47/1-B Kırmızı Işık İhlali

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Son günlerde İçişleri Bakanlığı tarafığından trafik kazalarının önlenmesine yönelik çalışmaların artırılmasından sonra, kural ihlalini alışkanlık haline getirmiş kişilerin en çok gördüğü meşhur maddelerden birisidir 47/1-B ceza makbuzunda bu maddeyi görüyorsanız Kırmızı Işık İhlali yapmışsınız demektir. 2019 yılı için Kırmızı Işık İhlali cezasının miktarı 291 TL olarak uygulanmaktadır. Bu konuyla ilgili olarak yorumlarınızı bekliyorum ben şahsi olarak kırmızı ışık ihlali cezasının en az 1000 TL olması gerektiğini savunuyorum. Çünkü kırmızı ışık ihlali beraberinde kazayı getiriyor...

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Yeşil 500 metre önünde yanıp sönerken kırmızı yanmadan geçeyim isterken gaza basıp kavşakta ölümlü kazalara sebebiyet verenler çok. 1000 Tl bile az bence.

Başka bir örnek ; bana yeşil yanmış tam yürümek üzereyim adam hop atlıyor kırmızıdan. Sonra vay efendim ben niye öldüm.

En çok sinirlendigim olaylardan şu kırmızı ışık ihlali. Birde ışıkta beklerken kendini çok akıllı görüp karşı şeridi ihlal edip en öne geçmeye çalışan gerzekler.

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son günlerde İçişleri Bakanlığı tarafığından trafik kazalarının önlenmesine yönelik çalışmaların artırılmasından sonra, kural ihlalini alışkanlık haline getirmiş kişilerin en çok gördüğü meşhur maddelerden birisidir 47/1-B ceza makbuzunda bu maddeyi görüyorsanız Kırmızı Işık İhlali yapmışsınız demektir. 2019 yılı için Kırmızı Işık İhlali cezasının miktarı 291 TL olarak uygulanmaktadır. Bu konuyla ilgili olarak yorumlarınızı bekliyorum ben şahsi olarak kırmızı ışık ihlali cezasının en az 1000 TL olması gerektiğini savunuyorum. Çünkü kırmızı ışık ihlali beraberinde kazayı getiriyor...

Katılıyorum, cezalar caydırıcı olmalı ki işe yarasın, kurallara uymak zorunda kalsın insanlar. Ben nasıl bir mantığa sahip olduğunu anlamıyorum ışıkta ihlal yapan insanların. Sana kırmızı yanıyorsa, diğer tarafa yeşil yanmıştır, kaza kaçınılmaz noktaya gelebilir. Bir insan nasıl hem kendi hem de başkalarının hayatını hiçe sayar?
Bir keresinde ciddi bir kazanın ucundan döndüm. Tam yeşil ışık yandı, ilerlemeye acele etmedim, işte kazadan esirgemiş demek ki rabbim, azcık yürüdüm, bir audi önümden 100 le falan geçti. Gerçekten Allah esirgedi. O arkadaş o an karşımda olsa fena şeyler olurdu heralde, bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeşil 500 metre önünde yanıp sönerken kırmızı yanmadan geçeyim isterken gaza basıp kavşakta ölümlü kazalara sebebiyet verenler çok. 1000 Tl bile az bence.

Başka bir örnek ; bana yeşil yanmış tam yürümek üzereyim adam hop atlıyor kırmızıdan. Sonra vay efendim ben niye öldüm.

En çok sinirlendigim olaylardan şu kırmızı ışık ihlali. Birde ışıkta beklerken kendini çok akıllı görüp karşı şeridi ihlal edip en öne geçmeye çalışan gerzekler.

Ben yeşili görünce gaz pedalını gevşetiyorum [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırmızı ışıkta geçmek direk kasten adam öldürmeye kadar gidebilecek bir şey ve sarhoş adam gene sarhoşum hatırlamıyorum diyebilirken kırmızıda gündüz vakti ayık geçen adama cezai yaptırım bu bağlamda daha ağır olmalı ve ehliyete geçici süre ile el koymaktan daha da ağır olmalı cezası da kesinlikle para olmamalı zengine 1000 lira da koymaz 10.000 de koymaz. Mesela komple ehliyeti iptal edilebilir. Şoförlük hayatı biter bir daha direksiyona geçemez. Yaya da kırmızı da geçip ihlal yaparsa tespit edilmeli, ona da mesela 5 gün zorunlu kamu hizmeti verilmeli kendi mahallesinde sokakta çöp süpürüp memleket yararına zorunlu çalıştırılmalı (çöp süpürmek aşağılamak anlamında değil, herkesin yapabileceği bir iş olduğu için örnek verdim) bir işte çalışıyorsa onu da o düşünsün artık. Yayanın yaşı ve sağlık durumuna göre işleyiş farklılaşabilir elbet ama benim görüşüm bu yönde.