2013 Corsa 3000 Deviri Geçmiyor

DarkLord15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm ;
2013 Opel Corsa mevcut elimde. Her zaman BP 'nin Eurodiesel 'inden kullanıyordum yakıt olarak ve çok da memnunum. Dün aracı babama vermem gerekti babam Burdur 'un bir ilçesi olan Bucak ilçesindeki Opet istasyonundan 100 TL normal dizel yakıt atmış arabaya. Araba istasyondan çıkıp yaklaşık 10 KM kadar gittikten sonra ne yürürken ne de hareket halindeyken 1500 deviri geçmemiş (doğal olarak yürüyememişler.)
Çekici ile ilçenin sanayisine çektirip bir tamirciye göstermiş arabayı tamirci bir kaç boru temizlemiş (orda olmadığın için detayını bilmiyorum) ve araba düzeldi 15-20 km yüksek devirde kullanın denilmiş. Babam denileni yapmış o an da bir problem çıkarmamış ancak şuan araba da aşırı derecede bir anormallik var araba şuan boştayken 3000 deviri geçmiyor ancak biraz yürüyüp vites değiştikten sonra boşa aldığımda 5000 devire kadar geliyor araba. Sorunu açıklayıcı bir şekilde elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım.
Sorun ne olabilir fikri olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Kötü yakıt bunları yapabilir bence. Uzmanından fikir alarak enjektör temizleyici katkı işe yarayabilir

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Ayrıca vites boşta iken yüksek devir gaza abanmayın turbo hiç sevmez bu hareketi

DarkLord15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca vites boşta iken yüksek devir gaza abanmayın turbo hiç sevmez bu hareketi

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Sorunun kötü yakıtdan kaynakladığı aşikâr zaten zira arabamda en ufak bir sıkıntı yoktu o yakıt katılmadan öncesine kadar. Boşda yüksek devir bende sevmem ancak o sorun ortaya çıktığı için mecbur denemek zorunda kaldım .

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Aslında imkan varsa depodaki yakıtı çekseniz shell den euro diesel ile doldursanız çabuk döner motor normale. Shell diyorum çünkü temizleyici özelliği daha fazla ve motor birazdaha canlı çalışıyor. Tecrübe ile sabittir

DarkLord15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında imkan varsa depodaki yakıtı çekseniz shell den euro diesel ile doldursanız çabuk döner motor normale. Shell diyorum çünkü temizleyici özelliği daha fazla ve motor birazdaha canlı çalışıyor. Tecrübe ile sabittir

Gün içerisinde onu yapacağız zaten tek ümidim o eğer onda da dönmezse eskiye servis yolları gözüktü :)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle dönecektir. Doblo da başımıza gelmişti:D

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizelini bilmiyorum ama shell den aldığım benzinde arabam diğer markalara göre özellikle yokuşları daha bir rahat çıkıyor ve bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama sanki daha rahat hızlanıyor gibi geliyor bana.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
2012 den bu güne kullanıyorum dizelini. Kesinlikle çok farklı özellikle uzun yolda süper. Tek dezavantajı motor bir tık daha gürültülü çalışıyor