2013 XENON FAR

meerdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAşLAR 2012 ARACIBA  ORJINAL SERVISTEN  2013 KASA XENON FAR TAKTIRA BILIRMIYIM UYUMLU OLURMU DENEYEN OLDUMU ARANIZDA.DRL FARLARIN SARI YANMASI VE ARIZA ISIGI YAKMASI CANIMI SIKTIGINDAN DEGISTIRMEK ISTEDIM.BELKI SERVISTE DEYILDE UYARSA CIKMACILARDADA XENONLAR VAR 2013 UYGUN FIYATA SIZIN GORUSLERINIZ NEDIR?

Edit: yazişmalarinizda büyük harf kullanmayiniz lütfen.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: 2013 XENON FAR

Forumda yapan arkadaşlarımız mevcut, yardımcı olacaklardır :)

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oto elektrikciye gidip durumu anlatın araya konnektör kullanarak ariza isigini söndürebilir, ben ankarada 100 tlye aksesuarcidan ariza kiti aldim elektrikcide 2 tane röle kullandi ekstra olarak hicbir sorun yok cok sukur..

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar kesinlikle xenon balastlar için gerekli enerjiyi aküden ayrı bir hattan alın. Arıza kesici adı altında satılan devreleri orijinal tesisata bağlamayın. Uygun olmayan devreler far kontrol sisteminde o an olmasada bir süre sonra maliyeti yüksek arızalara yol açacaktır.

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

meerdogan link' Alıntı:
ARKADAşLAR 2012 ARACIBA  ORJINAL SERVISTEN  2013 KASA XENON FAR TAKTIRA BILIRMIYIM UYUMLU OLURMU DENEYEN OLDUMU ARANIZDA.DRL FARLARIN SARI YANMASI VE ARIZA ISIGI YAKMASI CANIMI SIKTIGINDAN DEGISTIRMEK ISTEDIM.BELKI SERVISTE DEYILDE UYARSA CIKMACILARDADA XENONLAR VAR 2013 UYGUN FIYATA SIZIN GORUSLERINIZ NEDIR?

Edit: yazişmalarinizda büyük harf kullanmayiniz lütfen.
Sentinel marka xenonlar var. Ben ondan kullanıyorum 4300K ve çok memnunum. Kimseninde gözünüde almıyor. Tavsiye ederim. Ariza lambası da yakmıyor.

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Halojen farda xenon kullanımında göz almıyor demek hata olur.Far yükseklik ayarını araç yüksüz iken alt kademeye alıp kullanmakta sizin görüş açınız için tehlikeli.Xenon takımı H7 veya H kaç ise sonunda R harfi olan xenon takımı kullanılıyor ise sorun olmayacaktır.Şimdi piyasada bu sonu R ile biten xenonlar bulunabiliyor.Fakat R kodlu da olsa çin üretimi xenonlar ciddi şekilde islenmeye yol açıyor.

Arıza ışığı modülü ve xenon balast aynı hat üzerinde olmamalı.Modül var ise balast tesisatı aküden alınmalı.

Astra J için uygulanmış çalışma var inceleyebilirsiniz.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=11208.0

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oktay toker link' Alıntı:
Halojen farda xenon kullanımında göz almıyor demek hata olur.Far yükseklik ayarını araç yüksüz iken alt kademeye alıp kullanmakta sizin görüş açınız için tehlikeli.Xenon takımı H7 veya H kaç ise sonunda R harfi olan xenon takımı kullanılıyor ise sorun olmayacaktır.Şimdi piyasada bu sonu R ile biten xenonlar bulunabiliyor.Fakat R kodlu da olsa çin üretimi xenonlar ciddi şekilde islenmeye yol açıyor.

Arıza ışığı modülü ve xenon balast aynı hat üzerinde olmamalı.Modül var ise balast tesisatı aküden alınmalı.

Astra J için uygulanmış çalışma var inceleyebilirsiniz.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=11208.0
oktay bey yeri gelmisken sorayim.
Babamin aracinda orjinal xenon var 10 yillik ampul degisme zamani geldi sanirim. Arac avensis. Photon 4300K veya 6000K hangisini alayim. Tsk.

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

4300 veya en fazla 5000k bunlardan ilersine bence asla tek kuruş vermeyiniz.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oktay toker link' Alıntı:
4300 veya en fazla 5000k bunlardan ilersine bence asla tek kuruş vermeyiniz.
ok cok sagolun.
+1  thnxx