205 50 17 sürtüyor...

ayhanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çok sevdiğim özendiğim aracımı en sonunda ufak ufak yapmaya karar verdim. araç 2001 vectra cdx olaya farlardan başladım sonra korna sonra bagaj çıtası m çıta derken sıra janta geldi ve sıfır jant lastik taktım hafta sonu jant çı ilk olarak 225 45 17 lastik taktı yola bi çıktım en ufak bir çukurda dahi arkası sürtüyor sonra 205 50 17 yle değiştirdik hemen ama onlarda kasise sert girince sürtüyor hemde arkada kimse yokken yani araba boşken arkaya 3 kişi bindirdim çok sürtmeye başladı. sizce ne yapmalıyım çamurlukları kıvırtmaktan yada içlerini traşlatmaktan bahsediyorlar ne yapmalıyım acil yardım lütfen...

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail bey lastikten ziyade siz ofseti yanlış jant almışsınız malesef. ben 16 jant arabama 19 taktım sürtme yok 50 kişide binse sürtmez. geçmiş olsun

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
97 GLS vectramda aynı boyda lastik var, hiçbir şekilde sürtme olmuyor. Minimum 40 ofset jant kullanmanızı tavsiye ederim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
205 40 17 olması lazım

ayhanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla volkan kardeş jantı da senin muhitten aldım z.burnu:) askeriyenin ordan beşyol dan. bu gün gittim tekrar dan adam iyi niyetli saolsun o da elinden geleni yapmaya çalışıyor ama sonuç bulamadık. bana katalog gösterdi markalar ve modellere göre jant ölçü değerleri vardı ve vectra b için et35 j7 gibi yazıyordu. benim sürten lastiği söktük jantın içine baktık katalokta yazanla jant içinde yazan değerler aynı. kısacası hiç bir sebep bulamadık sürtmesine bana jantın içinin torna ile traşlanmasından bahsetti cumartesi ye kadar biraz daha araştırcam ama bütün hevesim kaçtı bakalım hayırlısı.

raptor_98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim janta traş fln yaptırma...balansını bozar bence,böle uygulamalar sağlıklı değil..sonuçta hızı da sewıoruzz,önce güven,sora şekil bence ;)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
"et35 j7"

yanlış

"et40 j7" doğrusu

ben et41 kullanıyorum, et45 de olur

orjinal jantlar et49

et35 ile 14mm dışa kaydırıyorsunuz jantları