34 GC 1056 Hava Kanallı Disk Sogutma

enesTI2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun uygulamasını yaptırdım Hava Kanallı disklerimizin aracımıza uyguladık gayet'de güzel oldu öle korkunç paralar vermeyede gerek yok aynı görev sadece Brembo olsun vs. Maliyeti pahalı ve işlevi uzun oldundan dolayı ayrı satılıyor
corsa D lerde disk içinde odalar var ve bu odalar saglı sollu karşılıklı oldu için giren hava içinde sıkışıyor bu yüzden disk çabuk ısınma yapıyor ve eğilme yapıyor 3.disk deyiştirişim ve artık sıkıldım bugun işin ehli tornacı kardeşimiz halleti eline koluna saglık çokta güzel oldu disk almak istiyen arkadaşlarda buda bir örnek tercih sizin.
img0686y.jpg

img0689st.jpg

img0690g.jpg

ncekisonraki.jpg

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yapılan işlem nedir, açıklayıcı olmamış ?

Kanallı diskteki gibi simetrik delik açmak mı ?

enesTI2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapılan işlem diskin artık aşırı ısınmamasını sağlamak amacıyla daha iyi fren yapa bilmek adına ve diskin hava şartları nedeni ile eyilip bükülmemesi için yapılmış bir işlemdir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yapılan işlem diskin artık aşırı ısınmamasını sağlamak amacıyla daha iyi fren yapa bilmek adına ve diskin hava şartları nedeni ile eyilip bükülmemesi için yapılmış bir işlemdir.

Enes şimdi konuya yazdığım da netten bu disklere baktım da senin uygulama ile aralarında biraz fark var. Hatta gittim kendi aracıma dahi baktım... aracım disk arasından bir boşluk var içi oyuk gibi sanırım bu disk zaten hava soğutmalı düm düz değil. Ama bu delikler sonra başına iş açmasın...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta çatlama yapabılır.. pek saglıklı bısey gıbı durmuyo sonucta hava kanallı ve delıklı dısclerın ıcınde metaryeller daha degısıktır sen dısclerıne zarar vermıs oluyosun sonucta.. ebc hava kanallı dısc taktrdım cok cok pahalı bısey degıl sonucta fren olayı onemlı bısey hayatı degerı var

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yapılan işlemin ne olduğunu görüyorum, göremeyenler için nasıl, ne yapıldığını yazmanız için 3. kez soruyorum.

Açılan delikler eğilip bükülmeyi engellemez. Kalınlığı kaç mm disk üzerinde yaptınız bunu? Tehlikeli bir işlem. Bu sorunun çözümü bu değil, Yüksekliği 257mm olan diskten 284mm diske geçeceksiniz, buna bağlı olarak kaliper de büyüyecek.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ya bana da çok sağlıklı gelmedi neticede disk bu şakası olmaz mazallah sonuçları çok fena olabilir.

enesTI2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben en üstte açıkladım o odaları hava kanalları sıklıkta alican bey senin aracın kaçlık bilmiyorum ama biliyorsundur ki 2 tip disk var corsada benim aracım 90bg model ve disk jant kadar nerdeyse. disk okadar kolay patlıcak vs. olcak bişe deyil ki orjinal disk deyil zaten o Brembo disk + o doların içindeki Hava kalı sık sık oldundan dolayı sogutmuyor içine giren hava içinden gelen sıcaklık ve dışardan gelen soguk hava içinde birikiyo bu sebepten dolayı 150-160 Gibi hızlarda fren bstımızda aracımı salıyor fren tutmuyor. bu sebepten dolayı bn gittim bu delikleri açtırdım dışardan ve gelen hava diski soguk tutmakla birlikte .. içerden gelen sıcak havada dışarı tahliye oluyor. kısa süre içerisinde + lastik döndündede o havalardan içeri odalara hava geliyor. ve diskleri soguk tutuyor.Hiç bir sakıncası yok bunu ilk yapan ben deyilim ben yaptım daha öncede yaptıran arklarım çok oldu hiç bir sıkıntı yaşamadı hiç bir skıntısı da yok.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben en üstte açıkladım o odaları hava kanalları sıklıkta alican bey senin aracın kaçlık bilmiyorum ama biliyorsundur ki 2 tip disk var corsada benim aracım 90bg model ve disk jant kadar nerdeyse. disk okadar kolay patlıcak vs. olcak bişe deyil ki orjinal disk deyil zaten o Brembo disk + o doların içindeki Hava kalı sık sık oldundan dolayı sogutmuyor içine giren hava içinden gelen sıcaklık ve dışardan gelen soguk hava içinde birikiyo bu sebepten dolayı 150-160 Gibi hızlarda fren bstımızda aracımı salıyor fren tutmuyor. bu sebepten dolayı bn gittim bu delikleri açtırdım dışardan ve gelen hava diski soguk tutmakla birlikte .. içerden gelen sıcak havada dışarı tahliye oluyor. kısa süre içerisinde + lastik döndündede o havalardan içeri odalara hava geliyor. ve diskleri soguk tutuyor.Hiç bir sakıncası yok bunu ilk yapan ben deyilim ben yaptım daha öncede yaptıran arklarım çok oldu hiç bir sıkıntı yaşamadı hiç bir skıntısı da yok.

Enes sakın yanlış anlama ama sadece bizimkisi fikir netice de kocaman aracı bu diskler durdurmakta. Mazallah küt diye parçalanması durumunda düşünemiyorum...