450 Basın Mensubu Yeni Astra’yı Portekiz’de Test Etti

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
10512c95f6488770e18460ad5f30f69f.webp

Opel, Kasım 2019’dan bu yana ilk kez Almanya dışında bir basın etkinliği gerçekleştirdi. Sahil manzaraları, virajlı yollar ve bolca kültürel zenginlik ile birlikte 450 uluslararası basın mensubu Portekiz Rivierası’nda "gelmiş geçmiş en iyi" ve "yeniden sınıfının en iyisi" olan yeni Astra’yı test etti. Etkinliğe Türkiye’den de 15 kişilik geniş bir katılım gerçekleşti.
Bozulmamış kum tepeleri ve kıyıya vuran dalgalarla tarihi Cascais beldesi, kuzeydeki Sintra Dağları ile popüler tatil beldesinin güneyindeki Tagus halici arasında bulunuyor. Atlantik boyunca uzanan zarif kıvrımlar, 500 metreye rakıma kadar uzanan kıvrımlı dağ tırmanışları veya Lizbon’a komşu Cascais kasabasının büyüleyici sokaklarında kıvrak manevralar gerektiren yollar, yeni Astra'nın sürüş özelliklerini keşfetmek için mükemmel bir zemin sağlıyor.
Astra’nın Atlantik kıyısı boyunca kıvrılan ve dağları aşarak Sintra'ya kadar uzanan bol manzaralı test rotasının uzunluğu 87 km idi. Tüm belde 1995'ten beri Unesco Dünya Mirası Listesi'nde bulunuyor. Ayrıca 56 kilometrelik biraz daha kısa ikinci bir rota seçeneği de mevcuttu.

Misafirler, Martinhal Tatil Beldesi’nde ağırlandı. Opel’in Almanya'nın Rüsselsheim kentindeki genel merkezinde tasarlanan, geliştirilen ve üretilen yeni nesil Astra ile ilgili önemli bilgiler bir basın toplantısında anlatıldı. Ayrıca, kahve molasında, 'Restaurante Nortada'da Atlantik'i seyrederken veya tatil beldesindeki akşam yemeğinde olsun her zaman gazetecilerin sorularını yanıtlayacak ve bilgi akışı sağlayacak uzmanlar vardı. Astra'nın Baş Mühendisi Thomas Stüber bunlardan biriydi ve iki haftalık etkinlik boyunca gerek AGR sertifikalı koltuklar olsun, gerekse de matrix farlar çok sayıda olumlu geri bildirim aldı.

Aracı test eden misafirler, Astra'da kendilerini ‘rahat’, ‘emin ellerde’, ‘güvende’ ve ‘otomobille bütünleşmiş’ hissettiklerini söyledi. Amaçlanan ‘kalite algısı’ tam da buydu. Baş Mühendis, "Geliştirme sürecinde izlediğimiz hedeflerin araca tam da istediğimiz gibi uyarlandığını ve basın mensuplarının bunları fark ettiğini görmek büyüleyiciydi" diyerek memnuniyetini ifade ediyor. Yeni Astra, öncüsü Opel Kadett'e gönderme yapan yan camların arkasındaki panjurlar gibi çok sayıda ayrıntı içeriyor. Söz konusu Kadett A, Astra F ve yeni modelin station wagon versiyonu Astra Sports Tourer da Cascais'te de sergilendi.

Hedef yükseliş trendini sürdürmek

Opel CEO’su Uwe Hochgeschurtz da Portekiz Rivierası'nda gazetecilerle bir araya geldi. "Basın mensuplarıyla yaptığımız sohbetlerde en çok ‘gerçek bir rakip’ tanımından etkilendim. Çünkü tam olarak istediğimiz şey de bu, yani pazardaki rakip olmak" dedi. Opel CEO'su ve ekledi:
"Şirket, 2021 yılında pazar payını artırmayı başardı ve biz de bu yükseliş trendini sürdürmek istiyoruz. Yeni Astra ile bunu gerçekleştirmek için mükemmel bir araca sahibiz"

Son düzenleme:

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
onlardaki araba mükemmele evet ama bizdeki bütçe mükemmel değil. hadi öyle böyle parasını bulduk diyelim. keyfince sürebilecek miyiz. bence hayır. yakıt fiyatları da ordan bir darbe vuruyor. dünyaya bir kere geldik diyerek yakıtı da sineye çekiyoruz. vergi bir yumruk indiriyor bize. ardından bakım masrafları. sigorta kasko aksesuar lastik....

yani dostlar bir hayal dahi kuramayacak düzeydeyim. mis gibi bir h kasa astram vardı. şartlar dolayısıyla satıldı ve hasret kaldım. şimdi imzada yazan araca sahibim ama aklı olan bedava bile olsa sahibi olduğum markaya asla bulaşmasın. ben sevmedim. naçizane tavsiyemdir.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Maalesef ülke şartlarımız gereği otomobil piyasasında durum pek iç açıcı değil...

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Maalesef astra bile çocukluğumuzda oda duvarımızı süsleyen ferrari / bugatti / lamborghini gibi hayal oldu şu anda. Ekonomik olarak sıkıntılı süreç fena etkiliyor maalesef. @cenk artem in dediği gibi almakla da bitmiyor ki sigortası , mtv si falan. Bir de aman birşey olmasın diye üzerine titreyip psikolojiyi bozma da cabası :(

• Beğen
Tepkiler: Hasip

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Keşke alabilsek cumartesi günü ikinci ellere bakarken favorilere bir araç ekledim dün 100 bin tl zam yaptılar 5 dakika sonra 10 bin tl düştü fiyatı yarım saat sonra tekrardan bir 10 bin indirim yaptılar.

Pedere ilçe içi kullansın diye elektrikli bisiklet aldım. Güneş panelleride var en azından ondan tasaruf ederizdedim ama kullanamadı. Bari çin işi araba alayım ucuzdur dedim 120 150 arası olmuş onlarda. İyiki bakımların işçiliğini kendim yapıyorum yoksa bu fiyatlarla yetişemezdim muhtemelen

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Biz de sanırım anca test ederiz... :(

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Biz de sanırım anca test ederiz... :(

2015 te plazaları araba almak için geziyorken haliyle ayakkabı biraz tozlandı. satış personeli beni şöyle bir süzdü baktı toz toprak var bu parasız dedi galiba. pek ilgilenmedi. savdı başından test sürüşü bile yapamadım.

test sürüşüne de razıyız da, yapabilirsek.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2015 te plazaları araba almak için geziyorken haliyle ayakkabı biraz tozlandı. satış personeli beni şöyle bir süzdü baktı toz toprak var bu parasız dedi galiba. pek ilgilenmedi. savdı başından test sürüşü bile yapamadım.

test sürüşüne de razıyız da, yapabilirsek.
Cenk hocam gel İstanbul'a. onlar zorluyor illa yapın diye :)

• Beğen
Tepkiler: cenk artem