2012 cosmo 1.3 acil bilgi lazım ????

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2012 cosmo aracımda burda soylenen fakat benim aracımda olmayan bazı özellikler var yardımınız lazım şimdiden tesekkür ederim .
1-sinyal uyarısı bende cıkmıyor 2-3 dakika acık kullandım ama yok uyarı vermiyor
2-konfor ayarlarında cam bugusu alma olayıda yok menüde arka cam rezidans secenegi var
3-silecek ayarı geri viteste calişma seklinde ama geri vitesde iken çalişmiyor illa yagmur olmasımı lazım

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2012 cosmo 1.3 acil bilgi lazım ????

On silecekler acikken geri vitese takinca arka silecek calisiyor. 

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1-yazılımla ilgili herkesde çıkmıyor
2- tam hatırlamıyorum 2 side aynı şey olabilir zaten
3-bunun için yağmur sensörünün açık ve birşey algılaması lazım

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ön silecekler için sensörü açık kullanıyorum ondan bilgim yok ama 1. ve 2. madde de yazdıklarım bence bi eksik ama nasıl olacak yazılımmı falan değişmesi lazım hiç bu gibi durumda olan olmadımı

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gozgozlu35 link' Alıntı:
arkadaşlar 2012 cosmo aracımda burda soylenen fakat benim aracımda olmayan bazı özellikler var yardımınız lazım şimdiden tesekkür ederim .
1-sinyal uyarısı bende cıkmıyor 2-3 dakika acık kullandım ama yok uyarı vermiyor
2-konfor ayarlarında cam bugusu alma olayıda yok menüde arka cam rezidans secenegi var
3-silecek ayarı geri viteste calişma seklinde ama geri vitesde iken çalişmiyor illa yagmur olmasımı lazım

1- araç hareket ediyor vaziyette olması lazım, hareket etmiyorsa bu uyarıyı vermiyor
    hareket etmesine rağmen yine çıkmıyorsa seviste güncelleme yapıcaklar servise bırakın aracınızı
2- 2010 ve 2011 lerde otomatik buğu giderme şeklinde geçiyor acaba 2012 de bu tabir değişti mi
3- geri viteste çalışması için yağmur ya da su olması gerekiyor

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracta otomatik bug giderme yaziyor 2012 model. Ama kullanislimi yani onu aktif edince arka cam bug oldugunu arac anlayip rezistansimi aciyor yani calisma mantigi nasil acaba.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracımı 6 aydır kullanıyorum dönüş sinyali açık uyarısını sadece bir kez gördüm. Bence çok gerekli bir özellik değil. Bu tip ufak tefek farklar herkesin aracında var. Şu anda aklıma gelen birkaç tanesi:
- Arka emniyet kemeri uyarısı
- Yokuşta kalkış desteğinin devrede olduğunu belirten gösterge
- Dönüş sinyali açık uyarısı
- Motor durdurulup tekrar çalıştırıldığında yol bilgisayarının her zaman birinci ekrana dönmesi
...

Bunların hepsi yazılımsal özellikler. Herkesin aracına en son sürüm yazılım yüklenmesine rağmen nasıl böyle farklar olabiliyor, bunu ben de anlayabilmiş değilim. Bence kafanıza takmanıza değecek bir şey değil. Yolunuz servise düştüğünde sorun isterseniz, basit bir çözümü varsa yaparlar zaten hemen. 2. ve 3. sorularınız için diğer arkadaşlar zaten cevap vermişler.

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar menude arka cam için bugu çözme var ön cam için yok yani hakan arkadaşimda olandan ayrıca bu sinyal olayını giderken test ettim 2-3 dakika acık kaldı ama ondanda ses yok yarın servise gideyim bunun için fakat ön bilgim olsun diye sizlerden yardım istedim cevap yazan arkadaşlarıma tesekkür ederim.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ön cam buğu çözme için sanırım kendiniz açmak zorundasınız

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Ben aracımı 6 aydır kullanıyorum dönüş sinyali açık uyarısını sadece bir kez gördüm. Bence çok gerekli bir özellik değil. Bu tip ufak tefek farklar herkesin aracında var. Şu anda aklıma gelen birkaç tanesi:
- Arka emniyet kemeri uyarısı
- Yokuşta kalkış desteğinin devrede olduğunu belirten gösterge
- Dönüş sinyali açık uyarısı
- Motor durdurulup tekrar çalıştırıldığında yol bilgisayarının her zaman birinci ekrana dönmesi
...

Bunların hepsi yazılımsal özellikler. Herkesin aracına en son sürüm yazılım yüklenmesine rağmen nasıl böyle farklar olabiliyor, bunu ben de anlayabilmiş değilim. Bence kafanıza takmanıza değecek bir şey değil. Yolunuz servise düştüğünde sorun isterseniz, basit bir çözümü varsa yaparlar zaten hemen. 2. ve 3. sorularınız için diğer arkadaşlar zaten cevap vermişler.
Bun ların hiçbiri bende yok eksikliğinide hissetmedim.ARacım otomatik olduğu için hill holderın devrede olup olmadığını göstermesede olur.
Ama aklıma takılan geri vitese taktığım zaman aracı ön ve arka park sensörleri devreye giriyor.Ekranda simge olarak gözüküyor.Sadece ön yakınlık mesafesini kademe kademe görüyorum ekranda ses ile birlikte.geri geri giderken sadece sesli uyarı var görsel olarak kademeleri göstermiyor.Merak ettim nedendir diye.