30000 Bakım Öneriler

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: 30000 Bakım Öneriler

YSF link' Alıntı:
LPG yi servis taktı garantiyi bozmadan o açıdan sıkıntı yok ama bu bakım ücretleri soygunculuk resmen.

Kesinlikle katılıyorum hocam... Servis ücretleri bezdiriyor...

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi aynı dertten muzdaribim. aracım 2012 opel astra 1,4 140hp  sedan benzinli. 30000 bakım geldi anadolu yakasında opel değer ve opel atm ye götürdüm aracımı maltepede bulunan opel değer aracıma 685 TL fiyat verdi içerisinde bujı değişimi yağ, yağ fliltresi, hava filitresi, polen filitresi ve rutin bakım..pendikte buluna atm ye gösterdim oda aynı işlem için 740 TL fiyat verdi::)))sonra balatalarımında zayıf olduğunu görünce balata fiyatıda alınca +550 daha koydular üzerine (arka ön takım)ettimi sana 1300TL aracımın daha 8 ay garantisi var. hadi buyrun burdan yakın...en son çare tarık beye mesaj attım ama izindeymiş bu sitenin yöneticileri benim için tarık beyle konuşmuşlar. izindeymiş gelince bana dönecekmiş. onu bekliyorum. hadi bakalımson olarakta ondan fiyat alalım bakalım ne olucak.bundan 3 ay önce hyundaı i30 aracıma trv balata almıştım takımına 150 tl verdim gerekirse 8 aya kıyarım garantisini boşveririm.aynı işlemleri balatalar dahil 300-350 TL gibi halledebilirim.bakım sonrası düşüncelerimi ayrıca paylaşırım

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Sanırım haşırt kısmı inspection after kısmı oluyor :)

"İnspekşın aftır" diyor bak aftır yani sonra demek yani diyor ki bu da ilişki sonrası zevk sigarası

huseyin_k80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gürses opel 682 tl tuttu 30 000 bakım 1.3 cdti 2013 model.  Yaklaşık 55 tl indirm ile.

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ewet şimdi yedek parçalarımı aldım aracımın 30000 bakımı için yarın değişim işini yapacağım. yani kısaca  aracımın 8 ay kalan garantisini boşvedim . inşaALLAH pişman olmam .gelelim konuya.istanbul anadolu yakasında 2 farklı servisle görüştüm. bana ikiside ortalama fren balataları(ön ve arka) yağ,yağ filtresi,polen filtresi,hava filtresi, bujiler ve işçilik için 1200 TL fiyat çıkardılar.
işte benim aldığım malzemeler ve fiyatları
1-bosch yağ filtresi-10TL
2-Auto hava filtresi-15 TL
3-Bosch Polen filtresi-30 TL
4-TRW ön balata(takım)-110TL
5-TRW arka balata(takım) 85TL
6-japon malı ngk 4 adet buji-52TL
7-5/30 castrol yag-54 TL
toplamda işçilik hariç 356 TL işte servis ile kendin yaptırmanın farkı 844 TL
ah şu servisler biraz uygun olsa hiç düşünülürmü bu konular için hiç yorulmaya değermi ama olmaz illa sonuna kadar  kazıklayacaklar yorumsuz....

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

yunus tanfer link' Alıntı:
ewet şimdi yedek parçalarımı aldım aracımın 30000 bakımı için yarın değişim işini yapacağım. yani kısaca  aracımın 8 ay kalan garantisini boşvedim . inşaALLAH pişman olmam .gelelim konuya.istanbul anadolu yakasında 2 farklı servisle görüştüm. bana ikiside ortalama fren balataları(ön ve arka) yağ,yağ filtresi,polen filtresi,hava filtresi, bujiler ve işçilik için 1200 TL fiyat çıkardılar.
7-5/30 castrol yag-54 TL
ah şu servisler biraz uygun olsa hiç düşünülürmü bu konular için hiç yorulmaya değermi ama olmaz illa sonuna kadar  kazıklayacaklar yorumsuz....

Aradaki fark kaf dağı kadar...

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: 30000 Bakım Öneriler

yunus tanfer link' Alıntı:
7-5/30 castrol yag-54 TL

Bujileri çok uyguna almışsınız kodu üzerinde çıkanlarla aynımı acaba tanesi 30-40tl civarıydı üzerinden çıkanların

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: 30000 Bakım Öneriler

ökandemir link' Alıntı:
Bujileri çok uyguna almışsınız kodu üzerinde çıkanlarla aynımı acaba tanesi 30-40tl civarıydı üzerinden çıkanların
üzerinden ngk japon bujileri çıktı. ben ngk nın aynı modelini bulamadım (platinyum olması gerekliydi)ama  bosch marka platinyum taktırdım aynı fiyattan..30-40 tl sevisin aynı bujiye bize söylediği fiyat kardeşim dışarda aynı kodlu bujiyi tanesi 15 tl dene satılıyor kardeşim. ben sadece kendi parçacımda olmadığı için bosch aldım. yoksa piyasada var..
ve kesinllikle en az 3 depo benzin parası olduğuna da tamamen katılıyorum. ayrıca en önemlisi olay tamamen benim gözümün önünde oldu. ne yapıldığını tamamen gördüm. serviste ne yapıldığını görmemek sıkıntı yaratıyordu bana . şimdi ne yapıldığını  biliyorum en azından .