5,5 lt yakıt tüketimim (Benzin)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 5,5 lt yakıt tüketimim (Benzin)

niko22 link' Alıntı:
Bu şekilde kullanarak hem güvenli hem ekonomik yolculuk etmiş olduk tabi mesafe kısa olunca fazla sıkılmadım yoksa 600 km lik bir güzergah olsa peygamber sabrı gerekir.

eee boşa dememişler "sabır erdemdir" diye, bence herkes sabrını -hemen her konuda- arttırmaya çalışmalı.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bayram boyunca bende bulgarıstana gıttım geldım toplamda 2000 km yol yaptım 6,4 kadar dustu ortalamam cumartesı gunu donus yolunda artık yorulunca hız sınırlarını zorladım dayanamadım ve tuketımı 9,2 ıle bıtırdım arabada 3 yetışkın ve bagaş  full azına kadar çakılıydı hızımda derekoyden adapazarına kadar 170 km sabıtledım hızımı bır ara 215 km kadar çıkmıştım araç 1,6 115 bg

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
eee boşa dememişler "sabır erdemdir" diye, bence herkes sabrını -hemen her konuda- arttırmaya çalışmalı.
Broadway kullanan amcalar gibi hissettim kendimi ama inanın trafiğe çıkan herkes böyle yavaş ve sakin kullansa kazalarda ölüm oranı sıfırlanır bayram boyunca ya 1 yada 2 kaza olur o da uyuya kalmaktan  :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
arkadaşlar bayram boyunca bende bulgarıstana gıttım geldım toplamda 2000 km yol yaptım 6,4 kadar dustu ortalamam cumartesı gunu donus yolunda artık yorulunca hız sınırlarını zorladım dayanamadım ve tuketımı 9,2 ıle bıtırdım arabada 3 yetışkın ve bagaş  full azına kadar çakılıydı hızımda derekoyden adapazarına kadar 170 km sabıtledım hızımı bır ara 215 km kadar çıkmıştım araç 1,6 115 bg

Değerler her türlü iyi ancak yüksek hız için özellikle de araç dolu ise lastiklerinizi en az 36Psi yapın, bu şekilde hem daha güvenli hem daha ekonomik yol alırsınız.

Bu arada Bulgaristan merak ettiğim ülkelerden..

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Değerler her türlü iyi ancak yüksek hız için özellikle de araç dolu ise lastiklerinizi en az 36Psi yapın, bu şekilde hem daha güvenli hem daha ekonomik yol alırsınız.

Bu arada Bulgaristan merak ettiğim ülkelerden..
evet haklısın tolga bende zaten bayramın ılk gunu yola çıkmadan aracın lastıklerını 34 ten 36 ya çıkardım fıstık gıbı oldu bulgarıstan güzel bır yer hele benım doğduğum ve  akrabaların oturduğu yer razgrad (delıorman) doyorlar senın orda varsa göçmen sorabılırsın delıorman nasıl bır yerdır

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Broadway kullanan amcalar gibi hissettim kendimi ama inanın trafiğe çıkan herkes böyle yavaş ve sakin kullansa kazalarda ölüm oranı sıfırlanır bayram boyunca ya 1 yada 2 kaza olur o da uyuya kalmaktan  :D

Ben yalnızken -bazen- çok süratli otomobil kullanırım, Akçay dan Ankara ya girişim böyle anlarda 5 saatti bile bulmaz ancak tersine araçta ailem varken de yaşlı yolcuların bile bunalabileceği kadar yavaş ve stabil olabilirim  :D  :D

Bunun için az çalışmadım; kaç sefer inat ettim tüm yol boyunca tüm kurallara kattiyen uymaya ve hızımı 100 e bile getirmeden 650 küsür km yi tamamlamaya...

Başta zor olmakla beraber (son kısımlara doğru artan sıkıntı/uyku, can sıkan ve haddini bildirmek isteyebileceğin tipler vb) neticesinde sinirlerimin bu şekilde çok daha az yorulduğunu, çok daha az riskle yolu tamamladığını ve forumlara ses getirecek düzeyde ekonomi sağlayabildiğimi  005hihih gördükçe bu stili benimsedim, herkes da alışabilir aslında  greatt

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Ben yalnızken -bazen- çok süratli otomobil kullanırım, Akçay dan Ankara ya girişim böyle anlarda 5 saatti bile bulmaz ancak tersine araçta ailem varken de yaşlı yolcuların bile bunalabileceği kadar yavaş ve stabil olabilirim  :D  :D

Bunun için az çalışmadım; kaç sefer inat ettim tüm yol boyunca tüm kurallara kattiyen uymaya ve hızımı 100 e bile getirmeden 650 küsür km yi tamamlamaya...

Başta zor olmakla beraber (son kısımlara doğru artan sıkıntı/uyku, can sıkan ve haddini bildirmek isteyebileceğin tipler vb) neticesinde sinirlerimin bu şekilde çok daha az yorulduğunu, çok daha az riskle yolu tamamladığını ve forumlara ses getirecek düzeyde ekonomi sağlayabildiğimi  005hihih gördükçe bu stili benimsedim, herkes da alışabilir aslında  greatt

şimdi sen bana riskli araba kullanıyorsun ve ekonomik değilsin mi dedin?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yıllar aile dostumuz bir amca vardı o göçmendi ama ben onla muhabbete girecek yaşta değildim, 80 li yıllardaydı..

Şimdi de var, prosedür vs benim gibi üşengeç birini üşendirmeyecekse fırsatım olduğunda görmek isterim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
şimdi sen bana riskli araba kullanıyorsun ve ekonomik değilsin mi dedin?

Seni gizlENemeyen özne seni  011zaa

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Seni gizlENemeyen özne seni  011zaa

֜stüne birde şişman dedi adam bana. (:)