2015 Astra J ve 2008 Astra H Arasındaki Masraf Farkı

cerberus123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, yeni bir araba alacağım ve bu benim ilk arabam olacak, bu yüzden fazla bilgim yok ve sizlere danışmak istedim. 24 yaşındayım. Aklımda 2015 Model Astra J vardı, 1.6 Cosmo veya 1.4 Sport düşünüyordum biraz dolusu olsun dedim, ama abim ilk arabam olacağı için daha düşük bir model (2008-2010) alıp acemiliğimi atmamı öneriyor. Yeni arabanın masrafı fazla olur diyor (doğal olarak) ama nekadarlık bir fark olur.
1. Ben kaza yapsam bu iki araba arasında çıkacak parça masrafı vs arasında çok fark var mıdır?
2. Periyoduk bakımı arasında nekadarlık fark olur?

Bir başka alternatifim de 2007-2008 model Mazda 3 yada 2007-2008 Golf 5.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, yeni bir araba alacağım ve bu benim ilk arabam olacak, bu yüzden fazla bilgim yok ve sizlere danışmak istedim. 24 yaşındayım. Aklımda 2015 Model Astra J vardı, 1.6 Cosmo veya 1.4 Sport düşünüyordum biraz dolusu olsun dedim, ama abim ilk arabam olacağı için daha düşük bir model (2008-2010) alıp acemiliğimi atmamı öneriyor. Yeni arabanın masrafı fazla olur diyor (doğal olarak) ama nekadarlık bir fark olur.
1. Ben kaza yapsam bu iki araba arasında çıkacak parça masrafı vs arasında çok fark var mıdır?
2. Periyoduk bakımı arasında nekadarlık fark olur?

Bir başka alternatifim de 2007-2008 model Mazda 3 yada 2007-2008 Golf 5.
opel de parça zaten pahalıdır bir su pompası 400 500 tl ama bozulmaz kolay kolay motor mekanik bunlar kolay kolay sorun çıkarmaz lar sadece ustan olması gerekli her araba yapana opel verirsen masraf 2 3 katına çıkar çözüm odaklı olamayabiliyorlar sonra cosmo alicam diyorsun birisinde ahl birisinde afl var farin cami kırılsa 4 5 bin tl en gider çok acemiysen fiesta filan al kulan acemliğini atıp opel alabilirsin

cerberus123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AFL far okadar masraflı ise Cosmo'dan vazgeçebilirim, LPG'li 1.4 T Sport yada 1.6 CDTI Sport olur. Fiesta pek düşünmüyorum ama yine aklımda bulunsun, düşündüğüm arabalar Astra J yada daha ucuz yollu 2007-2010 civarı Astra H, Mazda 3 yada Golf 5.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
astra h ort. 70 80 civarı bulabilirsin diğer j ise 80 130 arası değişir j yada h kasa alabilirsin h de yine ahl olmamasına dikkat et ikisininde hatcback almaya bakabilirsin sport güzel olur benim sana tavsiyem 1.6 düz motor al ve lpg li alacaksan mutlaka afr ayarı yaptır kullan sıvılarını luiqi moil yada motul koydun mu sorun çıkarmazlar sana

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
J kasa sport dizel 1.3 alırsan hem seni hız konusunda kamçılamaz ve aracı öğrenmiş olursun sonraları istersen yükseltirsin. 1.3 motor zaten parçası bol.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

cerberus123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklımda 1.6 Dizel Sport yada 1.3 Dizel Sport var, ilk arabam olacağı için ve hız takıntım olmadığı için 1.3 Dizel Sport başlangıç için tatmin edecektir diye düşünüyorum, hem 1.6 kasaya göre daha az masrafı olur.

Bir de 2007-2008 model Mazda 3 yada Golf 5 ile Astra J arasında bakım ve de kaza masrafı arasında fazla fark olur mu?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Genç araç + Düşük kilometre araç + temiz binilmiş araç = Masrafsız araç...

Ben araç alacağım zaman genelde bu 3 ihtimali bir arada bulundururum. Emin olun hiç kullanmayı bilmiyor bile olsam yine bu faktörlerle hareket ederdim. J kasa ve H kasa piyasada parça konusunda sorun yaşatmayan araçlar serisidir. (ALLAH korusun hangisiyle kaza yaparsanız yapın zaten masrafı yüksek çıkacaktır). Benim şahsi fikrim J kasa alın, yavaş kullanın dikkatli kullanın...

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bu korkularının hepsi kaskoyla halledilir kardeşim ki tavsiye ederim. Far camı, yedek parça vs takılma günümüz araçlarında hepsi pahalı.
İlk aracım 301 ikinci aracım Astra j oldu acemiliğimi bunda attım diyebilirim.
Golf'un en boşu parasına Astra'nın dolusunu alırsın. VW araçlar ismini satar.
Mazda 3 benim de çok istediğim bir arabaydı ama satışı geç olur vs dediler caydırdılar beni.
Her zaman üst model Astra'yı tavsiye ederim. Km düşük olsun ilerideki ağır bakımlarla şimdiden uğraşma.

• Beğen
Tepkiler: Hasip