5. Viteste Silkeleme Sorunu

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.

Aracım 5. vites 80-90 km arası 1700-2000 devir arasında silkeliyor. Gazdan ayağı çekip tekrar basınca genelde sorun olmuyor ama bu sorun oldukça canımı sıkmakta. Forumda daha önceki konularda selenoid valfi, enjektör vs bir sürü sorun yazılmış. Ustam araçla test sürüşüne çıktığında sağ aksta sorun olduğunu söyledi. Bu sebeple araç bu sorunu yaşatıyor dedi.

Aranızda bu sorunu yaşayan arkadaşlar net çözüm nasıl buldu acaba? Sizce de akslardan mı kaynaklanıyor bu sorun. Eğer sorun buysa bu parçayı orjinal olarak bulabileceğim bir site var mıdır? ******'de orjinal olduğuna dair bir ibare göremedim.

Yardımcı olan tüm arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aks laleleri ve şanzımandaki tatlı prizdrek boşluğundandır...
rampa aşağı kompressördeyken veya yukarı yük altındayken yapmaz..arabanın tam akarındaki gaz yesem ekonomiye faydam olur aslında yemesem sahibime faydam olur yada az yiyim az yemiyim ikisinede faydam olsun boşluğu ...

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bu sorunun üstesinden nasıl geliriz? Özellikle sollamaya çıkarken sorun oluyor, zira gaz yemiyor araç. Bende fazlası ile rahatsız oluyorum bu silkelenmeden.

Edit: Rampa çıkarken de yapıyor bunu.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozaman akslardan değil,hepiciğinden önce egr yi bi ayna gibi yapıp ondan sonra problemin devam ederse selenoid i hortumları bi kontrol edersin :)

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun bende de vardi corsa d cdti. Servise gittim partikul filtresi kurum baglamis onun temizlenmesi lazim dediler.2 viteste 30000 devir ve ustu yarim saat hic durmadan git kurumlari kendi atar dediler. Aynisini yaptim ve sorun cozuldu. Eskisinden daha iyi cekis gucu var suan. Bence bunu bir dene

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 ve 5. viteste silkelemeler genelde Volan ile ilgili diye biliyorum ?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
EGR yi devredışı bırakacağım zaten. Usta arıyorum. Umarım bununla geçer. Zira hiç hoş değil.

EGR fişini söküp bir deneyin hala devam ediyorsa sorunu başka yerlerde ararsınız.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun bende de vardi corsa d cdti. Servise gittim partikul filtresi kurum baglamis onun temizlenmesi lazim dediler.2 viteste 30000 devir ve ustu yarim saat hic durmadan git kurumlari kendi atar dediler. Aynisini yaptim ve sorun cozuldu. Eskisinden daha iyi cekis gucu var suan. Bence bunu bir dene

İzmir'den Diyarbakır'a kadar gittim. Yüksek devirde ve hızda kullandım bana mısın demedi. Çekiş vs sıkıntısı yok. Sadece 5. vites 2000 devir civarı hızlanmak için gaza basınca bu sorun oluşuyor. Kasa sallanıyor ayağımız gazdan çekene kadar. Gazdan çekip tekrar basınca sorun olmuyor genellikle. Hep aynı vites hep aynı devir.

Regionella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu motora zarar vermez değil mi