29 Ekim Başkent'te yasak

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
29 Ekim'e Başkent'te yasak, İstanbul'da bayrak gerginliği

Ankara Valiliği Başkent'teki 29 Ekim yürüyüşünün yasal olmadığı gerekçesiyle engelleneceğini duyurdu. İstanbul'da ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını her yıl Bağdat Caddesi’nde ‘Cumhuriyet’e bağlılık yürüyüşü’ ile kutlayan Kadıköy Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında caddenin süslenmesi konusunda gerginlik yaşandı.

Ankara Valilliği'nden yapılan yazılı açıklamada STK'lar tarafından yapılması planlanan 29 Ekim yürüyüşünün yasal olmadığını gerekçesiyle engelleneceği duyruldu.

İşte Ankara Valiliği'nden yapılan o açıklama:

"Basın yayın kuruluşları münteşir haberlerinden bazı dernekler ve resmi niteliği bulunmayan oluşumlar tarafından yapıldığı anlaşılan duyurular ile vaki başvurulardan “29 Ekim Seferberlik Yürüyüşü” ve “Vatan ve Cumhuriyet için Halk Buluşması” adı altında illerden Ankara’ya gelerek 29 Ekim 2012 Pazartesi günü Ankara’da Ulus 1. TBMM önünde kitlesel basın açıklaması yapılması ile ana cadde ve meydanlarda yürümek suretiyle kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenmek istendiği öğrenilmiştir.

NE YAPARSANIZ YAPIN CUMHURİYET HER ZAMAN DAİM OLACAKTIR...

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.ankara.gov.tr/TumHaberler.Asp?ID=1529&Shf=1

bence son bir iki gün kala geri adım atacaklar, izin verdik diyecekler. sonuç: hem istesek izin vermezdik diye dişlerini gösterecekler, hem de şehirdışından katılımı vs. azaltıp organizasyonu baltalayacaklar.

ülkem elden gidiyor! yazıklar olsun!!

Ben gidiyorum, 29 ekimde 1. mecls önündeyiz!

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Rüzgar eken fırtına biçermiş. Ben yürüyeyim de onlar engellesin. Her türlü eziyeti yapabilecek kudrette olanlar, peki içimdeki cumhuriyet sevgisini nasıl engelleyeceksiniz?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bakalım bu sene nereleri hastalanacak

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vatana ihanetin irsaliyesi olmaz.Her fırsat bulduklarında itinayla yapacaklar.

İngilizler ne demiş?Türk insanını savaş meydanında yenemezsiniz ama dinlerini kullanarak hiç silah sıkmadan parça parça edersiniz.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginçtir; bu ne bir eylem ne bir gösteri, bu bir ulusal kutlama.
Sayın başbakanımızın ve diğer herkesin göğsünü gere gere yürüyeceği ve vekillerimizinde en önde yürümesi gereken yerde bu türlü saçma sapan bir yasak!

sarı şeker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla Savaş Abinin dediği gibi engellesinler bakalım..gemi kazanı gibi yürek ister ona !!!!!

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu tarz bir engellemenin yapılabileceğini hiç sanmıyorum. ama açık olan bi şey varki gitmeye üşenenler bile bu gazla yürüyüşe katılacaklardır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben şimdiden balkona bayrağımı astım, apartman görevlimiz de dev bayrağımızı yakında asar, balkona ve sitemize bomba atarlarsa sorumlusu belli :)