defa.Malumunun bin kere yemin etseler 999'u yalan olduğu için inanamıyorum.Motoru nasıldır? nesi yenidir? nesi eskidir? yağ değiştirmemiş yalancı, sonradan anladım.Motorun durumu nasıl nerden anlarım?

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir usta kapak contası olabilir dedi.Ve masrafı en en en iyi ihtimalle 1500 tl tutar dedi.Bu masraf olursa , daha buna LPG taktırırsam , br de 12.750 aldığımızı katarsak işin içine bu araba bana 15.500 bulmuş olur.Ben zaten o paraya en kral POLOyu alırdım.Neyse nasipten ötesi yok.İnşallah bir problem çıkmaz..

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada iki tane usta gördü bunda yağ kokmuyor benzin kokuyor dedi.Bir usta da bişey yok bu arabada normal bu duman bin gez dedi..Alış opeller böyle bunlar VW den farklıdır dedi..