2012 Astra h lpg

Erdem80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım.2 aydır.benzinli Astra h sedan kullanıyorum.malum benzin uçtu.Lpg tavsiye eder misiniz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
H kasalarda bildiğim kadarıyla subap sorunu bulunmuyor. Diğer arkadaşlarda fikirlerini paylaşacaklardır ancak benim fikrim yapılabilir şeklinde iyifikir

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hogeldiniz..subap sorunu var 10 bin km sonra bir kereye mahsus değişim yapılıyor ve sonra pek sorun olmuyor ama şahsen hiçbir zaman alman-lpg işbirliğini beğenmem ve çok sıkıntı çıkardığını duyuyorum.. lpg denince aklıma japon geliyor..

• Beğen
Tepkiler: u.uçar

Erdem80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hogeldiniz..subap sorunu var 10 bin km sonra bir kereye mahsus değişim yapılıyor ve sonra pek sorun olmuyor ama şahsen hiçbir zaman alman-lpg işbirliğini beğenmem ve çok sıkıntı çıkardığını duyuyorum.. lpg denince aklıma japon geliyor..
Ustam sorun olmaz diyor Atiker grand taktirmayi düşünüyorum.Ama bakalım hayırlısı

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alman motorlar elektronik aksamı çok fazla o sebeble lpg ye uymuyor.,japon motorlar teknolojisi aynen ilk çıkan motor gibi bildiğin traktör teknolojisi olduğu için lpg değil kömürden üretilen havagazı bassan yakıyor.

• Beğen
Tepkiler: u.uçar

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
alman motorlar elektronik aksamı çok fazla o sebeble lpg ye uymuyor.,japon motorlar teknolojisi aynen ilk çıkan motor gibi bildiğin traktör teknolojisi olduğu için lpg değil kömürden üretilen havagazı bassan yakıyor.

Aslında olayların şöyle ilginç bir akışı var. Elektronik sistemli motorları ilk üreten avrupa ülkeleri ve yine LPG sisteminide üreten onlar. Olaylar birazda standartlar (euro-5, euro-6) yüzünden oluyor. Özellikle astra ve insignia araçlarda lpg uyumsuzluğunun baş sebebi magnezyum alaşımlı subapların kullanılması. Araçların ağırlıklarını azaltmak için hafif alaşımlı metaller kullanılıyor. Magnezyum alaşımlı subaplar benzin ile yanma gerçekleştiğinde belirli bir sıcaklığa dayanabiliyorken LPG ile yanma gerçekleştiğinde ortaya çıkan ısı farkını tolere edemiyorlar. Bu sebepten dolayı bir süre sonrasında özelliğini kaybetmeye başlayan subaplardan dolayı aracın sensörleri farklı sinyaller göndermeye başlıyorlar. İşin içersinde 2 farklı sistem (lpg ve araç motoru) olunca herşey karışmaya başlıyor ustanın tecrübesi devreye giriyor. İşin kısası yeni nesil teknolojiler = 5 yıl sonra LPG taktırmaya başlamak diye yorumlamak lazım. Japonlara gelince dediğiniz gibi VTECH ile yakalanan başarıyı halen sürdürüyorlar açıkcası yeni teknolojiye ihtiyaç varmı yokmu tartışılır.

• Beğen
Tepkiler: Murat

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlker bey Japonların motorlarını şahsen çok beğeniyorum. 89 yılında pgm-fi sistemle 1.6 dan 136 beygir, 96 da kırmızı kapak vti dan 172 beygir çıkaran Japonların önünde saygıyla eğilirim. Kasa sağlamlığı konusunda tamam Almanlar üstün ama motor konusunda aynı şeyi söyleyemem tarihe bakarsak yalan olur ve çarpılırız :):eek::eek:o_Oo_O:):);)

Erdem80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 model araca 2 ay önce 60 bin istiyorlardı.civic ve Toyotalara 10 bin fazla vermek mantıklı gelmedi.Astra hoş seviyorum aracımı bir de LPG taktırdım mı on numara olacak

• Beğen
Tepkiler: Murat

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende japon motorları kötülemek için yazmadım zaten.sadece bir tespit yaptım.japonlar motorla çok fazla oynamadan digital eklemeler yapmadan doğrudan mekanik aksamı geliştirerek ilerliyor.digital motorların arıza yapma ihtimali daha yüksek oluyor.japon motorlar ise traktör gibi kolay kolay arıza nedir bilmeden yakıtı aşırı derece temiz kirli vb ayrımadan sorunsuz yıllar geçiriyor.fakat araçların kaporta ve iç dizaynları için aynı çekicilikte olduklarını söyleyemem

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Keşke akaryakıt fiyatları bukadar yüksek olmasaydıda lpg takılmasaydı..Hangi araç lpg li ise bence o araç herzaman sorun çıkarmaya müsait..