80'lik nine merdivenleri çıkamayınca oyunu kullanamadı

pugga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: 80'lik nine merdivenleri çıkamayınca oyunu kullanamadıAfyonkarahisar'da, vatandaşlık görevini yapmak için oy kullanmaya giden 80 yaşındaki Hatice Sağım, merdivenlerden çıkamadığı için vatandaşlık görevini yapamadan evine döndü.
Türkiye'nin sandık başına gittiği bu gün yurdun değişik yerlerinde renkli görüntüler oluştu. Afyonkarahisar merkez Şemsettin Karahisar İlköğretim Okulu'na oy kullanmaya giden 80 yaşındaki Hatice Sağım, okulun 4. katına çıkamadı.
Dizlerinden rahatsız olduğunu belirten Sağım, "Dizlerimden ameliyat oldum. Bana merdiven inmek çıkmak yasak, zaten yürüyemiyorum. O yüzden çıkıp oy kullanamadım. Oğlum gitti rica etti, ilgilenen olmadı, öle olunca burada oturup kaldım. Oy kullanamadığım için evime gideceğim." dedi. Annesini oy kullandırmaya getiren Çetin Sağım, annesi merdivenlerden çıkamayınca önce polislere sonra sandık görevlisinden yardım istedi. Yardımcı olunmadığını belirten Sağım, "Annemi ben getirdim. Polis memurlarına durumu izah ettim. Yapacağımız bir şey yok dediler. Sandık başındaki arkadaşa gittim tekrar söyledim. Bizimle beraber aşağıya kadar indi. Yardımcı olmaya çalıştı. Allah razı olsun. Öyle güzel oy kullandık ki, ne vatandaşlık görevimizi yapabildik ne de oyumuzu kullanabildik. Annemi, oyunu kullanmadan geri götürüyoruz. Yaşlılar için neden aşağı katlara bir sandık koymadılar. Yaşlılar 4-5 kat nasıl çıksın." diye konuştu.
CİHAN

zumreakbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki tarafta haklı ne diyim?

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babannem de cıkamıyo merdiven sandık basındakiler siz getirin teyzeyi biz sandıgı indiririz dediler .ama sonra biz gittik noldu haber alamadım daha

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e haberlerde yaşlılara kolaylık sağlanacak falan diyorlardı,

ne insanlar var yahu bu memleketde!!!

cemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sandık başkanı oy sanığını o okulun bahçesine bile çıkarabilir böyle bir yetkisi varken neden ilgisiz kalırlar 80 yaşında vatandaşlık görevini yerine getirmek için kalkıp geliyor sen yardımcı olmuyorsun insanlıkmı bu

eniştem ms hastası bu yüzden merdiven çıkamıyor denge problemleri var bugun oyunu kullanmak için sandığa götürdük ve sağolsun sandık başkanı kalabalık dağılınca giriş katta oy kullanmasını sağladı ve sonra 2 kattaki sandığı aşağı getirip oyunu atmasnı sağladı çok mu zordu şu iyiliği yapmak yaşlı bir insana

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e sistemini kurmazsan olacağı bu zaten buda yetmiyormuş gibi özürlü insanların yaşam hakları hiçe sayılıyor.insanlarımız çok saygısız.

mahirdastan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım herşey güzel olmuş güzel yazmışsın da ben bi yiğidolar reisi olarak bizim "BEYAZ KIRMIZI ANADOLU YILDIZI" bayragımızla çarşı stikerinı aynı yere koyman beni gönülden yaraladı bu konuya senişnde hak verecegine inanarak gözlerinden öpüyoruym...
,
SAYGILARIM LA....

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım herşey güzel olmuş güzel yazmışsın da ben bi yiğidolar reisi olarak bizim "BEYAZ KIRMIZI ANADOLU YILDIZI" bayragımızla çarşı stikerinı aynı yere koyman beni gönülden yaraladı bu konuya senişnde hak verecegine inanarak gözlerinden öpüyoruym...
,
SAYGILARIM LA....

ben şanlı türk bayrağımızın imzamda yer almasını istedim sadece amaç budur bu arada kırmızı arabaya ay yıldız yapıştırmakta aynı şey senin söylediğine göre görüldüğü üzere bayrağımız hiç birşeyin altında kalmıyor. ve göze çarpıyor. bunun örnekleri çok dünyada.
eğer bu konuda bi fikrin varsa bana yardımcı olursan sevinirim.

Son düzenleme: