80 model 240d 4.5 milyon km

4.5 milyon km olurmu?

• olur

Oy: 93 63.7%
  • olmaz

Oy: 53 36.3%

• Kullanılan toplam oy
    146

BaYKaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir balkan ülkesinde 80 model 240d sahibi bir taksici aracıyla 4.5 milyon km yapmış fabrika aracı adamdan alıp müzeye koymuş ve yerine e270 cdi vermiş...

Bende de 2. araç 190 E var 185 binde ve hala çok iyi
bir sürü 300-400 binde araç gördüm!
benim opelden önce sattığım 190da 350.000 deydi. 4.5 milyon km. bilemiyorum aslında yağına suyuna bakınca periyodik bakımları düzenli yapılırsa binilebilir.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pardon ama bu km 1 milyonda sıfırlamıyormu???

nerden bilicez bunun 4.5 milyon oldugunu?

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konunun bu kadar uzamaması gerekirdi..

Sonuçta hiç açılmamış bir motordan bahsedilmiyor ki!! 4.5 değil 14.5 bile yapar,yeterki ömrü dolduğunda yenilensin..

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten burada motorun 4.5 milyon km yapmasından çok mekanik aksamların yorulma dayanımından bahsetmek daha doğru olur. eğer motor 4.5 milyon km yapamaz deniyorsa rektefiyenin, "araba şu model ama motoru sıfırlandı abi yeni motor bu, kesin al" gibi lafların bir anlamı kalmaz. şasenin uzun yıllar sürüş dinamiğinde maruz kaldığı titreşimler vs. daha önemli bence.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
way iyiymiş:D kıbırısta benzinde ucuz zaten:D geriye 80 model :D araç almak kalyıor :D

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu forum 2005 model olup 200bin deviren corsa gödü arkadaşalar.1.5 yılda 200bin deviren bir adam 25 yılda a 4.5 milyonu rahatlıkla devirir bence.haaa o km yi o motorlamı yapar orası şaibe.motor bilmem kaç defa yenilenmiştir ya.değişmeyen parçası kalmamıştır.kalsa ble metal yorgunluğundan harap ve bitap düşmüştür.
uzun lafın kısası zamanında gereken müdaheleler yapıldıysa ve gereken parçalar değşitiyse bence olabilir gibi geliyor.

Alper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla helal olsun!

öyle, yaptır bakımını, rektifiyesini, bakımını 10 milyon kilometre yap diye o iş olmaz. metal yorgunluğu diye birşey var. üstelik aracın motor bloğunun görebileceği maksimum rektifiye sayısı var. bu araç bu kmye gelene 11 kez rektifiye yemiş yani rektifiye başına 418bin km. muazzam!

boşuna mercedes demiyorlar.

bilge_the_great

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla helal olsun!

öyle, yaptır bakımını, rektifiyesini, bakımını 10 milyon kilometre yap diye o iş olmaz. metal yorgunluğu diye birşey var. üstelik aracın motor bloğunun görebileceği maksimum rektifiye sayısı var. bu araç bu kmye gelene 11 kez rektifiye yemiş yani rektifiye başına 418bin km. muazzam!

boşuna mercedes demiyorlar.

İşte Mercedes ve diğerleri dedikleri olay bu!

atlatma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astraaaaaaaam

astram nickli arkadaş ;
bu konu hakkında yaptığın önemli yorum hataları mevcuttur. birkere senin eline kaçtane mercedes geldiği kaçtanesine motor yaptığın bu konu hakkında senin genelleme yapmanı gerektirmez. ayrıca bizim ülkemizde ayarı kaçıp durması gereken yerde durmayan yan şeritleri ön panjurları tampon parçalarını saç vidası ile yerine sabitleyen maganda kılıklı adamlar var. bunun haricinde sırtına tonlarca yük alıp milyon km yapan isuzu kamyonlar var. bir araç eğer dikkatli kullanılırsa 4/4 lük bakımı yapılırsa yağsız susuz kullanılmazsa bana göre bu denilen km leri yapabilir. ama motorlarında tabiki bir fiziki ömürleri var sürtünme ısı basınç bunlar hep ömre etki eden şeylerdir. ama senin ortaya bir bilen olarak çıkıp mesajları tam okumadan bu yorumu yapman bu işin içinden biri olarak bana üzüntü verdi. adam diyoki 3 ayrı motor ile 11 kez değişim yapılmak suretiyle bu km yapılmış diyo sen kestirip atıyosun olmaz diye. istanbulda 1 taksi günde kaç km yapar biliyomusun sen. günde ortalama 400 km yapsa bu araç = 400kmx365gün=146000kmx28 yıl kullanılmış=4088000km yapar ortalama olarak hadi diyelimki ben çok iyi niyetliyim 2000000km yapsın ben inanıyorum bir mercedes sahibi dikkatli olursa 500000km yi çok rahat aşar