45bin bakımında neler değişmeli? 2014 1.3 dizel corsa

nereodi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 45 bine geldi servis 750 lira fiyat çekti hangi parçaları değişeceğini söylemedi, dışarıdan ypatırmak istiyorum bu araçlarda 45binde hangi bakımlar yapılıyor?

Özellikle yağ ve filtreler için marka tasiyesi verebilecek arkaşlar varsa makbule geçer.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 45 bine geldi servis 750 lira fiyat çekti hangi parçaları değişeceğini söylemedi, dışarıdan ypatırmak istiyorum bu araçlarda 45binde hangi bakımlar yapılıyor?

Özellikle yağ ve filtreler için marka tasiyesi verebilecek arkaşlar varsa makbule geçer.

Rutin bakım yeterli. Fren balatalari v kayış kontrol yaptirsaniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Yağ olarak kendim motul 8100 x clean fe 5 30 kullanıyorum 3 snedir

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
V kayışına gerek olur mu peki hocam? Bu bakım işi bile gözümde büyümeye başladı ama hayırlısı :D Filtre ve yağ harici bişey çıkmasa bari :D Başka birşeyde yoktur umarım :)

Edit: Ön diskler geçen bakımda değişmişti ama 10000 km'de cıyaklamaya başladı frende değiştirilmek mi istiyor acaba :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V kayışına gerek olur mu peki hocam? Bu bakım işi bile gözümde büyümeye başladı ama hayırlısı :D Filtre ve yağ harici bişey çıkmasa bari :D Başka birşeyde yoktur umarım :)

Edit: Ön diskler geçen bakımda değişmişti ama 10000 km'de cıyaklamaya başladı frende değiştirilmek mi istiyor acaba :D

V kayışı 60 bin km yada 5 yıl ömür biciyorlar hangisi önce dolarsa. Ciyaklama aldığın fren balatası sert yapılı ondan ses yapar bi balata temizleyici íle temizle belki geçer ses. Gm mi aldın balatayı

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gm değildi galiba öyle hatırlıyorum.. Balatalar kesin temizlenecek o zaman. Ötme fazla değil sadece frene ilk basınca 1 sn bile sürmeyen birşey ancak radyo kapalıyken ve cam açıkken duyuluyor.. Sökülünce bi soralım bakalım ne takmışlar acaba? Baktımda V kayışıda fazla pahalı değilmiş aslında. Gates marka için 30 lira diyor bir sitede..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35 binde diskler mi degisti?
Kendimaracimda (triger zincir)
15 bin km yag ve filtreler degisimi
25 bin km de yag ve filtreler degisimi
35 bin km de yag ve filtreler degisimi
50 bin km de fren balatalari, bujiler, yağ ve filtre degisimi hareketli bazi parcalari yaglama.
60 bin km yag ve filtreler degisimi
75 bin km yag ve filtreler degisimi
Ve onumuzdeki 85 bin km de yag ve filtreler degimi olarak nasipse 120 bin km ye kadar boyle gidecek :)
120 bin km de triger ile diskleri balatalatalari alt takim kontrolu direksiyon kutusu kontrolu lastik degisimi gibi seylerde isin icine girecek :)
LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada orj GM balatalardan (aracin uzerinde gelen) cok cektigim icin bitiminde riw seramik balata taktim ses mes yok gayet memnunum , bir sonrakinide aynisindan takicam.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yanlış yazmışım çok özür dilerim balata olacaktı o değişen.. Kitapcığında öyle yazıyormuş tekrardan çok pardon :)

zaferbulut234

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Değişeceğin bakım malzemeleri yağ (5w30 tam sentetik olmasına dikkat et marka araştır ben castrol edge 5w30 LL tam sentetik kullanıyorum), yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi. Yakıt filtresi bir önceki bakımda değiştiyse eğer bu bakımda gerek yok.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kizdirmalari söktürup yağlatip geri taktirabilirsin bu arada, arkadasimin dizel aracinda 140 bin km ellenmeyen kizdirmalardan birini cikaramadik yalama oldu. Bunun sebebi ise ara ara cikarip yağlanip geri takilmamasi .