2012 corsa d ilk bakım (ankara )

tan_dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba,

2012 temmuzda sıfır km olarak aldıgım( şuan 12.000 km de) 1.4i twinport enjoy benzinli manuel corsamın ilk bakımı yaklaşıyor. Özellikle Ankara da tavsiye edeceğiniz yetkili servis hangileridir? fiyat konusunda bilgisi olan var mı?, birde tecrübeli arkadaşlar nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsederse çok sevinirim. Birde illaki temmuzda aldım diye temmuzdamı götürmek gerekiyor bakıma, birkaç ay sallasak sıkıntı olur mu?( malum maddi sebepler:( , temmuzda vergi 430tl + trafik sigortası 280 tl + kasko:mad: 850 tl beni bekliyor ) Şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garantı dısı kalmaması ıcın goturmen lazım kı zaten telefonuna msj atar servıste..
bence en ıdeal bakım 10000 km de bır olan bakım cunku malum ulkemızde yollar toz toprak ıcınde fılıtreler kolay tıkanıyor yakıtlarımızda kalıtelı olmadıgından 10000 km yı gecırmemek lazım bence

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İlk bakım 10 000 km olur diye biliyorum. Sizin araç 2000 km kadar da geçmiş sanırım.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk bakım 15.000 KM.... Bende aracımı Mart ayında tslim aldım.. 5000 km getir yağ suyuna bakalım dediler. Sonrasında 15.000 KM ilk bakımı aracının.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç bakımı ya 15000km veya senede birdir, hangisi önce gelirse
yani senede 7bin de yapsanız bakıma sokacaksınız veya 7 ayda 15binde yapsanız 7 ayında bakıma girecektir

getaway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 4 ay önce sıfır aldığım opel astra dizel aracımı 10.000 de bakıma götürdüm serviste kontrol ettiler eksiği yok ,zaten bakım zamanı 15.000 km de dediler.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık birçok aracın bakımı 15.000 ya da yılda 1' dir. Aracınız garantide olduğu için hiç düşünmeden yetkili servisi tercih etmelisiniz. Ankarada bildiğim 6 tane yetkili servis var.
4' ü hem satış hem servis, diğer 2' si sadece servis hizmeti veriyor. Fiyat olarak sadece servis hizmeti veren 2' si düşük olabilir. Telefonla fiyat sorup kararınızı verin.

tan_dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap veren bilgisini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.
Ankaradan bir kaç servisle görüştüm teklif aldım, hatta eskişehir opel servisinden de teklif aldım. Ortalama verdikleri fiyat 390-420 tl arası. Bana biraz fazla geldi. Neyse fiyat konusunda elbette pazarlık edip tekrar fiyat isteyecegim ama ustalık işçilik ilgi alaka temizlik düzen vb konularda ankarada servis tecrübesi olupta tavsiye edecek olan arkadaş varsa çok sevinirim. aracım 12.000 kmye yaklaştı, zaten bi kaç gündür araçta 1n5p uyarısı görünüyor. Araştırdım biraz servis uyarısı imiş.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dedikleri fiyattan aşağı inmeleri zor hatta inmezler diyebilirim. Ben İlk yıl bakımını aracı aldığım Reis' te yaptırmıştım. Zaten ilk bakımda filtreler ve yağ harici değişecek birşey yok. Bakım sonunda motoru ve aracıda yıkıyorlar. Siz bakıma götürünce cam suyunu koymayın diye özellikle belirtin, başkada yapabileceğiniz birşey yok :)