3'ü 1 Arada (Igo8, Igo Primo, Teleatlas)

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 3'ü 1 Arada (Igo8, Igo Primo, Teleatlas)

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=hipokratim link=topic=2234.msg51794#msg51794 date=1318968586]
[quote author=HaKaN link=topic=2234.msg51731#msg51731 date=1318960013]
ayrıca yakından ilgilenenlere özel mesaj gönderdim
iletileri kontrol etsinler :)

Teşekkürler sn hakan , ben de deneyip ayrıntıları paylaşırım
[/quote]
rica ederim, teleatlas kullanmış biri olarak
sizin de izlenimlerinizi merakla bekliyorum
[/quote]

İGO8 Primo yükledim ama deneme şansım olmadı. ancak  mart 2011 igo8 i yaklaşık 150 km  kadar denedim. ֖ncelikle teleatlas'a göre harita daha ayrıntılı örneğin teleatlasta sokak isimleri çıkmıyordu kavşaklarda sapıtıyordu.Am igo8 de ilçelerde bile ayrıntılar gayet güzel.beni her istediğim yere götürdü :) Ve şu bahsedilen sinyal kopmasını hiç yaşamadım.Ben ce kullanılabilir cyclone ile gelen mevcut yazılımdan bir adım önde.İgo8 primo yu da deneyip payşaırım.İgo 8 primo daha ayrıntılı extraları var gibi ancak 2010 sürümü olması kötü daha güncel bir sürüm fena olmaz.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hipokratim link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=2234.msg51846#msg51846 date=1319014309]

[/quote]
[/quote]

İGO8 Primo yükledim ama deneme şansım olmadı. ancak  mart 2011 igo8 i yaklaşık 150 km  kadar denedim. ֖ncelikle teleatlas'a göre harita daha ayrıntılı örneğin teleatlasta sokak isimleri çıkmıyordu kavşaklarda sapıtıyordu.Am igo8 de ilçelerde bile ayrıntılar gayet güzel.beni her istediğim yere götürdü :) Ve şu bahsedilen sinyal kopmasını hiç yaşamadım.Ben ce kullanılabilir cyclone ile gelen mevcut yazılımdan bir adım önde.İgo8 primo yu da deneyip payşaırım.İgo 8 primo daha ayrıntılı extraları var gibi ancak 2010 sürümü olması kötü daha güncel bir sürüm fena olmaz.
[/quote]

güncel olmaması problem değil, çok rahat bir şekilde güncellenebiliyor
haritalar, po'lar, 3d haritaları ve speecamlar hepsi güncelleniyor
güncel dosyaları buldukça sizlerle paylaşırım

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=hipokratim link=topic=2234.msg51874#msg51874 date=1319025232]
[quote author=HaKaN link=topic=2234.msg51846#msg51846 date=1319014309]

[/quote]
[/quote]

İGO8 Primo yükledim ama deneme şansım olmadı. ancak  mart 2011 igo8 i yaklaşık 150 km  kadar denedim. ֖ncelikle teleatlas'a göre harita daha ayrıntılı örneğin teleatlasta sokak isimleri çıkmıyordu kavşaklarda sapıtıyordu.Am igo8 de ilçelerde bile ayrıntılar gayet güzel.beni her istediğim yere götürdü :) Ve şu bahsedilen sinyal kopmasını hiç yaşamadım.Ben ce kullanılabilir cyclone ile gelen mevcut yazılımdan bir adım önde.İgo8 primo yu da deneyip payşaırım.İgo 8 primo daha ayrıntılı extraları var gibi ancak 2010 sürümü olması kötü daha güncel bir sürüm fena olmaz.
[/quote]

güncel olmaması problem değil, çok rahat bir şekilde güncellenebiliyor
haritalar, po'lar, 3d haritaları ve speecamlar hepsi güncelleniyor
güncel dosyaları buldukça sizlerle paylaşırım
[/quote]

Evet, özellikle igo8 primo bence çok güzel 2011 varmıır acaba bende bir araştırayım.Bu arada epey bir kullandım denemek için hiç SİNYAL kopması yaşamadım...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o zaman aynı fikirdeyiz ben de igo8 primo yu arayüz ve kullanım özellikleri bakımından daha çok sevdim
zaten tanıtımında basit kullanım ile işlevselliğin bir arada olmasından bahsediyordu

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=fatih link=topic=2234.msg46157#msg46157 date=1315811079]
Merhabalar,
Ben kendi cihazıma igonun tüm versiyonlarını (igo8, amigo, primo) yükledim denemek için. Tüm igo versiyonları çalışmakla beraber, harita ekranına geldiğiniz anda uydu bağlantısı sürekli gidip geliyor. ilginç olan harita ekranı haricindeki diğer ekranlarda hiç kesilme olmuyor. Sorunu gidermek için baya uğraştım fakat çözemedim, en sonunda ndrive yükledim.

Sinyal bulmak için şöyle ilginç bir video ya rastladım
IGO 8.3 GPS Setup Configuration for Windows 6 OEM units
ayrıca ben bugun yaklaşık 20 dk lık bir mesafede denedim herhangi bir sinyal
kesilmesine dek gelmedim ama daha detaylı inceleyeceğim bakalım bende de oluyor mu?

[/quote]

Bu cihazda port 2 baud 38400 de bulmuş.Sizde kendi cihazınızdaki bulduğu ayarları kontrol edip navi klasörünün içindeki sys.txt dosyasının içindeki değerleri kendi cihazınıza göre değiştirirseniz, çok çabuk şekilde bağlantıyı sağlar boşuna tarama yapmasını beklemezsiniz.

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
o zaman aynı fikirdeyiz ben de igo8 primo yu arayüz ve kullanım özellikleri bakımından daha çok sevdim
zaten tanıtımında basit kullanım ile işlevselliğin bir arada olmasından bahsediyordu
İgo 8 primo yu son guncellemesi ile denedim. Sunu soylemeliyimki teleatlastan sonra bu mukemmel.kucuk bir ilcedeki tum bakkalari bile ayrintisi ile veriyor.tum sokak isimleri her ayrinti var.istedigim tum noktalara dogru bir sekilde ulastiryor.ancak bir sorum olacak bu haritalar arac ici navigasyon, pda....vb icin farkli farkli mi?Cunku igo 8 primoyu kullanirken bir ara sol ustte pil isareti gordum ve yine bir ara soyle bir hata verdi: external power is disconnected.continue battery sanki arac cakmagindan guc alan cama tutturulan navigasyon cihazliymis gibi davrandi.tabiiki ekran kapanmadi.ama bence bu haritanin arac icinavigasyon  icin olanlarini kulamak gerekiyor.ayrica yarim saatlik kullanimin ardindan aracistop edip 10 dakika sonra araca binip tekrar calistirdigimda navigasyon menusu sacmaladi meenu butonlari kayboldu.dosyalari silip rekrar sd karta kopyalayarak ancak duzeltebildim.duzeldi.ama tekrar yapabilir diye dusunuyorum.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hipokratim link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=2234.msg51962#msg51962 date=1319037285]
İgo 8 primo yu son guncellemesi ile denedim. Sunu soylemeliyimki teleatlastan sonra bu mukemmel.kucuk bir ilcedeki tum bakkalari bile ayrintisi ile veriyor.tum sokak isimleri her ayrinti var.istedigim tum noktalara dogru bir sekilde ulastiryor.ancak bir sorum olacak bu haritalar arac ici navigasyon, pda....vb icin farkli farkli mi?Cunku igo 8 primoyu kullanirken bir ara sol ustte pil isareti gordum ve yine bir ara soyle bir hata verdi: external power is disconnected.continue battery sanki arac cakmagindan guc alan cama tutturulan navigasyon cihazliymis gibi davrandi.tabiiki ekran kapanmadi.ama bence bu haritanin arac icinavigasyon  icin olanlarini kulamak gerekiyor.ayrica yarim saatlik kullanimin ardindan aracistop edip 10 dakika sonra araca binip tekrar calistirdigimda navigasyon menusu sacmaladi meenu butonlari kayboldu.dosyalari silip rekrar sd karta kopyalayarak ancak duzeltebildim.duzeldi.ama tekrar yapabilir diye dusunuyorum.
[/quote]

sanırım bu sys dosyasından ayarlanıyor ama nasıl şu an için bilmiyorum
zaten sys dosyasında geçiyor bu değerleri ne yapıcaz biraz araştırıcam

[power]
;skip_suspend_process_all=1 ;getsysentry
powermgm_state=1
allow_battery_full=0
backlight_status="0"

fatihcelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gönderdiğiniz dosyaları denedim ama benim sinyal sorunu hala devam ediyor. Bugün 15000 bakımına gideceğim. Bakıma gidince servise gösterip, problemin çözümünü isteyeceğim. Çözemezlerse değişimini isteyeceğim.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatih link' Alıntı:
Gönderdiğiniz dosyaları denedim ama benim sinyal sorunu hala devam ediyor. Bugün 15000 bakımına gideceğim. Bakıma gidince servise gösterip, problemin çözümünü isteyeceğim. Çözemezlerse değişimini isteyeceğim.
anladım fatih bey, problem gps anteninden kaynaklanıyor olabilir
öncelikle gps antenini kontrol etmelerinde fayda var

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatih link' Alıntı:

Butün dosyaları ben de denedim.Sinyal sorunu yaşamadım bence anteninden kaynaklanıyor.