30bin bakımı

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracin garantisinin bitmesine 3 ay var ; 30bin bakimi icin aydi surtas'dan 550 fiyat aldim , en uygu fiyati onlar verdi tatile giderken aydindan geciyorum zaten,ozelden ise orijinal parcalarla 380 fiyat aldim. Karar veremiyorum 3 ay garanti devam etsin diye 200lira civari fazla vermeye gerek var mi?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 30bin bakımı

dreamofice link' Alıntı:
Arkadaslar aracin garantisinin bitmesine 3 ay var ; 30bin bakimi icin aydi surtas'dan 550 fiyat aldim , en uygu fiyati onlar verdi tatile giderken aydindan geciyorum zaten,ozelden ise orijinal parcalarla 380 fiyat aldim. Karar veremiyorum 3 ay garanti devam etsin diye 200lira civari fazla vermeye gerek var mi?
bence bunun kararini siz vermelisiniz ozelde yaptirin deriz 3 ayda  buyuk bir parca ariza cikarir belli olmaz ama ben 200 lira icin riske atmazdim sanirim  el freni bile elektronik ve parcalari oldukca pahali bir aracta.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
bence bunun kararini siz vermelisiniz ozelde yaptirin deriz 3 ayda  buyuk bir parca ariza cikarir belli olmaz ama ben 200 lira icin riske atmazdim sanirim  el freni bile elektronik ve parcalari oldukca pahali bir aracta.

simdiye kadar garantinin bir hayrini goremedigim icin yani 3 ay icinde garantilik bir durum oldugunda yine " abi normal ya da kullanici hatasi " gibi yorumlarla karsilasacagimi dusundugm icin ozel dusunuyorum aslinda , 200liranin karsiliginda garantiden yararlanacagimi bilsem sorun etmem ama opel söz konusu olunca insan dusunmuyor degil.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
simdiye kadar garantinin bir hayrini goremedigim icin yani 3 ay icinde garantilik bir durum oldugunda yine " abi normal ya da kullanici hatasi " gibi yorumlarla karsilasacagimi dusundugm icin ozel dusunuyorum aslinda , 200liranin karsiliginda garantiden yararlanacagimi bilsem sorun etmem ama opel söz konusu olunca insan dusunmuyor degil.

garantiden degisen parcalarim,

aku
elektronik el freni beyni
arka amortisor
kalorifer kazani
ve cam fitilleri gibi ufak seylerde var

kullaniciya bagli olabilecek sorunlara uretim hatasi oldugu kesin olsa bile bahane bulabiliyorlar ama kullanicidan uzak parcalarda degistiriyorlar mecburen su parcalarin degeri yaklasik 6-7 bin lira. ama dedigim gibi karar sizin 3 ay icinde veya araci kullanicaginiz sure boyunca bir ariza cikmayabilir bu yuzden sizin karar vermeniz cok daha dogru olur derim. tatile giderken arac bakimini beklemek yetkili serviste sizin icin sorun olur mu mesela? ben bu beklemeyi yapmamak icin bile ozel servise yada istanbulda baska bir yetkili servise goturebilirim mesela.

not:sunuda ekliyim bu yazdigim sorunlar aksam sorunsuz birakip ertesi gun ortaya cikan sorunlar.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecen sende surtasda yaptrdim isanbul gibi degil biz yanda cop sislerimizi yerken 2 saatte yaptilar bakimi:) benim zoruma giden 2 kez servise gittim ve 2sinde de garantiden yararlanamadim biri malum direksiyon problemiydi o yuzden opele para kazindrmak istemiyorum acikcasi, aracimda bir probkem yok sorun olabilecek diskler , amortisor, kaliper..vs'de bir sıkıntı yok 3 ayda da olucagini dusunmuyorum aslinda.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Gecen sende surtasda yaptrdim isanbul gibi degil biz yanda cop sislerimizi yerken 2 saatte yaptilar bakimi:) benim zoruma giden 2 kez servise gittim ve 2sinde de garantiden yararlanamadim biri malum direksiyon problemiydi o yuzden opele para kazindrmak istemiyorum acikcasi, aracimda bir probkem yok sorun olabilecek diskler , amortisor, kaliper..vs'de bir sıkıntı yok 3 ayda da olucagini dusunmuyorum aslinda.
dedigim gibi en dogru karari siz verirsiniz belki hic cikmayacak sorunlar icin ekstradan 200 lira vermiste olabilirsiniz sonucta

bu arada km olarak bakiminiz gelmediyse yaptirmayin 3 ay bekleyin garanti varken genelde kontrol yapiyor servisler ucretsiz olarak.(eger uzun yola gitmeden bakim yaptirmak istiyorsaniz diye yazdim bunuda)

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Temmuzun 27sinde bakim yilim doluyor km olarakta 3000km var zaten tatilde rahat o kmyi yaparim, bu arada opelin fiyatinda gm yag var ozel fiyatinda mobil1 5w-30 var.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok büyük arıza çıkar ise Temmuz'a kadar  serviste bir bakım daha yaptırırsınız. Nereden bilecek servis dışarıda yağ değiştirdiğinizi.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
ևok büyük arıza çıkar ise Temmuz'a kadar  serviste bir bakım daha yaptırırsınız. Nereden bilecek servis dışarıda yağ değiştirdiğinizi.
temmuzun 27sine kadar surem var km de daha 27binde en iyisi agustosa kadar bekleyip ona gore duum degerlendirmesi yapmak. Bakim yaptirmadan uzun yola cikmak sorun cikarmaz herhalde daha 3000km var cunku erken yaptrmak da istemiyorum.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
temmuzun 27sine kadar surem var km de daha 27binde en iyisi agustosa kadar bekleyip ona gore duum degerlendirmesi yapmak. Bakim yaptirmadan uzun yola cikmak sorun cikarmaz herhalde daha 3000km var cunku erken yaptrmak da istemiyorum.
Tam 30 bin olacak diye birşey yok biraz geçebilirde. Erken yaptırmaya gerek yok. Imkan varsa hava filtresini temizletin sadece.