30bin bakimi sonrasi...

• Konuyu başlatan bahadircakir
  • Başlangıç tarihi
B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş
Herkese selam az once ozel serviste yapilan 30 bin bakimindan ciktim. Butun filtreler bujiler fren balatalari yag su ve amortisor ustu bilyelerim degisti. Extra olarak rot balans ve kaportada islemler yapildi.
Gelelim onemli notlara aracimdan gelen lokurtu sesi ve direksiyon cevirirken gicirdama sesi sikayetim uzerine amortisor ustu bilyelerim degisti. Sorunlar duzeldi.
Sag cekme ve direksiyonumdaki egim duzeltildi. Sorunlar giderildi.

Bu kisim onemlidir:
Aracimin bakimi yapilirken bir insignia gozume carpti. Motor silindiri acilmis tamiri bekliyor. Sebebi ise lpg. Sibop larin ve manifordun yandigi soylendi.
Bunun ustune bende lpg taktiracagimi soyledigimde :) 50binde senide sibop degisimine bekleriz yaniti aldim. Yanliz soyle biside eklendi bu konusmaya. Eger iyi bir marka ve iyi bir usta ile yapilirsa sorun cikma suresi uzatilir diye. Simdi motora zarari sadece sibop ve manifold olarak gozukuyor. Bunlarda oyle cok maliyetli parcalar degilmis. Ayrica motor indirmeden tamir edilebiliyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 30bin bakimi sonrasi...

bahadircakir link' Alıntı:
Herkese selam az once ozel serviste yapilan 30 bin bakimindan ciktim. Butun filtreler bujiler fren balatalari yag su ve amortisor ustu bilyelerim degisti. Extra olarak rot balans ve kaportada islemler yapildi.
Gelelim onemli notlara aracimdan gelen lokurtu sesi ve direksiyon cevirirken gicirdama sesi sikayetim uzerine amortisor ustu bilyelerim degisti. Sorunlar duzeldi.

Bu kisim onemlidir:
Aracimin bakimi yapilirken bir insignia gozume carpti. Motor silindiri acilmis tamiri bekliyor. Sebebi ise lpg. Sibop larin ve manifordun yandigi soylendi.
Bunun ustune bende lpg taktiracagimi soyledigimde :) 50binde senide sibop degisimine bekleriz yaniti aldim. Yanliz soyle biside eklendi bu konusmaya. Eger iyi bir marka ve iyi bir usta ile yapilirsa sorun cikma suresi uzatilir diye. Simdi motora zarari sadece sibop ve manifold olarak gozukuyor. Bunlarda oyle cok maliyetli parcalar degilmis. Ayrica motor indirmeden tamir edilebiliyor.

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim, bende direksiyonu çevirince gıcırtı yok ama soğuk havalarda lokurtu geliyordu, havalar ısınınca ses azalırsa takozlardan geliyordur deyip dokundurtmayacağım ama devam ederse senin açıklamana göre servise danışırım.  greatt

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Nice 30.000km lere

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

Bu kisim onemlidir:

hayda lpg işi yaş o zaman desene.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sübap ve manifold değişimi motoru indirmeyi gerektirmez ancak birbirine alışan diğer hareketli aksamlara takılan yeni süpablar belli bir alışma süreci isteyeceğinden motorun bazı karakteristiklerinde az da olsa değişiklik meydana gelebilir, çok sıradan bir tamir de değildir.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

Yaşımsı diyelim arastircam inatla...

bencede dostum biraz daha beklemede kal bakalım dicem ama benzine gene zam gelmiş başlık açtım :(

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu Lpg işinden iyice soğudum.Zaten yılda 10 000 km anca yaparım.Hatta gezsem dahi 15 000 km olur bile diyemem.Ben hiç kafamı ağrıtmayayım.Bence illaki denilirse ve de bu araçtan vazgeçemiyorsak satıp dizelini almalı.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadır bakım ne kadara magloldu..

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Direksiyondaki gicirti nedenmiş? Bende de var çünkü...