3,5 mm yay? Bazı

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Astra'mı ilk aldığımda, "ne oynayacağım orasıyla burasıyla, standardı bana yeter" diyordum...(-dum..)

opelim.net'e gire çıka, araçlara baka baka benim de huyumu bozdunuz, şimdi aracıma baktığımda gözüme fazla standart görünüyor :) Aklımda ufak tefek bazı şeyler var, sizlere sorayım da, fikrinizi alayım.

- 3,5 mm yay taktırsam mı? Kullananlar konforun pek azalmadığını, farketmediğini söylüyorlar. Pek body kit meraklısı değilim şu anda, body kit'siz araç yere yaklaşsa çok mu kötü görünür, ya da nasıl durur? (ilk yapmak istediğim şey bu)
- Yay taktırınca, mutlaka lastikleri 17" yapmak zorunda mıyım? 16 kalsa olmaz mı, yada ne mahsuru olur?
- Geçenlerde çok kar yağdıktan sonra arka stoplarımın içinde su girdiğini gördüm, hemen yok oluyor ama bu sefer de buğu oluyor stopların içinde. Açıkçası pek yakıştıramadım Opel'in orjinal stoplarına. Acaba Led'li stop mu alsam diye düşünmüyor değilim; onlarda da su alma olur mu? Önerebileceğiniz marka var mı?
- Aynı şekilde önlere angel taktırsam? Dandik bir marka olsun istemiyorum, FK'lar sanırım iyi ama onlar da pahalı sanırsam. FK Depo alsam, daha ucuz galiba, ama aynı kalitede olur mu? Angel mercekli takınca far ayarı iptal mi oluyor?
- Arka bagaj spoiler'ı.. önerebileceğiniz marka var mı? (ikinci istediğim de bu)
- Gene önerebileceğiniz ve tüm bu modifiye esnasında memnun kalacağım bir firma var mı?

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
-yay tak 3.5 guzel ideal..
-body kitler fiber war ucuza ama dokundugunda catlar gider basina bela...
orjinal body kit desen dunya para o yuzden gec...
-lastikler 16 olsun bisey olmaz
-ben kullandim ledli bi problem yasamadim
-ici siyah astra icin fk nin farlari war.. mercekli icine 4300 k xenon alirsin cok orjinal olur.
6000k derler sana direk ama kanma 4300 k xenon fabrika cikisidir.
-bagaja 60 - 80 arasi spoirler takiolar fiber olsun o bi mahsuru olmaz.
-acik hava filtresi takabilirsin ses icin film cektir amerikan

maximize

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 1.6 sanırım sport varsa şayet 3.5 takmanızı tavsiye ederim 17 ve üzeri cantlarda 5cm idealdir.Ledli stop dersen 4 tane farklı marka ledli stop var junyan sonar sxt stylig bi tane daha var aklıma gelmiyor.Angel farlarda motor mevcut ayarlama oayında sıkıntı yok arka bagaj spoilerına gelince klasik 3-4 tane spoiler var.

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 1.6 benzinli ama sport şasi yok. Lastik boyutunu değiştirmediğim takdirde 3.5 yeterli olur diyorsunuz sanırım.

Tavan spoiler'ı elzem oldu, onu nerde kaça yaptırabilirim. En önemlisi neresi en kaliteli şekilde yapar? Steinmetz yada Irmscher falan bulabilir miyim?

maximize

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
irmscher olarak istiyorsan sitede var zaten fiyatı 450-500 arası bişey.

hvp66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 3,5luk H&R yay kullanıyorum cok memnunum konfor acısından benim acımdan bi degişme olmadı hatta linkim var 35 mm H&R yay diye bakabilirsin orada detaylı acıkladım.

app plaka yaptırdınmı bilmiyorum ama gittigidiyor.comdan mutlaka bi app plak al 60ytl fln plaka ve jant herseyden önce gelir çizginin dışına cıkmak istiyorsan.

bodykit bende var opcline guzel duruyor arabanın ustunde ama ojinal alırken aldım sonradan almak cok mantıksız cok pahalı degmez olmasada olur standart goruntusude guzel duruyor bence ama 16 jatın ustune dusunde arac cok cıplak kalıyor camurluklar lastikler gomuk duruyor o yuzden 17" jant lastik almanı kesinlikle tavsiye ederim arabanın karakterini jantlar vurgular cok iyi ve seni yansıtan bi secim yapmalısın.-

arka stoplarda benimde bugulanma war opele bende yakıştıramadım standart bi durum bu kronik. ledli stop ve angel far kullanmadım ama kullanan pek cok arkadas var onlarla istişae etmenei tavsiye ederim.-

arka badag spoilerı bircok markanın piyasada mevcut.

asıl işin can alıcı kısmı işçilik elindeki mal ne kadar dandik yada kaliteli olursa olsun kotu bir işçilik veya iyi bir işçilik oldugundan cok daha farklı kılabilir. ben sana orjinal opel servislerindeki elemanları kafalamanı tavsiye ederim ben herturlu islemimi orjinal serviste yaptırıorum cunku yuksek eknoloji ve imkanları war orjinal servislerde kullanılan makineler malzemeler 10 yıl sonra anca sanayiye girer, hergun fırın calıstıgı icin fırınlı boya yaparki en ufak bi leke yada delik olmaz digerleri gibi dısarıya kurumaya bırakmazlar.

saygılar

uk7681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 3,5luk H&R yay kullanıyorum cok memnunum konfor acısından benim acımdan bi degişme olmadı hatta linkim var 35 mm H&R yay diye bakabilirsin orada detaylı acıkladım.
5 lik gibi indirmiş bende bulursam h%r alıcam ya :)

hvp66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performance car var fenerbahceye gitmeden bpnin hemen yanında ordan alabilirsin fyatıda cok ucuk degil diger yaylarla aynı kaptıgın gibi bostancı oto sanayi girişten bi alt sokakta aydınlar amortisor var performance carın selamını cakıosun 50 ytlye montajı 30dkda hallediyor sonra gule gule kullanıyorsun .)

uk7681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performance car var fenerbahceye gitmeden bpnin hemen yanında ordan alabilirsin fyatıda cok ucuk degil diger yaylarla aynı kaptıgın gibi bostancı oto sanayi girişten bi alt sokakta aydınlar amortisor var performance carın selamını cakıosun 50 ytlye montajı 30dkda hallediyor sonra gule gule kullanıyorsun .)
yarın bı arıycm bakalım :)

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler cevaplar için.

3.5 Cm'lik yay taktığımda mutlaka lastikleri de 17 yapmam mı gerekiyor, o kadar gömük mü durur?

bir de yayları değiştirdiğimde araç garantiden çıkar mı?

Stopları LED'li yaparsak silikonlasak falan içine su girmemesini sağlayabilir miyiz? Aynı soru angel'lar için de geçerli. Satılan sitelerde bile üstüne tazyikli su vurdurmayın yazıyor zira.