94 astra gsi yol bilgisayarı "check headlight/taillight" xenon uygulaması

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahaha o uyarı bazen işe de yarıyormuş .. sol ön farım yanmıyormuş sevgili yol bilgisayarı uyarmasa çakmıcaktım sanırım :D

hazır ampülü değişmişken ne alsam ki ?

Timur Undes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu iş şans işi bence hangi xenonun hangi model araç beyniyle uyuşmaşı
cyclone alma tavsiye etmiyorum ısınana kadar xenonun ballastı ince tiz bi ses çıkartıyor gerçi motor sesi bastırıyor onu duymuorsun bile ama yine de can sıkıcı monza öneririm hem ucuz hem 2 sene garanti var zaten garanti olayı çok komik ithalatçı yedek ampüllerin tanesini 6-7 $ dolar gibi bi fiyata alıyor yani 2 sene garanti içinde istersen 10 defa ampül değiştir yine de adam bunun üzerinden düşük de olsa kar ediyor :)

TanerErbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Varmi bi düzelme ??

Timur Undes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya düzelme var çıkma bir far beyni aldım şimdilik kesti ikaz yazısını ama bunun kalıcı bir çözüm olduğuna inanmıyorum yani bana göre yüzde yüz bir çözüm deil olduğuna kanaat getirdiğimde buraya yazcaktım varmı aynı sorunu yaşayan far beynine 60 lira verdim bu arada resistance takma muhabbetini bilen biri varsa bide o anlatsın kendi çözümünü bende yetkili opel servisinde far beyninin xenonlarla uyuşmadığı için yandığı sölendi sizce ne kadar doğru ??

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
12v/55 w güç tüketimi olduğunu düşün normal ampülün , xenon ise sanırım 35w . yani 4,6 A geçmesi gereken devreden 3 amper geçiyor buda hata gibi algılanıyor. kabaca 10 Ohm / 20 w lık taş direnç işi çözer.Tabi yaptığım örnekleme çok kaba ve aslında 13,8 v tam akü geriliminde ve araçta ölçümle hesaplanması en idealidir. Taş dirence vereceğin parada en çok 5-10 ytl yi geçmez.
İkinci bir seçenek ise ampüllerin akımını ölçen karşılaştırıcıya ait referans dirençlerinin değişimidir. bunuda işini bilen bir elektronikçi yapabilir.İstediğin ampül yada xenonla hatasız çalışması sağlanır.

Timur Undes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
12v/55 w güç tüketimi olduğunu düşün normal ampülün , xenon ise sanırım 35w . yani 4,6 A geçmesi gereken devreden 3 amper geçiyor buda hata gibi algılanıyor. kabaca 10 Ohm / 20 w lık taş direnç işi çözer.Tabi yaptığım örnekleme çok kaba ve aslında 13,8 v tam akü geriliminde ve araçta ölçümle hesaplanması en idealidir. Taş dirence vereceğin parada en çok 5-10 ytl yi geçmez.
İkinci bir seçenek ise ampüllerin akımını ölçen karşılaştırıcıya ait referans dirençlerinin değişimidir. bunuda işini bilen bir elektronikçi yapabilir.İstediğin ampül yada xenonla hatasız çalışması sağlanır.

senin bu dediğini V=IR ı bilen herkes anlar da işte gel görki sıradan bir oto elektrikçiye gidince adam bunda sorun yok diyor peki ben anladığım kadarıyla soriyim sana bu sölediin taş direnci nereye bağlıcam bide seri bağlıcam dimi tam olarak xenon kitinin neresine ballasttan çıkan kabloyamı yoksa aracın aküsünden ballasta giden parçaya mı ??

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende takıyorum xenon..şimdi şöle bişey var aracında eski ampüllerin için far rolesi varmı.varsa ondanda yapar....yoksa gene konuşalım cözümü buluruz

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astraları görüyonmu ne bilgisayar varmıs bizimki bilmez öle seyler oda 94 :(

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direnci xenon kitine giren 12 v tan şaseye bağlayacaksın. Yani xenon kitinden önce.Ama taş direnç en az 20w felan olsun.Birde ısınacağını düşünerek konumunu belirlemeni öneririm.Ama en güzeli kontrol kutusunda yapılacak modifikasyondur.Ankara da olsan hallederdim ama bu durumda zor.Yalnız Soner in de dediği gibi eğer sisteme far rölesi takılmışsa uyarının sebebi bundandır.Halogen lamba taktığında hata göstermediğine emin olmalısın.

Timur Undes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sisteme halogen orjinal lambalarını takıncada hata göstermişti.onu denedik yani.şimdi yeni geldim arabadan ve ikaz yine gözükmeye başladı yani değişen beyin bi işe yaramadı.aynı arızayı yine veriyor fakat açıp kapayınca düzeliyor yine hatayı görmüyor,fakat eminim yakın zamanda yine far beynini yakar.Respect inan bende düşündün bunu bugün Ankara'da olsak vay be çözülmüştü die kontrol kutusunda yapılacak modifikasyon derken ne dedini anlamadım far rolesi dediniz şey ne acaba onu da bilmiyorum kısacası İstanbul'da bu sorunu halledebilecek bi yer biliyormusunuz ben kendim gider o taş direnci alırım uygun bi yere de bağlarım fakat inanın aracıma sağlıklı bişey yapmış olmam yada pm den fln telefonla bi şekilde uygulat sen bana anca öle yapabileceğime inanıyorum :)