3. Silindir Ateşleme hatası...ACİL

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç tekleme yapıp arıza lambasını yaktığında kenara çek, aracı stop etmeden, kesik kesik ve bayılarak çalışır vaziyette iken değiştirdiğin bobin soketiyle oyna. eğer çalışma düzene girerse bil ki sorun yeni olmasına rağmen o sokette. aynı problemden 3 bobin aldım evde duruyo.

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç tekleme yapıp arıza lambasını yaktığında kenara çek, aracı stop etmeden, kesik kesik ve bayılarak çalışır vaziyette iken değiştirdiğin bobin soketiyle oyna. eğer çalışma düzene girerse bil ki sorun yeni olmasına rağmen o sokette. aynı problemden 3 bobin aldım evde duruyo.

teşekkürler deniyeceğim

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arkadaşlar tüm ihtimalleri sıralamış. Ateşleme, Sensör ve Tüp ihtimallerini %100 eledikten sonra, son olarak kurum ihtimali gelir, araç 1.6 olduğu için biraz sabıkalı belirtmek istedim. İşin içinden çıkamazsanız, carbon clean yaptırabilirsin, en azından temizlik yapmış olursun, harcadığın para boşuna gitmemiş olur. Kurum ihtimalini de elemiş olursun. Ama dediğim gibi son ihtimal ve genelde birden fazla silindir de hata verir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tüm ihtimalleri sıralamış. Ateşleme, Sensör ve Tüp ihtimallerini %100 eledikten sonra, son olarak kurum ihtimali gelir, araç 1.6 olduğu için biraz sabıkalı belirtmek istedim. İşin içinden çıkamazsanız, carbon clean yaptırabilirsin, en azından temizlik yapmış olursun, harcadığın para boşuna gitmemiş olur. Kurum ihtimalini de elemiş olursun. Ama dediğim gibi son ihtimal ve genelde birden fazla silindir de hata verir.
hep aynı silindir hata veriyorsa bence kompresörü ölçtürsün daha iyi bir sonuca varır...genel olarak 1 2 3 veya dört hatası tamam ama hep aynı silndir düşündürücü:(
ya kurum yada silindir kompresyonunda sorun olabilir

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün ustaya uğradım. carbon clean yaptırayımmı diye gerek yok yok dedi. kurum bağlama durumu değil dedi. komprösörleri ölçme işide silindirlerin üzerine basınç göstergesi gibi bi gösterge takıp hepsini ölçtü normal dedi. son iki ihtimal var;
1-lpg sökülüp araç bir müddet benzinde kullanılacak,
2- birinci ihtimalde de aynı sonuç olursa beyine bakılacak dedi ustam.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Lpg enjektörünü kontrol edin sökün takın hava alıyordur belki.

Sent from my iPhone using Tapatalk