2015 Benzin Fiyatları (Dünya Ülkeleri)

ec0Tec06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısınız ancak birde izin verseler çıkarabilmemiz için.

Çok doğru bir noktaya Ayak bastın birçok gelişmemiş ülkeler bile kendi petrolünü kendisi çıkarırken biz başkalarından satın almayı daha cok seviyoruz sonuc ortada bir araban varsa çalışan biriysen maaşının coğunu benzine veriyorsun ya tabi bu sadece petrol için değil biz ithal etmeyi daha çok seviyoruz ..

Halbuki kendimiz üretsek bir numaralı ülke oluruz .. Jeopolitik konum olarak Türkiye'den bir tane daha yok Avrupa'da kendimiz üretip kendimiz satsak köşe oluruz köşe ..

ec0Tec06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayda 8 dolara depo doldurmak icin o esarete razı olmak benim kanattimce SALAKLIKDIR.
Bu dunyada hicbir zenginlik ÖZGÜRLÜKDEN daha pahalı olamaz. Eğer öyle mutlu olsalar
iranınlar neden bu ulkeden ev satın alıyorlar ve hatta belli yaşdan sonra paralarını bi şekilde bu ulkeye aktaranlar bu ulkeye kacıp başlarını acıyor ????

Abicim o konuda haklısın elbette özgürlükten başka hiçbir şey mühim değil bende bunu biliyorum bedava bile verseler benzini orada yaşanmaz elbette .. ama anlatmak istediğim şey , biz niye üretemeyelim Türkiye kalitesindeki bir ülke niçin bunu yapamasın zaten devletimizi bir sürü vergiyle besliyoruz biz yeteri kadar hazineye para kazandırıyoruz neden kendi petrolümüzü imal edip biz satmayalım bizim bu gücümüz var ama hazırı seviyoruz biz uğrasmak yerine kolaya kaçmak istiyoruz .. Olan da senin benim gibi vatandaşlara oluyor ..

Moderatörün son düzenlenenleri:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
............. ama anlatmak istediğim şey , biz niye üretemeyelim Türkiye kalitesindeki bir ülke niçin bunu yapamasın ............. ..

Biz dünya devletiyiz, ekonomimiz çok büyük, kişi başı milli gelirimiz ise muazzam boyutlarda, öyle ufak tefek işlerle meşgul olmak bizi bozar. Demek ki neymiş, sağda solda ona buna efelenerek, posta koyarak bu işler olmuyormuş değil mi? Madem çok büyük bir ülkeyiz o zaman neden kendi petrolümüzü çıkarmıyoruz? Neden dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz? Neden vatandaşa kömür / makarna yardımı yapılıyor? Neden asgari ücret düşük? Neden maaşlara % 1-2 oranında zam yapmak için binbir dereden su getiriyorlar? :mad:

ec0Tec06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz dünya devletiyiz, ekonomimiz çok büyük, kişi başı milli gelirimiz ise muazzam boyutlarda, öyle ufak tefek işlerle meşgul olmak bizi bozar. Demek ki neymiş, sağda solda ona buna efelenerek, posta koyarak bu işler olmuyormuş değil mi? Madem çok büyük bir ülkeyiz o zaman neden kendi petrolümüzü çıkarmıyoruz? Neden dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz? Neden vatandaşa kömür / makarna yardımı yapılıyor? Neden asgari ücret düşük? Neden maaşlara % 1-2 oranında zam yapmak için binbir dereden su getiriyorlar? :mad:

Abi yazın ortasında kömür vermek insanlara küfür etmek gibi birşey adamlar sıcaktan kavruluyorlar sen bir torba kömür veriosun ama bir çok insan koyun bana göre bunlara kanan ınsanlara diyecek birşey bulamıyorum .. Ya şuan kıbrıstayım ve kücük bir ülke olmasına rağmen bura bile daha cok gelısmıs Türkiye'ye göre geliri benzini olsun insanlara verdiği maaş olsun insanlar bolluk icinde yaşıyor ..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bu gece benzine 15 kuruş mazota 9 kuruş zam varmış

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzine 15 mazota 9 cm desene :))) yok yanlış anlamayın, yiyecegimiz etden
kesilecek miktarı diyorum arabası olan 15 cm az et yiyecek :)))

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10366152_1582757678634701_7269267394322867405_n.jpg

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Osman bey afiyet olsun santim santim kol börekleri size. ;)

Herkesin bakış açısı işte. Biz cebimizden çıkana bakıyoruz siz midenize girene, aman yanlış anlamayın.