2014 sedan edıtıon arka kapı hoparlor tesisatı

yucelakyuz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar ılk defa yazıyorum aranıza yenı katıldım,ama formu takıp edıyordum aracım 2014 sedan edıtıon (cd300 teyp) forumda arka kapıda hoparlorler için tesisat var dıye okudum ve buna nazaran bir tesisatcıya gıttım arkada hoparlor yerı oldugunu ve tesısatın cekılı oldugunu soyledım, oda 100 tl ye 160 watt 2 yollu kenwod hoparlor takarız 30 tl de işçilik alırım dedı .neyse kapıyı soktu abı bunda tesısat yok dedı teypten cekıcez hattı dedi o da uzun surer ve masrafın artar dedi bende vaktım yok (hakkatten aksam vardiyasına gıdıcektım) gerı tak dedım..merakım 2014 modelde cıdden kablolar cekılı değil mi yoksa tesısatcı bulamadı mı ,bilenlerden haber beklıyorum

yucelakyuz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2014 sedan edıtıon arka kapı hoparlor tesisatı

bıraz daha zahmetli olucağa benziyor o zaman bızım iş..sadece on hoparlorlerı ıyı bı markayla değistirsem alpın vb.16cm ıkı ve ya uc yollu ses kalıtesı artar mı sizce bu konu ile ilgili bitecrubenız var mı

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[img=450x600]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/21/d4a6ebde2e0c7c481de7c9fc4056173c.jpg[/img]

[img=800x600]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/21/18a9998cc834b52d6410785f49c3a2ed.jpg[/img]

Arka kapıya takacağınız şu Hoparlörler dahi sizin işinizi görecektir. Tabiki on tarafta takılacak kaliteli component de güzel ses almanızı sağlar ama en iyi sesi bulmak için forumda ugrasan çok arkadaşımız oldu.

yucelakyuz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

component orjınal teyp lerde anfisiz kaldırmaz,koaksiyonel 2yollu 3 yollu daha sağlıklı olur dıye duymustum dogrulugu varmıdır acaba.. ilginiz için verdiğiniz vercegınız cevaplar ıcın tesekkurler sımdıden 

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Component için anfi tabiki şart. Koaksiyonel hoparlör tercih etmelisiniz eğer anfi yoksa. Rica ederim. Keyifli forumlar.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yucelakyuz06 link' Alıntı:
component orjınal teyp lerde anfisiz kaldırmaz,koaksiyonel 2yollu 3 yollu daha sağlıklı olur dıye duymustum dogrulugu varmıdır acaba.. ilginiz için verdiğiniz vercegınız cevaplar ıcın tesekkurler sımdıden 

Kullanacağın komponent e bağlı bu biraz cd300 gibibir teybin 4*20watt lık çıkışlarına 100watt lık iki tane komponent bağladığında bunlar akım çekmek isteyecek teypten istenilen akımı karşılayamayan teypten bozuk ve gürültülü ses alırsın. Daha düşük güçte komponent takılırsa böyle bi sorun yaşamazsın. Komponentlerde crossover devresi kullanıldığı için anfi önerilir. ևünkü yüksek alçak filtrelerden güçlü ses geçirilmeli ki temiz ses alınabilsin. Oto hoparlörlerinde 3yollu tek hoparlör olmaz genel ad koaksiyeldir. İşin özeti tavsiyem :D rms değeri gerçek değeri yani 30w 35w lık iki tane koaksiyel kaliteli hoparlör işinizi görecektir

yucelakyuz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alpine Sxe-1725S (16Cm) Koaksiyal 2 Yollu 220W Hoparlör.....hepsiburada kampanyada ,arkada hoparlor yok bıldıgınız gıbı ..ben cd 300 un ıkı cıkıslıdır dıye bılıyorum on arka ayarı olmadığından..ıkı cıkısa dort hoparlor sorun olur dusuncesiyle arkalara hoparlor taktırmayıp,onlerı bu alpınlerle değisririyim dusuncesındeyım sadece mantık yurutuyorum ses kalıtesını arttırabılırmıyım    yoksa ıkı cıkıs dort hoparlore sıkıntı cıkarmaz dıyasanız bu alpınlerı arkaya mı taktırayım ..yardım

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ön arka ayarı olmadığına bakma 4 çıkışı var cihazının 4ohm olarak alırsan hoparlörlerini sorun olmaz 4 adette takabilirsin. Soketinde 4 çıkış olmayabilir kablo olarak bilmiyorum 2014 modelleri yalnız teypin kesin olması gerekiyor. Yüksek watt ürün takarak daha fazla ses alamayacaksın çünkü teyp'in her bir çıkışından en fazla rms 20w alabilirsin. Söylediğin hoparlörlerinde rms değeri 40watt mış baktım şimdi.

yucelakyuz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pioneer TS-F1634R 200 Watt 16 cm 2 Yollu Hoparlör 4ohm 25 w --hepsi burada bu daha mantıklı o zaman ,20w lık bulamadım genelde 40w-45w ...soylemiş olduğum alpınden ses kalitesi bu pionerr daha mı uyumlu olur teyp te dört cıkıştan eminseniz 2 çift alıyım arkalarada tesisatını cektiriyim..anfi kullanmadan ses kalitesi eskisine göre iyi ve mantıklı bi şey olsun istiyorum