94 vectra gt piston çıkardı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

formkind

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten komple motor alınıcak ustam mecbur ama bu arabalardan fazla olmadığı için piyasa da hurdası da haliyle olmuyor 1 tane ilan buldum sıfır sandık motormuş kalmamış elin de başka da gelmez dedi fiyatına da 5000 istedi.
ayrıca ben 20 yaşında ki araçla 250 basılmasını onaylayan biri değilim güzel bişey değil hatta 20 yaş değil 1 yaşında ki araçla bile basılmaz yanlız bazı tecrübesiz arkadaşların kesin ve yanlış yorumlarına çok güldüm triger diyor ama göster desen gösteremez

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saçma ve palavra diyen arkadaşım ben diorum piston çıkmış kaputu açınca motorun köşeden gözüküyor haliyle krank da kişlitlenmiş sen tirigerden bahsetmişsin ne alaka anlayamadım piston kopunca haliyle kilitlenecek tabi.yokuş aşağı otoyolda bas bakalım 4.vites çıkıyor mu çıkmıyor mu motor da zaten o yüzden patlak 5.vites olsa zaten her zaman 250 basıyoruz bilmeden bir de palavra diyorsun.işletme okuyorum diyorsun ben 20 silindir gemi motor tamircisiyim araba motoru bana lego gibi gelir merak etme

Yalan parayla değil ki, ateşleyin gitsin. 250 260lar havalarda uçuşuyor, yok yani gemi motoru tamircisiysen hadi sihirbaz gibi düzelt motoru da şenlenelim bir zahmet ya da gel şu hız mevzuunu aydınlatalım. Vites oranları izin vermiyor oranlar izin verse devir kesiciye girdikten sonra araç hızlanmaz, hadi hızlanır diyelim bayır aşağı otoyol bulalım... Yok nereye elimizi atsak sonuçsuz çıkıyor, Vectra B CDX 2.5 V6 bile çıkmaz o hıza(4. vites 235), ki dillere destan uzunlukta şanzımanı vardır... Her şekilde ajda pekkan karşımıza çıkıyor. Acaba araba gemi motoru tamircisi olduğunuz için özel bi ayrıcalık falan mı tanıyo? :confused:

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piston çıktıysaduruma göre kitlenebilir motor.motor kitlenirse piston kolları kranka bağlı olduğundan krankda baskı balatayla şanzımana doğal olarak tekerlekler ani bi fren yapabilir yani kitlenebilir .O anda arkadaş debriyaja bastıysa yada vitesi boşa aldıysa sorun olmaz.Triger kayışının alakası yok. Yaşlı motorlarda yaşlı yağ pompası işlevini yeterince yerine getiremezse yani yüksek devirde yağlamayı yetiştiremezse yatak sarar kol çıkarır blok elinde sanayi sanayi gezdirir.

Aç karna aklım başka yere gitti, kitlenebilir doğru. Ben aracın 5. viteste dahi çok zor olarak çıkabileceği 235km hıza takılınca motorun kitlenmesi konusunda bocaladım :)

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende ki Cdx'le bile ben yapamadım o hızı, kaldı ki üstünde mod'lu geldi. Manueldi, en son hızı 230 gördük, daha da gitmedi, sonrası gümledik zaten. Neyse, tavsiyem, hurdacıdan sadece motor isteyin siz, cidden gülerler arkanızdan.

formkind

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalan parayla değil ki, ateşleyin gitsin. 250 260lar havalarda uçuşuyor, yok yani gemi motoru tamircisiysen hadi sihirbaz gibi düzelt motoru da şenlenelim bir zahmet ya da gel şu hız mevzuunu aydınlatalım. Vites oranları izin vermiyor oranlar izin verse devir kesiciye girdikten sonra araç hızlanmaz, hadi hızlanır diyelim bayır aşağı otoyol bulalım... Yok nereye elimizi atsak sonuçsuz çıkıyor, Vectra B CDX 2.5 V6 bile çıkmaz o hıza, ki dillere destan uzunlukta şanzımanı vardır... Her şekilde ajda pekkan karşımıza çıkıyor. Acaba araba gemi motoru tamircisi olduğunuz için özel bi ayrıcalık falan mı tanıyo? :confused:

dostum sen bişey yazma lütfen konuyu bile anlamamışsın hala kesiciden filan bahsetmişsin bişey bilmediğin ap açık orta da ben burda neden yalan söyleyim ki ya da ben durup dururken neden böyle bir konu açıp da yalan söyleyim ne derdime.demek ki sen herkesi kendin gibi sanıyorsun neyse mümkünse birbirimizi kırmayalım zaten konuyu kapattırıcam.sen sfi motor görmemişsin

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum sen bişey yazma lütfen konuyu bile anlamamışsın hala kesiciden filan bahsetmişsin bişey bilmediğin ap açık orta da ben burda neden yalan söyleyim ki ya da ben durup dururken neden böyle bir konu açıp da yalan söyleyim ne derdime.demek ki sen herkesi kendin gibi sanıyorsun neyse mümkünse birbirimizi kırmayalım zaten konuyu kapattırıcam.sen sfi motor görmemişsin

Bir arkadaşımda vectra A SFI 2 arkadaşımda beyaz ve siyah olmak üzere astra gsı SFI var. Kendim gibi niye sanayım,keşke herkes kendim gibi olsa da arabanın kapasitesini bilse. İnsan karşısına dişli biri çıktığında niye kıvırma eğilimi gösterir anlamadım gitti yıllardır. Aşağıda SFI motor ve SFI motordan daha güçlü + daha uzun şanzımana sahip bir motor, var o bahsettiğiniz hızla uzaktan yakından alakaları yok, kapağı sıkıverin de hava kaçırmasın ustam.
dipnot : Astra GSI diye inkar etmeler baş gösterir, motor kodu aynıdır, C20XE=SFI
42889.jpg

Vectra B 2,5 V6 2.5v6 (0-215) by jarsoon - YouTube

Opel Astra C20XE - YouTube

formkind

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşımda vectra A SFI 2 arkadaşımda beyaz ve siyah olmak üzere astra gsı SFI var. Kendim gibi niye sanayım,keşke herkes kendim gibi olsa da arabanın kapasitesini bilse. İnsan karşısına dişli biri çıktığında niye kıvırma eğilimi gösterir anlamadım gitti yıllardır. Aşağıda SFI motor ve SFI motordan daha güçlü + daha uzun şanzımana sahip bir motor, var o bahsettiğiniz hızla uzaktan yakından alakaları yok, kapağı sıkıverin de hava kaçırmasın ustam.
dipnot : Astra GSI diye inkar etmeler baş gösterir, motor kodu aynıdır, C20XE=SFI
42889.jpg

Vectra B 2,5 V6 2.5v6 (0-215) by jarsoon - YouTube

Opel Astra C20XE - YouTube

olum ben ne zaman kıvırdım senin gibi çocukların dişi bana geçmez ben bildiğimi konuşurum bilmediğimi de senin gibi konuşup saçmalamam.konu hız değil di ben motor arıyorum ilk mesajı okursan anlarsın.daha fazla da saçmalama artık tamam 50 ile giderken patlamış olsun için rahat etsin

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çekerek getirdik arabayı şimdi kara kara düşünüyor ne yapıcam diye motor bulmaya çalışıyoruz tanıdığınız bildiğiniz çıkmacı var mı sormak istedim.
herkese kazasız belasız arızasız sürüşler dilerim.

arkadasın sordugu soru bu.herkes bildigini yeri geldiginde kullansa daha iyi olucak kanaatindeyim.acıkcası forumdaki bu tartısmalar sadece tartısanları degil ben ve benim gibi baska üyeleride gerdiginin düşüncesindeyim.

KEYİFLİ forumlar dilerim !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...