30.000km bakım fiyatları

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi
D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,

Aracım şu anda 30.000km bakımında ve servis tarafından verilen fiyat 580 TL. Sıkı bir pazarlık ta yaptım fakat gene de yaptıran arkadaşlar fiyat ve kapsam bilgisi paylaşabilirler mi?

Kapsam:

Polen Filt. (65TL)
Yağ. Filt.
Hava Filt.
Buji Değ. (100TL)
Yağ Değ.
Disklerin temizliği.
Silecek Suyu
Fren Hidroliği Değ.
Sarf Malz.
İşçilik (140TL)

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 30.000km bakım fiyatları

Buji değişimi haricinde 15000 km bakımından pek farkı yok. Buji ve hidrolik değişimi dışında 15K bakımından bir farkı yok görünüyor. 150-200 TL fark eder mi bilemiyorum.

Buji değişimi de bana biraz garip geldi. Bildiğim kadarıyla araçlarımızdaki bujiler 100K ömürlü. Servisler yakıtlarımıza pislik atarlar ve bujileri erkenden değiştirmek isterler malum. Ama 30K'de değişim de çok erken ya. Ne kadar yolarsak kardır mantığı işte. Daha onbine varmamış bir aracın ilk bakımında enjektör temizliği yapmışlar, birinin fatura detaylarında vardı.

İkinci yıl bakımı garanti bitişine denk geliyor. Rutin bakım için malzememi kendim alıp özel servisime yaptıracağım. Arada km kaydolsun hesabı servise giderim ama bu utanmazlıkları ve fiyatları yüzünden rutin işler için mümkünse semtlerine uğramam.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bujilerin de tanesi 25tl (4 adet 100 TL). Bunu da yukarı yansıttım.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar 30 bin bakımında ön lastikler ile arka lastikleri değiştirmek mantıklı mı sizce?
ön lastikler arkalara göre biraz daha fazla yıpranmış ancak arka lastiğin bir tanesi önceden patlamıştı
ön lastiğe takınca biraz daha riskli olur diye düşünüyorum
haftaya 30 bin bakımına girecek benim araç
var mı 30 binde lastik yerlerini değiştiren?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

bu gün Aydın surtaş otoya gittim oradaki tabloya baktım 30000 bakımı 590tl idi yanlış hatırlamıyorsam.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

ben dun degıstırttım 17 bınde ydı araba. ama onler cok eskıdıyse arkaya atmak mantıklı degıl. cunku arka teker patlaması her zaman daha tehlıkelıdır.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cancanada link' Alıntı:
ben dun degıstırttım 17 bınde ydı araba. ama onler cok eskıdıyse arkaya atmak mantıklı degıl. cunku arka teker patlaması her zaman daha tehlıkelıdır.
benim eski aracımda arka lastik patlamıştı inanılmaz bir şekilde araç durana kadar patlak lastik ile ilerlemişimö
hiç farketmemiştim sonra araç gaza basmama rağmen gitmemişti sonra indim baktım bir de ne göreyim
arka lastik resmen yarılmıştı Allah tan herhangi birşey olmamıştı
Sol arka lastiğe çivi girdiği için tamir edilmişti o zaman ben arka lastikleri ön tarafa alıcam
ön lastik daha çabuk aşınıyor

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Sanslıymıssınız. Benım arkadasım aydın otobanında öldü arka lastik patlamasından. Cok tehlıkelı :(

ASAS1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

pazartesı gunu aracımı usak opel yetkılı servısıne goturecem,,benım fren balatalarıda değişecek ve ortalama 800m cıvarı tutar dedı servıs,,fıyatta yardımcı olacaklarmıs bakalım ne olacak,yapılanları buraya yazarım gelınce....

ASAS1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bakımı yaptırdım,on ve arka fren balataları standart bakımın yanında ekstradan değişti,,,fren hıdrolıgının değişip değişmediğini bilmiyorum ama cıkan fatura 1.030 tl tuttu..pazarlıkla  :-[  :-[  :-[