2019 astra 1.4 turbo j kasa LPG önerisi (şanlıurfa civarı)

enisokuyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.4 turbo otomatik sedan aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben Atiker Grand kullanıyorum, genel olarak memnunum fakat regülatörü çok dandik. Ayar ve düzen tutmuyor. Arada gidip basınç kontrolü yaptırmanız gerekiyor. Şimdiki kafam olsa Lovato tercih ederim. Eğer servis sıkıntısı varsa Atiker'de takılabilir, karşı değilim.

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben 1.4T hatchback aracımda 2 yıl 40 bin km atiker grand kullandım, ciddi bir sorun yaşamadım. 30 liraya filtre değiştirmek dışında bir kere enjektörü bozuldu, 100-150 lira vermiştim yanlış hatırlamıyorsam. Bir de 100 liraya AFR ayarı yaptırmıştım, o ayardan sonra tüketim ve performansı iyileşmişti. Yine de benzinde gittiği gibi gitmiyordu araç ama motor genel olarak yeterli olduğu için performansı tatmin ediyordu.

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben 1.4T hatchback aracımda 2 yıl 40 bin km atiker grand kullandım, ciddi bir sorun yaşamadım. 30 liraya filtre değiştirmek dışında bir kere enjektörü bozuldu, 100-150 lira vermiştim yanlış hatırlamıyorsam. Bir de 100 liraya AFR ayarı yaptırmıştım, o ayardan sonra tüketim ve performansı iyileşmişti. Yine de benzinde gittiği gibi gitmiyordu araç ama motor genel olarak yeterli olduğu için performansı tatmin ediyordu.

Bence Lpg'nin benzin gibi gitmemesinin 2 sebebi var. Aslında gidebilir fakat buna tesir eden etkenler var.

1- Dökme otogaz: bunu çok defa yaşadım, yakıtın hiçbir petrolde standartı yok. Birgün aldığınla diğer gün aldığın Lpg aynı olmayabiliyor. Her petrolde fiyatların farklılık göstermesinin sebebide dolaylı olarak bu yüzden.

2- Afr yi yapan kişi araç eğer Opel'se (subap konusunda sabıkalı) kendini garantiye almak için aracı hafif fakirde bırakıyor. Buda performansa eksi yazıyor.