4 fren diskim çizilmiş :(

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın fren yaparken titremesi üzerine sabah servise götürdüm.Servise götürmeden önce internette biraz araştırma yaptım diskler çizilmiş olabilir deniliyordu.Gerçekten disklerime baktığımda 4ünün de çizildiğini gördüm sabah servise götürdüm disklerin tornaya gönderileceği söylendi.Sanırım prosedürleri böyleymiş önce tornaya gönderiliyor sorun devam ediyorsa diskleri ve balataları değiştiriyorlarmış.İnternette insignia kullanan bi beyfendi de genelde böyle bir sorun olduğunu ancak Opel'in böyle bir sorunu kabul etmediğini söyledi.Ve sanırım bayağı bi kişide böyle bir sorun var.Güvenliğiniz için fren disklerinizi kontrol etmenizi öneriyorum.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 4 fren diskim çizilmiş :(

benim insignia da da aynı sorun vardı tornayla çözüldü, ama kimilerininki çözülmedi ve 2. aşama olarak diskleri değişmişti..

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki çiziğe sebep olan neymiş öğrenebildin mi?Sanki balatalardan kaynaklı bir sorun gibi.Tornadan sonra tekrar olacak gibime geliyor.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tornaya girmeden değiştirmenizi öneririm. en azından garanti bitene kadar öncelikle değiştirme yoluna gitmeniz daha uygun olur