2015 Astra 1.6 115hp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG taktirmak icin iyi bir arastirma yapin , gerekirse ankaraya-izmire gidin (ben ispartadan izmire kendi ustama goturdum) iyi bir usta bulun , lpg markasini onemsemeyin onemli olan ustanin duzgun montaji , yaglamali takicaz diyen yerden kosarak uzaklasin... Lpg taktirdiktan sonra kenariya 1000TL koyun cunku subaplariniz belki 10 binde belkide 200binde vsvs eriyecekler , celik olani alip taktiracaksiniz , hicbir riski olmayip ozel bir serviste maliyeti 1000TL yi gecmiyecektir. Hayirlisi olsun. Kazasiz belasiz kullanmaniz dilegimle.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada demeyi unuttum , hem benzin hem lpg ile caliscak diyen ustanin ben taa....
Sirali sistem LPG sisteminin sizin aracinizdaki calisma prensibi sudur ; Araciniz ilk marsta (belli bir sicakliga ulasincaya kadar) benzin ile calisir , ardindan LPG ye gecer ve surekli LPG kullanir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha baslamadim hiç bir işleme ve tanıdık kimsem yok şans faktörüne kaldı desenize bizim plaka işi :) bu arada yağlı sistem tüp taktirmayi dusunuyorum çalışma prensibi nedir yakıt konusunda avantaj sağlamaz sadece ilk çalıştığında değil her zaman benzin+LPG kullanır diyorlar nolur yardım edin nerdeyse vazgecirecekler beni kapora da Güme gidecek :(

Biraz öyle olacak gibi sizin plaka işi. :) Yağlı sistem LPG'ye gelince,bence hiç gerek yok.Ben kendi aracımda Zavoli Alisei/Bora OBD II Akıllı Sistem kullanıyorum.Gayet de memnunum.Diger arkadaşların da dediği gibi lpg kitinden çok iş usta da bitiyor.Güzel bir kit ve işini iyi yapan ustayla LPG gayet iyi olur.Ekonomiye gelince,fazlasıyla tatmin edecektir.Araçtan da vazgeçmeyin bu gibi nedenlerle.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı Antalya'da buldum çok şükür İstanbul'a gitmeme gerek kalmadı. İstabul'da ki bayi ile görüştüm, kaporayı iade edecekler hafta içi. Bayiye aynı aracı yaşadığım şehirde sizin verdiğiniz fiyattan 600 lira daha uyguna buldum diyorum ancak hala beni oraya gitmem için iknaya çalışıyorlar. Yarın gidip peşinatı vereceğim inşallah.

Hadi hayırlı olsun.Çabalar sonuç vermiş. :)

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun ocakta trafiğe çıkarıp bineceğim bakalım :) motor açma muhabbetleri konusunda da yardımcı olursanız sevinirim çünkü bu konuda da her yerde türlü türlü şey okudum. yok parçalar birbirine uyumludur istediğiniz gibi kullanın yok uyum yoktur 2500 deviri geçmeyin falan kafa karıştırıyorlar :D ayrıca kusura bakmayın hem opel de hem sıfır araç konusunda hem de forumda yeniyim :(

Rodaj olayı eski de kalan bir olay ancak yine de en azından ilk 1000 km civarı çok da zorlamayın aracı.Tabi illa 2500 devirde de kullanmayın.Yeri gelir biraz üstüne de çıkarsınız.Günlük kullanımda aşırıya kaçmadan tadını çıkarın.Motor açmaktan çok ecu'ye giden sinyaller de biter iş.Siz sürekli performansa yönelik kullanırsanız aracın verdiği tepkiler de ona göre olur.Sakin kullanırsanız da yine aynı şekilde tepkiler ona göre olur.Ecu'ye gelen bilgiler belli aralıklarla işlenir ve buna göre tepkiler alırsınız.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...