2014 75 hp 1.3 dizel corsa uzun yolda 5 litre yakması fazla değil mi?

nereodi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracı yeni aldığım için birazda araştırınca veriler bana fazla geldi , forumda çoğu üye 3,5-4 derken ben 5lt yaktım

705 kilometre yol Ankara - Malatya arası ortalama hız 110 şehir içi olarak sadece dur kalk ankara çıkışında 40 kilometre sürdüm diğer yollarda toplasanız 10 tane bile ışığa takılmadım.
Depoyu ankara da bp den fulledim geldiğimde de shellden fulledim.Ankara'dan 3.41'e Malatya'dan 3.49'a aldım yakıtı

700 kilometreye ş.arası 5lt yaktı ki agresif sürmedim arada 180 ile 20 kilometre sürdüm gerisi 100-110du.
Araç şuan 42 binde acaba bakım zamanı geldiği içinmi böyle yaktı yoksa benmi bu aracı süremedim bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.
Gece yolculuğu yaptım, klima kapalı , farlar ve radyo sürekli açık.
vmsjm8fu.jpg

farukk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence fazla değil.gayet güzel.3,5-4 lt yakanlar yokuş aşağı salmıştır.gaza hiç basmamıştır,pompalamıştır arabayı ;)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz yazilanlara fabrika değerlerine 1 lt ekleyin ;) Degerleriniz Gayet iyi... Lastik havalarinida kontrol edin düşük olmasın oda fazla yaltirabiliyor.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Ben yorumlara katılmıyorum 5 litre fazla
Eskişehir Akçaabat gidiş dönüş ortalamam 4.4 litre idi
Canım nasıl isterse öyle kullandım rampalarda benzinlilerle eğlendim ve klima hiç kapanmadı. Toplamda 2000 km den fazlaydı. Aracım 55000 km de
Ayrıca Eskişehir den Bursa İkea ya 3.3 litre ortalama ile girdim gidiş dönüş ise 3,8 litre ortalama oldu (ekonomi sürüşü ile)

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresi kirli olabilir.yakıttan fark ediyor olabilir.shell mazota fark ediyor.hepsini buldugum yerden alan biri olarak enazından bende öyle

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi