2012 Büyük İzmir Buluşması 29.01.2012 Pazar

29.01.2012 Pazar günü yapılacak İzmir Buluşmasına Katılacak mısınız?

• Evet, kesinlike katılacağım.

Oy: 8 24.2%
  • Belki katılacağım.

Oy: 12 36.4%
  • Katılamayacağım

Oy: 13 39.4%

• Kullanılan toplam oy
    33

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2012 Büyük İzmir Buluşması 29.01.2012 Pazar

vigilante8 link' Alıntı:
İzmirden saygılar sevgiler. Bu gün itibariyle izmirdeyim. Yolculuğum  trafik cezası hariç keyifliydi.  Hayatımda ilkkez ceza yedim   Bende  hakan bey gibi çok dikkat ettim Bursa dan balıkesire giden ücretsiz otabanda hız sınırını 1 km ile aşmışım otoban çıkışında polis çevirdi. Polisler 1 Km hız aşımı ile  131 ile radara girmişiniz dediler otobanlarda hız sınırı 120 sanırım 10 km ekliyorlar Aracımı Curuse cotrol ile 125 ayarlamıştım. bir kez önümde giden toyotayı geçtim o an 130 km yaptım. Zaten sürekli gözüm yol bigisayarında süratimi/ortalama yakıt tüketimi sürekli kontrol ediyorum sanırım tam o sırada radara girdim. Sonra eski suratime düştüm ve uzun süre curuse kontrol ile gittim. Canımı sıkan nokta araç ortalama suratine bakmıyorlar hız sınırını en yüksek anamı bakıyorlar Polislerle konuştum. Hiç biri bana tatmin edici cevap veremedi. Birisi dilekçe yaz dedi.  Diğeri mahkemeye verirsiniz dedi. Kendi aralarında bile anlaşamadılar telsizden komserim cezaya itiraz ediyor ne dilelim diye sordular telsizdeki komserde ikilemde kaldı. dilekçe versin dedi ben duydum. Sonra ceza makbuzunu almadan yola koyuldum. Tebliğ tebellüğ bölümüne imza atmadım. Yolda 155 aradım cezaya itiraz etmek istiyorum kanuni haklarım nelerdir. Dedim. onlar Bursa Bölge trafik denetim şubenin numarasını verdiler. Ordakiler radar aracının kameresına baktınız mı tam kilometreyi kaç olduğunu dediler. Bende radar aracını hiç görmedim sadece barikat kuran polis ekibini otoban çıkışında gördüm dedim. Radar aracındaki görevli memur sizi arayacak dediler. Görevli memur beni aradı bana filanya yerdeyim oraya gel dedi. Bende çok geçmiştim balıkesire gelmiştim neredeyse. Siz kayıtları saklayın ben itiraz edeceğim dedim. RAdar bana 5 yıl saklanırıyor dedi. Bende iyi dedim itiraz edeceğim onun için saklasanız iyi olur dedim. Böyle telefon konuşmasıyla balıkesiri geçtim. Herşeye rağmen izmirde olmak güzel ,,,,,

Geçmiş olsun. Bu radar hususu özellikle otobanlarda çok enteresan ve olmadık zamanlarda karşımıza çıkıyor. Benim bildiğim zaten 120'nin %10'u olan 12 km hakkıyla hız aşımının 132+1 olması gerekirdi. Neyse gerekli itirazı yapınca eminim yola geleceklerdir. Bu arada İzmir'de haberleşelim görüşelim. :)

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Otobanda zaten herhangi bir hız levhası yoktu. Bir arkadaşım söylediğine göre sürücüye tuzak kurar gibir önceden Bu yolda Radar kontrolu vardır gibi levha olmayan yerlerde itiraz geçerli olur dedi. Öbür türlü sürücüyü tuzağa düşürmek gibi bir durum söz konusu oluyor. Neyse Bir iki gün hısım akraba eş dost ziyareti ile geceecek bunlardan fırsat bulur bulmaz gelip eğerki rahatsız etmez isem bir çayınızı içerim.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kurucumuz liderimiz Hakan Bey'e itafen; Hakan bey aklımdaydı sizden bir ricam olacak önceden söylemeyi unuttum. İşallah opelsizasla sticker bir tane vardır. Eğer varsa mutlaka bir tane bana ayırın

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Kurucumuz liderimiz Hakan Bey'e itafen; Hakan bey aklımdaydı sizden bir ricam olacak önceden söylemeyi unuttum. İşallah opelsizasla sticker bir tane vardır. Eğer varsa mutlaka bir tane bana ayırın
tabi Cenk bey
sizin ve Doğan abi için sticker ayırdım, Pazar günü görüşmek dileğiyle

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Ben araç sollarken hız sınırlaması yok diye biliyordum yahu.

evet sollarken ceza yazılmıyor ama solladığınız yer kesik kesik değil de düz çizgi ise
yanlış sollamadan dolayı yazıyorlar
şöyle diyeyim önde 2 kamyon vardı, tın tın tın yokuş yukarı gidiyordum, sıkıldım artık
bir de kamyonun kara dumanı ön cama vurunca dayanamadım solladım

ve ileride bana doğru dönmüş bir clio araç gördüm, tabi radar olduğunu anladım
polise dedim cezayı yazma radara girmişsin radarda kayıtlı yoksa bize dek gelsen
normalde biz cezayı yazmazdık falan filan :)
sonra sohbet ederken arkada 2-3 araç daha ceza için yanaştı
Yani öyle bir yere radar kurulmuş ki orada her dakika insanlar bir kamyon sollamak zorunda
zaten bunu bilerek tam yerinde durmuşlar neyse artık buna da çok dikkat etmek lazım
özellikle uzun yola gidenler dikkat etsinler..

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yani radarı kurdukları yer ya yokuş aşağı yada yokuş yukarı tuzak gibi  sürücüleri avlamaya yönelik Hakan bey ikimizde tuzağa düştük sanırım

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Sercan mailini görmedim yola çıkmıştım ben o zaman
ben Çanakkale yolundan Feribotla geldim, daha önce İstanbul etrafından dolaşıyordum
bu arada yolda yine cezayı yedik :) hız sınırlamasına dikkat ettim bu sefer
ama polis durdurdu ama dedim ben hız sınırını geçmedim :D
radara girdiniz yanlış sollamadan dedi :D 150 kağıt sıkışmış bir köşeye
Geçmiş olsun Hakan Bey, önemli değil, zaten hava karlı olacak haftasonu, gelebileceğimi zannetmiyorum.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Soruyu yanlış sormuşum :D Cumartesi günü gidecek varmı dicektim :) Ama zaten hava bozuk olucak heralde

Evet ama izmir sıcacık pazar günüde yağış yok gösteriyor. Ama tabii istanbul soğuk ve yağışlı gösteriyor metoroloji tahminleri ,,,,O is

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn hakan bey ve sn vigilante ikinize de geçmiş olsun. umarım buluşma bu durumu gölgede bırakır . iyi vakit geçirmenizi diliyorum hepiniz için