25.000 Km

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aracım an itibarı ile 24.500 civarı km de, panelde Insp yazıyor bakımı geldi.
Aracımın bu seferki bakımını yetkili servis dışında yaptıracağım.
Bursa Nilüferde usta veya servis önerisine ihtiyacım var çok makbule geçer..
25.000 km bakmında neler yapılmalı neler değişmeli yardımcı olabilirmisiniz ?

2 tanede sorum var aracım dediğim gbi 25.000 km de henüz, yaklaşık 1000 km önce ecu fast yazılım atıldı 98 beygir şuan araç (stok 75 idi ).
Yazılımdan sonra turbodan yer yer fazla ve az ıslık sesi duyuyorum. Çekişte hiçbir bir problem yok. Özellikle 1. vites ve 2. vites devirlenmesinde bariz duyuluyor ses.Neden olabilir fikri olan varmı ?
Birde aracı kaldırırken bir tak tuk ses geliyor sanki bagajda karpuz varmışta sağa sola vuruyormuş gibi şaseden geliyor ses. Aşırı bi ses değil ve herzaman olmuyor bu konuya dair bir fikri olan varmı ?

:confused:

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
yetkili serviste yaptırmayacaksan, bakım malzemelerini al uygun fiyatlı bir yerde hallettir.
malzeme almak istemiyorsan ve aracın bir kaç yerinide göstermek istiyorsan, ÇARIKÇILAR öneririm.fiyat olarak çok uygun olmasada sorunu nokta atışı bulup sadece gerekli olan işlemi yaparlar. örneğin bir z rot tan gelen sorun için ön takım incelenecek diyip 1000 tl üstü fiyat çıkarmazlar...

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
küçük sanayide poyraz özel opel servisi ismail usta var onuda deneyebilirsin,memnun kalırsan devam edersin.

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki arkadaşlar 25000-30000 KM bakımında değişmesi gereken parçaları listeleyebilecek olan varmı ? Forumda ve google da araştırdım ama yeterli bilgiye ulaşamadım içime sinmedi.Yakın tarihte 30.000 bakımı yaptıran varsa yazma şansı varmı acaba ?