5. piston çalışmıyor benzin ve ateşleme var neden olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 5. piston çalışmıyor fikri olan var mı benzin geliyor ataşleme de var. benzinde de gaz da da 5. piston çalışmıyor.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
hem benzin geliyor, hem ateşleme var yani yanma için ortam müsaitse ve çalışmıyor diyorsanız kompresyon olmadığı gibi bir sonuç çıkıyor ortaya. sanırım bunu kastettiniz.
bu durumda sekmandan kaynaklı kompresyon kaçağı olabilir, gömlekte bariz çizikler olabilir. daha da fenası yakında diğer pistonlarda da sıkıntı çıkabilir.... hayırlısı...

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
contada olabilir

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji değiştirmeden önce 5. piston çalışmıyordu. 5. pistona yeni buji taktık. tekleme gitti. çıkan buji çok kötü durumda olduğu için. hepsini değiştirelim dedik. bunu yapabilmek için emme manifoldu sökülüyor. adamlar manifoldu takarken manifoldun arkasında hava ile ilgili bir hortumun plastik tarafını kırmışlar. yaptık taktık yine 5. piston çalışmıyor. usta da manifoldu takarken içeri bi şey kaçırmış olabileceklerini bunun süpap ın kapanmasını engelleyebileceğini söyledi. bunun böyle olup olmadığını anlamak için piston kapağı açılacak.

eğer sebep sibopsa o tarafın sibopları değiştirilecek. ben diğer tarafı da değiştirtsem mi hazır bu taraf değişmişken buna karar veremiyorum. bi fikir verenbilirseniz sevinirim.

birde eğer sibop değil de segmansa sadece o pistonun sekmanını mı değiştirmeli yoksa açılmışken alayını değiştirmeli mi. bu arabaya şanzuman, motor ve ön takım şimdiye kadar 3500 lira harcadım. bu kadar uğraşmışken yarım yamalak iş yapmak istemiyorum. ama açıkcası daha fazla da harcamak istemiyorum.

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun çözüldü. üstteki ecotec yazan kapağın altındaki hava tünelini kırmışlar. sebebp buymuş.

ziver1969

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gözün aydın

muratssu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Benimde 4 nolu silindir çalışmıyor. Kontrol ettik. Bujiler patlatıyor ama 4 nolu silindirin bujisi patlatmıyor.Geriye doğru gittik, Bujilere giden Selenoid i kontrol ettik. 4 nolu bujiye giden kablonun selenoid de girdiği yerde yine elektik yok. oradan bir öncesinde ise selenoide giren soket ile kablolar sanırım beyine gidiyorlar. Sorun beyinde olabilir mi? Onarım için izmirde önerebileceğiniz biryer var mı? Teşekkürler

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Merhaba;

Benimde 4 nolu silindir çalışmıyor. Kontrol ettik. Bujiler patlatıyor ama 4 nolu silindirin bujisi patlatmıyor.Geriye doğru gittik, Bujilere giden Selenoid i kontrol ettik. 4 nolu bujiye giden kablonun selenoid de girdiği yerde yine elektik yok. oradan bir öncesinde ise selenoide giren soket ile kablolar sanırım beyine gidiyorlar. Sorun beyinde olabilir mi? Onarım için izmirde önerebileceğiniz biryer var mı? Teşekkürler

3 senelik konuyu hortlatmışsınız.
Önce kuralları okuyun,
Sonra kendinizi tanıtın,
Nihayetinde araç bilgilerinizle birlikte sorunu yeni konu olarak açın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...