2017 Opel Astra Yağ değişimi hakkında

togiksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 2017 model 1.6 cdti otomatik astra ile aranıza katıldım. Filtre ve yağ bakımı yaptırmam gerekiyor. Aracıma Castrol Magnatec 5w30 yağ almayı düşünüyorum. 4 Litre yağ aracım için yeterli oluyormu bilgi alabilirsem ona göre internetten sipariş vermeyi planlıyorum.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle Castrol 'dan uzak durun !!!
Piyasadaki en berbat yağlardan biri. Kaç tane araçta tortulaşmaya benzer saçma sapan kalıntılar bıraktığını gördük.

1.6 CDTI için Luqui Moly toptec 5-40 veya Mobil1 esp 0w-40. HAngsini bulabilirseniz. İlk marştaki zincir sesini de kesersiniz.

Miktar olarak da 5,3 litre kadar alıyor. 5 + 1 şeklinde iki bidon şipariş edebilirsiniz.

togiksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasadaki en berbat yağlardan biri. Kaç tane araçta tortulaşmaya benzer saçma sapan kalıntılar bıraktığını gördük.

1.6 CDTI için Luqui Moly toptec 5-40 veya Mobil1 esp 0w-40. HAngsini bulabilirseniz. İlk marştaki zincir sesini de kesersiniz.

Miktar olarak da 5,3 litre kadar alıyor. 5 + 1 şeklinde iki bidon şipariş edebilirsiniz.

Hocam Liqui Moly ve Mobil1'in bu söylediğiniz ürününün fiyatları biraz yüksek.Bu ikisine alternatif ürün önerebilirseniz çok memnun olurum.

uslu38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Liqui Moly ve Mobil1'in bu söylediğiniz ürününün fiyatları biraz yüksek.Bu ikisine alternatif ürün önerebilirseniz çok memnun olurum.

Motul markasını da kullanabilirsiniz. Liqui moly den sonra en iyi yağ bence Motul.

togiksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motul markasını da kullanabilirsiniz. Liqui moly den sonra en iyi yağ bence Motul.

Motul 8100 Eco-nergy 5W30 1.6 dizel astra için uygunmudur acaba. 2018 üretimi 5 litrelik ürünü 146 liraya internette buldum. Bizim araçlarımızla uyumu nasıl bu yağın.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
C3 sertifikalı DPF'li motorlara uygun yağ olması lazım.

Bütçeniz bu kadar kısıtlıysa yol yakınken DPF'si olmayan başka bir dizel motora geçin. 1.6 cdti motorda uygun olmayan yağla kullanmaya devam edenlerin çoğu 100 bin olmadan zincir değişmek zorunda kalıyor.

Bakımsızlığa ve kalitesiz yağla kullanmaya gelecek bir motor değil. Yeni nesil motorların geneli böyle.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben önceden mobil 1 0w40 kullanıyordu son 3 değişimde motul x-cess 5w40a geçtim ikisinde de 10 bine gelmeden değişim yapıyorum zincir hiç yok iki kezde würth yağlama sistemi temizleyici si kullandım performans olarak ikisinde iyidir eğer sıcak iklimde kullanıyorsanız 30 yerine 40 olanları tercih etmez aracın ve sizin cebinize uzun vadede yararına olur. Eğer önceki sahibi iyi bakmışsa aracınıza yağ ve antifriz değişimi harici başka masrafını olmaz motor mekaniğinde. Birde mutlaka 120 binde zincir değişimi vardır. Servis manuelinde yazar ama ustalara zor geldiğinden değiştirmezler ve motora zarar verir kopunca.

Not internette yada sanayiden hem mobil 1 hemde motulun çok sahtesi vardır. Ben ya bölge deposundan yada güvenilir sitelerden alırım. Ayrıca üretim tarihide çok önemli en eski 2019un ikinci yarısı olmalı

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

togiksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben önceden mobil 1 0w40 kullanıyordu son 3 değişimde motul x-cess 5w40a geçtim ikisinde de 10 bine gelmeden değişim yapıyorum zincir hiç yok iki kezde würth yağlama sistemi temizleyici si kullandım performans olarak ikisinde iyidir eğer sıcak iklimde kullanıyorsanız 30 yerine 40 olanları tercih etmez aracın ve sizin cebinize uzun vadede yararına olur. Eğer önceki sahibi iyi bakmışsa aracınıza yağ ve antifriz değişimi harici başka masrafını olmaz motor mekaniğinde. Birde mutlaka 120 binde zincir değişimi vardır. Servis manuelinde yazar ama ustalara zor geldiğinden değiştirmezler ve motora zarar verir kopunca.

Not internette yada sanayiden hem mobil 1 hemde motulun çok sahtesi vardır. Ben ya bölge deposundan yada güvenilir sitelerden alırım. Ayrıca üretim tarihide çok önemli en eski 2019un ikinci yarısı olmalı

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam çok teşekkür ederim yardımınız ve tavsiyeniz için. Dikkate alıcam söylediklerinizi.