40.000 KM de 3. baskı balatam olacak yardım lütfen

mcyt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim hyundai elantra dada buna benzer bir olay olmuştu,pek anlamam ama baskı balatayla ilgili mil yamulmuş, o da yamuk döndükçe (yalpalayarak) hemen bitirmiş baskı balatayı.
belkide böyle bişeydir sizinkide.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bence sorun volat ta olabilir. arkadasın borasında da vardı aynı sorun volat aldık cıkma yeniside cok pahalı boranınki 700 liraydı sıfırı ankarada. bence sizde balatayı degiştirirken volantıda bi kontrol ettirin

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aldığın baskı balta piyasa malımı bende dün değiştirdim yetkili serviste sadece balata 480 lira idi.luk marka aldım 180 liraya bununda dandiği varmış usta bu en kötü 50*60.000 km gider dedi.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz daha önce straxde yaşadık ama sorun bizde değil şanzımanda çıkmıştı. bazen yetkililer bie yanlış uygulama yapabiliyorlar sonrada kullanım hatası diye kitliyorlar bilgine

fxrat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla bendede vectra c var kasası çok ağır olmasına rağmen 114 bin de bizzat kendim kırdım baskı balatasını

balatayı değiştirdim balatayla beraber toplam 270 lira tuttu. sanki sen çok pahalıya yapmışşın gibi, ama bizde esnafız diye ucuza yapmış olabiliriz

3.sü aracı servise götür başka bir sorun varr

montana_1366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin bazı tip lerinde şanzuman inmeden takılıyor kapağı acıp sallarsa içine olcağı o balatayı takarken gördünüzmü gözünüzle volantın balansa gönderdiler mi? ve kontrol ettiler mi volantta catlak ta olabilir opelden olacağını sanmıyorum tamamen usta üşengeçliği

enforacle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
?

Benim arac 15bin km civarinda balatayi bitirdi. Bizim komsu 2 kez kokuttuydu arabayi parketcem diye yokusta guzel guzel ben o zamanlar acemiydim. Malum astra g agir kaliyor kalkislarda. Kanimca debriyaj baski balata sistemi seri degil alman arabalarin vw de de ayni agirlik var diye biliyorum. Neyse yokus asagi inerken debriyaja bastim bastim takildi kaldi birakmadi sonra tabi degistirdim opel serviste sakaryada ustada sen galiba pedal olayini yapamiyorsun dedi yani debriyaj gaz pedali olayi ondan bitmistir dedi birde bir kez asindimi hizli yer dedi ok dedim oleyse oledir :).
Kanimca eskisi gibi balatalarda asbest kullanilmiyor bu nedenle daha cabuk asiniyor balata bitiyor diye dusunuyorum. Neyse bakalim bu taktirdigim ne olcak umarim fabrikasyon bir problem yoktur bi arkadasin dedigi gibi benimkindede 10bin gittim bir problem yok simdilik...