94 vectra gt piston çıkardı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru hız çok değil 250 rahat basılıyor ama 4.vites zorlamak akıl alcak bişey değil.motor patladığında hemen debriyaja basabilmiş yoksa atttığı taklaları matematik profesörü olsa sayamazdı direk öne yığılmış kitlemiş tekerleri.zaten 20 yaşında ki araçla o hızlar çok güvenli değil ben olsam o model araçla öldürsen basmam

akjsdgbjadubgyvahd. Kardeşim bozuk moralimi harika bir hale getirdin, alla yüzünü güldürsün emi :D Motor patladı dediğin o hızdaki yüksek basınçla triger kayışı kopar eğer motor kitlenmişse ve ön tekerler boşa çıkar. Düşün ufak bir devirdaim motoru kitlendiğinde bile triger kayışını koparıyor. Metal Fırtına kitabını okuyorum sandım bi an, ahahaha öldüm ya :D

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert kanka hemen GT alıyorum, beyaza boyatıyorum,; porş avına çıkıyoruz :D :D

umutddr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz Alman otomotiv mühendisisiniz heralde?

Sent from my iPhone using Tapatalk

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır diğer örnekleri versem, mesela calibra. 300 kadranlı omega vs vs yetişir denir. En azından dalgalık bu kadarı oluyor. Çünkü Cdx'im de oldu 156'lık astra gsi'da. 156 bg 95 model vectra da kullandım, 4. viteste yaptığı maksimum hız 210 km. Yani kafanızda büyüteceğinizden daha iyi araçları da var opelin, yukarda örneklerini verdim. Ama daha eskiye gidersek liste daha da uzar farkındasınızdır umarım.

Edit: alman mühendisi değilim, "türk" bilgisayar mühendisiyim.
Edit2; Sokak Çapkını Değilim Yüksek Mühendisim.flv - YouTube

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akjsdgbjadubgyvahd. Kardeşim bozuk moralimi harika bir hale getirdin, alla yüzünü güldürsün emi :D Motor patladı dediğin o hızdaki yüksek basınçla triger kayışı kopar eğer motor kitlenmişse ve ön tekerler boşa çıkar. Düşün ufak bir devirdaim motoru kitlendiğinde bile triger kayışını koparıyor. Metal Fırtına kitabını okuyorum sandım bi an, ahahaha öldüm ya :D

piston çıktıysaduruma göre kitlenebilir motor.motor kitlenirse piston kolları kranka bağlı olduğundan krankda baskı balatayla şanzımana doğal olarak tekerlekler ani bi fren yapabilir yani kitlenebilir .O anda arkadaş debriyaja bastıysa yada vitesi boşa aldıysa sorun olmaz.Triger kayışının alakası yok. Yaşlı motorlarda yaşlı yağ pompası işlevini yeterince yerine getiremezse yani yüksek devirde yağlamayı yetiştiremezse yatak sarar kol çıkarır blok elinde sanayi sanayi gezdirir.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz Alman otomotiv mühendisisiniz heralde?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben işletme okuyorum, son senem. Ben sadece dürüst olmayı tercih eden bir insanım. Bendeki arabanın benzerlerine sahip olan arkadaşlar 260 hatta 270 gibi hızlara çıktığını iddaa eder, ben ise 4. vitesde 205 5. viteste 220 yapabildim daha yukarı çıkmıyor motoru ne kadar iyi durumda olsa da devir çevirme kapasitesi bu aracın...A-GT nin de haddini hududunu bilen bir insanım ve konuyu açan arkadaşın söylediğinin palavradan başka bişey olmadığını tecrübelerimle tespit edip ona göre yorum yaptım.
Bir de Opelin kafa tutabileceği lüks spor araçları genelde porsche üretiyor, misalen CAYMAN S modeli var BOXTER modeli var, 0-100 7.5-8 saniye gibi bir sürede çıkıyor bu araçlar, hızlı araç deyince turbo şahin falan geliyosa aklınıza bilemem ama haşmetin aklına porshe gelmiş, sanki pek absürd bir durum yok ortada.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
20 yaşında bir aracın o hızlara çıkması imkansız ayrıca siz diyorsunuzki 4. viteste 235 imkansız kusura bakmayında bu biraz abartılmış zamanında 260 km/h kadranlı Volkswagen Bora 1.6 araçlar vardı onların stock haliyle 260 yaptıklarını iddia edenleri gördüm :D ama buda onun kadar saçma gerçekten.

formkind

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saçma ve palavra diyen arkadaşım ben diorum piston çıkmış kaputu açınca motorun köşeden gözüküyor haliyle krank da kişlitlenmiş sen tirigerden bahsetmişsin ne alaka anlayamadım piston kopunca haliyle kilitlenecek tabi.yokuş aşağı otoyolda bas bakalım 4.vites çıkıyor mu çıkmıyor mu motor da zaten o yüzden patlak 5.vites olsa zaten her zaman 250 basıyoruz bilmeden bir de palavra diyorsun.işletme okuyorum diyorsun ben 20 silindir gemi motor tamircisiyim araba motoru bana lego gibi gelir merak etme

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ıyıde olay 245 250 yapması degıl belkı aracın şanzuman dıslı oranı farklı belkı arac motoru bıraz dolu yanı olay orda 245 250 yapması degıl ole bakarsan benım arkdsımdakı honda vtı 1.vıtes 90 2. vıtes 150 lılerı goruyodu arabada kadran 220 ama arac kadrandevırıyo yanı.. arkdasın sorduguda blok nerden bulabılrıım..
usta sahıbınden.com dan arastır cıkma parcaları hasarlı aracları ara gorus satan olur elbette olmadı komple motor alman lazım ama bulursun cıkma dedıgım sıtede...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...